Telewizja bez anteny

Cześć.
Pytanie do wszystkich mam.
Ktoś już przerabiał temat odbioru telewizji bez żadnej anteny? Da się coś takiego wykonać? Jakby się do tego zabrać gdyż jestem przed kupnem jakiegoś telewizora.

Da się przez internet… Play Now, Polsat [ na ich boxach], apka Pilot oraz inne - umożliwiają odbiór programów TV bez anteny.
To wszystko oczywiście płatne (Play Now darmowe dla abonentów Play).
Za darmo nie da się, jeśli nie masz sygnału zbiorczej anteny TV (DVB-T/2) w bloku, albo nie jesteś tak blisko nadajnika, że wystarczy jakaś antena wewnętrzna do DVB-T.
Ostatecznie w TV z systemem Android (przez internet) i jakieś pirackie strony, apki nadające programy polskiej TV za darmo.
TVP Info ma darmowy stream…ale, musisz mieć internet i chęć oglądania tej propagandy;)

Jakaś antena pokojowa by mi nie wystarczył a? Tak czy siak potrzebuje anteny satelitarnej. Byłbym zainteresowany dekoderem DVB-T

Więc chcesz odbierać darmową TV naziemną (DVB-T/2)?
Wówczas jeśli mieszkasz blisko jakiegoś nadajnika, to możesz załapać się na odbiór kilkudziesięciu programów w tym około obecnie 10 HD z anteny wewnętrznej (ale to tak do 15-20 km od nadajnika) dalej już musi być zewnętrzna antena.
Już od przyszłego roku po marcu oferta zwiększy się jeszcze i wszystkie programy będą w wersji HD w nowym kodeku HEVC (h265), więc oczywiście musisz kupić telewizor już z takim kodekiem [chyba wszystkie w sprzedaży już go mają, ale lepiej sprawdzić i się upewnić, bo samo DVB-T2 nie znaczy, że taki kodek obsługują (może mieć tylko h264)].
Jeśli interesuje cię odbiór z satelity, to są telewizory posiadające już na pokładzie zamontowane głowice satelitarne i potrzebujesz tylko samej anteny satelitarnej, aby odbierać programy niekodowane z satelity (nie ma za wiele niekodowanych polskich), czyli nic ciekawego.
A jeślibyś chciał oglądać kodowane, to trzeba wykupić kartę z modułem Polsatu lub Cyfry+ i włożyć ją do specjalnej kieszeni w TV i płacić co miesiąc abonament.
Jeśli chcesz to możesz też wziąć dekoder satelitarny DVB-S/2 HD lub 4K od Polsatu lub Cyfry+ i podłączyć go do anteny satelitarnej i telewizora/ oraz internetu. Sam TV też możesz połaczyć do internetu poprzez Wifi jeśli masz w ogóle internet w domu i router.
Jeśli nie chcesz kupować telewizora z tunerem satelitarnym to oczywiście możesz kupić bez i jak wyżej wziąć dekoder od Polsatu lub Cyfry+.
dekoder DVB-T/2 Hevec - to dekoder do TV naziemnej
DVB-S/2 - to dekoder do satelitarnej

Zdecyduj się :wink:

Ja mam bardzo ciekawą sytuację. Mieszkam 1km od nadajnika naziemnego. Z anteną pokojową odbieram wszystkie kanały. Natomiast odpinając antenę i wystawiając zza okno sam przewód antenowy (jego końcówka wpięta w TV a druga wisi po prostu swobodnie na parapecie nie wpięta w antenę) odbieram wszystkie kanały TVP pozostałe kanały na innych MUXach są nieosiągalne. :smiley:

czyli że bez wzmacniacza antenowego działa gorzej niż ze wzmacniaczmem?..hmmmm faktycznie dziwne :wink:

Ja rozumiem, że mu kawałek „druta” odbiera jeden mux czy częstotliwości TVP z muksa a reszty nie.

Niby stare anteny do analogowej telewizji jak są sprawne to mogą być dalej używane.

Mały rozumek sugerowałby, że chodzi o powierzchnię lub jakość anteny typu „prosty cienki drut” jest kiepska. Potem propaganda, że TVP zamówiła analizę tego przez „fizyków” by byli dostępni nawet przy złej jakości anteny/montażu.

Też bym sobie kupił antenę pokojową dla testów. Taką ciekawą samą sytuacje bym chciał.

Nie tylko niby, a na pewno. Dobry dipol, czyli antena Yagi (na mniej więcej częstotliwość UHF) z kilkoma direktorami i jakimś reflektorem jest bardzo dobra przy odbiorze NTC. Gdy nadajnik jest blisko, to nawet polaryzacja (pionowa czy pozioma) nie robi jej różnicy.

Autor tematu po prostu musi sobie odpowiedzieć…jeśli chce odbierać darmową telewizję naziemną DVB-T/2 to musi jednak podłączyć jakąś antenę (antena wewnętrzna to jak napisałem do 20 km od nadajnika powinna zdać egzamin, sam drut to oczywiście opcja dla tych, którzy mają bardzo dobre warunki odbioru - są tacy szczęśliwcy).
Jednak cyfrowa emisja to nie analog i jest bardziej upierdliwa w odbiorze, bo warunkują ją nie tylko siła sygnału, ale też wartości zakłóceń w nim i wiele innych.
Tutaj nie ma tak dobrze ja w analogu, gdzie lekko „śnieżyło”, ale grało.
Teraz - to albo jest obraz, albo go nie ma.
Jeśli jest w domu internet to można sobie darować antenę i oglądać TV za pomocą internetu.
Tyle, że trzeba już w większości za nią płacić tak jak za satelitarną, do której potrzebny jest jeszcze talerz za oknem.

Czyli i tak potrzebna mi antena jakaś. O jaką by dokładnie chodziło? Bym potrzebował wchodzić na dach?
Internet w domu mam. Patrzyłem na telewizje internetowe na np. pilot wp, ale tam są reklamy w bezpłatnej wersji. Najtańszy abonament za około 15zł miesięcznie. Czy ktoś jeszcze coś zna jakąś internetową telewizje.
Jeden telewizor z telewizja cyfrowa już mam. Potrzebuje jeszcze drugiego tv z jakimiś podstawowymi kanałami.

Kup sobie jakąś używaną wewnętrzną i sprawdź na niej:

Z darmowych to jedyne co mi przychodzi do głowy to https://tvpstream.tvp.pl/

oraz darmowy starter z pilot.wp.pl są tam wszystkie popularne normalnie darmowe kanały jak TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls - za darmo z ograniczeniami, tj w niższej jakości, z limitami przełączeń, ekstra reklamami i może jeszcze coś.

https://pilot.wp.pl/oferta/1/

Jest pełno nielegalnych stron, ale na takich to zawsze są limity, przerwy i w ogóle to nigdy nie działa, albo woła o abonament.
http://listatv.pl/online.php?article_id=68
http://weeb.tv/channels

Dokładnie, te darmowe to ruletka, nawet po zapłaceniu może nie działać. Jak potrzebuję na jakiś wieczór mieć koniecznie telewizję, a nie ma w pobliżu TV, to kupuję w https://pilot.wp.pl/ pakiet za 9,99zł na 7 dni

Co do tych darmowych, czasami zdarza się że jest duże wydarzenie typu finały w jakimś sporcie - wtedy wszystkie te pirackie leżą nawet jak się zapłaci.

Czasem uda się oglądnąć na nich na przykład coś z HBO lub też awaryjnie jakiś program TV.
Ale tak jak pisaliśmy, to jest zupełna ruletka.
A płacić na nich to oczywiście głupota.

Te darmowe są irytujące bo tam jak coś chciałem oglądać łapało jakieś zamulenia. Zostają mi dwie rzeczy, które są całkiem zdrowe:
1 Pilot wp
2 Antena wewnętrzna
3 Tvp stream
Do tej trójki @Bradlee miałbym pytania jakieś kanały tam są?
Z pilot wp kiedyś już korzystałem i tam wiem co i jak.

Tylko pamiętaj, że decydując się na TV wyłącznie z netu musisz sobie zdawać sprawę, że jak siec padnie to nie masz ani netu ani TV. Jak awaria przytrafi się na przykład w weekend i będzie trwała do poniedziałku to jesteś odcięty od mediów.