Telewizja cyfrowa i antena pokojowa

Cześć mam takie pytanko czy używaliście anten pokojowych jak np ta - http://allegro.pl/najmocniejsza-pokojowa-antena-dvb-t-hd-45dbi-juno-i3599244771.html i czy nie ma żadnych problemów z odbiorem kanałów? pytam bo zastanawiam się czy kupić tradycyjną antenę czy pokojową i czy jest diametralna różnica, Pozdrawiam

Pic na wodę. Tylko zewnętrzna.

Musiałbyś mieć nieprawdopodobnie dobre warunki odbioru, żeby odebrać na pokojowej.

Mam zewnętrzną, kierunkową Dipola z symetryzatorem. Mam ok 70 km do nadajnika, i w takim przypadku zalecam co najmniej taki zestaw. Zasilacz zamiast symetryzatora może się lepiej sprawdzić.

Oczywiście radzę kupić nowe, ekranowane kable.

Polecam tą: http://www.ryniak.pl/index2.php?m=42

Sam urzywam i nie narzekam

Pice na wodece, szajs dla naiwniaków, anteny dvb bazują na latach doświadczeń anten analogowych, podobne pasmo identyczna konstrukcja! dvb to tylko naklejka wciskanie kitu w plastikowej obudowie(kolega testował przywlókł nawet do roboty i leży na stercie elektronicznego złomu), jeśli Ci analog odbierał na pokojowej to przy odrobinie szczęścia złapiesz muxa ale to graniczy z cudem nawet w bloku z którego widać gołym okiem nadajnik, siatka lub prosta yagi - wizyta w sklepie rtv anteny są tanie nie kombinuj :wink:

u mamy w bloku na parterze przymocowałem siatke na stojącej lampie z abażurem i dawała rade w końcówce działania analoga niestety cyfry nawet taka konstrukcja nie złapała(złapało informacje o programach ale bez obrazu i foni) - trzeba by wystawić na zewnątrz

zamiast na allegro wpadasz do pierwszego lepszego sklepu rtv prosisz siatke, kawałek kabla i wuala

porównywałem te plastikowe wynalazki z siatką pokojową - podstawka i tylko jedna sekcja zamiast 4 - mimo że ta mniejsza siateczka też jest do niczego plastikowy badziew był jeszcze gorszy

dipol na takiej siateczce nie jest juz potrzebny bo dawniej korzystała z niego tylko dwójka - inna polaryzacja niż reszta kanałów, reszta zasad łapania pozostała bez zmian, dipol na yagi to inna bajka bo on właśnie odbiera sygnał a drabinka jedynie ustawia kierunkowość, ale yagi(proste z wyższej półki) mogą być nawet gorsze od siatki w złapaniu kilku muxów jeśli jeden jest np. na wschodzie drugi na południe a trzeci jesze w innym kierunku(mam tak bo jeden mux w łodzi drugi w kutnie czy koninie…trzeci jakoś kierunek ~czestochowa?, siatka nie ma takiej kierunkowości więc jest bardziej uniwersalna, yagi natomiast zbierze ci sygnał z bardzo daleka jeśli dobrze wycelujesz ale mogą być z tym problemy(gdybam)

Sam zasilacz to możesz sobie postawić na biurku i na niego popatrzeć, będzie spełniał tak samą rolę jak podpięty do anteny. Zasilacz jest po to by dostarczyć prądu do wzmacniacza antenowego, który w zależności od potrzeb może być stosowany zamiennie z symetryzatorem.

stasinek , jest różnica między zwykła siatką a kierunkową, tak samo jak jest różnica między ostawieniem totalnie na oko, ustawieniem na czujkę w dekoderze i ustawieniem przez speców. Już o dobrym kablu nie wspomnę. Jak masz blisko nadajnika to antena odbierze bokiem na kablu z kórnika, ale nie na pewną odległość.

fiesta , ano użyłem zbyt dużego skrótu myślowego :wink: