Telewizja kablowa - 3 telewizory

Witam

Chciałbym rozdzielić sygnał z kablówki na 3 telewizory. Mało tego wiem że sygnał będzie bardzo słaby i trzeba kupić wzmacniacz. Pomożecie mi wybrać “rozgałęźnik” i wzmacniacz? A i jak ze sobą je podłączyć ?

Ja mam taki rozgałęźnik za kilka groszy do którego po prostu podłączasz kabel głowny i odchodzą od niego 3 . Utrata na jakości jest prawie niezauważalna . Nie ma żadnego wzmacniacza .

Np.taki: http://www.elektryczek.info/product_inf … cts_id/635

Nawet ten sam model mam :smiley:

Witaj.

Jeśli są to 3 tv CRT czyli kineskopy to jakości praktycznie nie stracisz.

Natomiast jak LCD to jedynie może dzwięk sie pogorszych delikatnie.

Ważnym czynnikiem jest sprawa jak daleko masz swoją kablówke od głównego rozgałęźnika na klatce schodowej bądź domku.

Pozdrawiam

Zdecydowanie polecam lepszy rozgałęźnik,na pewno nie za trzy złote.

http://allegro.pl/item481772051_rozdzie … m_reg.html

ok ale ja mam takie gniazdo (pudelko) gdzie jest 1 wejscie(wyjscie). Mam tez inne wtyczki (koncowki)

ten rozdzielacz za 30 zl w czym jest taki dobry, czy sa do tego jakies przejsciowki

Zapewnia prawdopodobnie mniejszą stratę sygnału,ale ja również mam jeden z tych tańszych i obsługuję 3 telewizory nie dostrzegam strat w odbiorze.Jednak gdybyś chciał użyć tylko jednego splitera to będziesz musiał od niego ciągnąć jednocześnie 3 kable(po jednym na każdy telewizor).A nie jest to wygodne.Lepiej użyć 2-ch takich samych spliterów.

Pierwszy umieszczasz przy “głównym” telewizorze .W niego wpinasz w wejście IN kabel z sygnałem kablówki ,a jedno wyjście OUT łączysz z telewizorem.W drugie wejście OUT wpinasz kabel i jedziesz z nim do 2-go telewizora.Tam w taki sam spliter

wpinasz go w wejście IN.W wejście OUT wpinasz kawałek kabla i łączysz z 2-gim telewizorem.W drugie wejście OUT tego

splitera wpinasz kabel i jedziesz z nim bezpośrednio na wejście antenowe 3-go telewizora.Ja tak mam już kilka lat i nie narzekam na jakość odbioru na którymkolwiek odbiorniku.

EDIT- W ten sposób jedziesz 1-nym kablem ,a nie 3-ma

Jak sygnał się znacząco pogorszy to zastosuj coś takiego:

http://www.cyfronika.com.pl/s/product_i … s_id=17960

Zresztą od razu można założyć :slight_smile:

Posiada wzmacniacz,który można wyregulować do własnych potrzeb.

Kup ten za 3 zł . Będzie w obojętnie jakim elektronicznym więc za przesyłkę nic nie zapłacisz a jak nie będzie ci odpowiadał to zamówisz te lepsze . Strata 3 zł to nie dużo ale strata 40 to już trochę więc lepiej kupić na marne rozdzielacz za 3 zł niż ten za 40 .

Wszystko też zależy od jakości sygnału jaki dochodzi do mieszkania,niestety nie wszystkie kablówki mają zadowalający sygnał.Możesz jeszcze kupić rozgałęźnik bez wzmacniacza ale kup jednak trochę lepszy niż ta chińska tandeta.Może coś z polskiego Telmora.Zresztą zrobisz jak będziesz uważał.Możesz jeszcze napisać jaką masz kablówkę?

ups

Ale co ups?

Masz firmę kurierską ups?

Masz ups do komputera?

A może ups oznaczające zakłopotanie, zaskoczenie?

A może UPC?UPC ma bardzo dobry sygnał przynajmniej u mnie w mieście.Właściwe powinien wystarczyć rozgałęźnik pasywny ale kup jednak coś lepszego.

Nic trudnego, kupujesz kawałek kabla, końcówkę standardową telewizyjną (ona chyba nie ma specjalnej nazwy - taka wtykana w gniazdko) oraz kilka wtyczek typu “F” (przykręcana do gniazdka).

Witam, przy okazji tego tematu mam pytanie. Otóz tez mam w domu telewizje z UPC, chce rozgalezic sygnal do drugiego pokoju, do laptopa z tunerem. Czy trzeba o tym informowac ludzi z UPC, czy mozna to zrobic samemu?

można samemu