Telewizja N czy Polsat Cyfrowy


(tadeusz242) #1

Witam serdecznie. Proszę o radę co wybrać Telewizję N czy Polsat Cyfrowy. Nie chodzi mi o programy tylko o Platformę Cyfrową która jest lepsza. Za sugestie i odpowiedzi Bardzo DZIĘKUJĘ.


(PaPuX) #2

Decydowanie technologicznie jest lepsze "N" i to w sprzęcie i oprogramowaniu.


(Kpc21) #3

Jeszcze jest Cyfra+.

Którą wybrać? Zależy od tego, jakie programy chcesz oglądać. Wybierz taki pakiet, który najbardziej ci będzie odpowiadać i będzie mieć rozsądną cenę.

Jeśli chodzi o jakość techniczną, n jest lepsza od Polsatu.


(tadeusz242) #4

Pakiet Familijny w Polsacie Cyfrowym kosztuje 37,90 zł. i umowa jest na 29 miesięcy, a w Telewizji ,, N ,, na 13 miesięcy po 48 zł.miesięcznie jest super oferta + Telewizja na kartę z dekoderem. Proszę o doradzenie co mam wybrać i co WY byście wybrali z tej oferty jak byście mieli te dwie platformy do wyboru. Dziękuję Bardzo za odpowiedzi.


(XMan) #5

Wybór należy do Ciebie.

Jak sam zauważyłeś jest różnica w cenie abonamentu, obecnie w promocji Cyfrowego Polsatu są dwa dekodery

a dodatkowo w zapasie za odpowiednią dopłatą rozwojowy

Internet w Cyfrowym Polsacie.

Drugi dekoder w prezencie - świąteczne promocje Cyfrowego Polsatu

Dekodery

Porównaj dekodery

/ musisz wybrać odpowiednie dekodery /.

Pamiętaj że czym większa jest średnica anteny tym lepszy odbiór programów.

Do dwóch dekoderów polecam konwerter Twin - inaczej dwa niezależne konwertery w jednej obudowie, pozwalające na odbiór dwóch różnych programów satelitarnych na dwóch tunerach/dekoderach/telewizorach :slight_smile:


(Newton) #6

W sprawie internetu:

Z tego co wiem to już można sobie wziąć udział w testach (jeśli się znajduje w zasięgu), lecz co dzień trzeba wysyłać im jakiś raport techniczny odnośnie jakości...

No a sama technologia to nic innego jak rozwiązanie znane z ofert operatorów gsm (czyli będzie limitowany transfer)

Jeśli teraz ktoś przystąpi do testów i wstępnie wyrazi ochotę na podpisanie umowy gdy oferta wejdzie w życie ( i ją podpisze) to dostanie w promocji 5 GB transferu.

Też się nie tak dawno na to napaliłem ale jak się okazało że transfer będzie limitowany to mi się odechciało.


(XMan) #7

@Newton :

,,rozwojowy" napisałem dlatego że to są dopiero początki, sam piszesz o testach.

Później może być na lepszych warunkach.

Oprócz tego podałem dużo więcej a odnośnie internetu to przecież nikt nie musi go brać przy podpisywaniu umowy.


(Newton) #8

Ok rozumiem.

Przepraszam...zagalopowałem się i wyszły bzdury:)


(Kpc21) #9

Bzdura - jakość odbioru programów przy sygnale cyfrowym zawsze będzie taka sama. Większa antena ograniczy zaniki sygnału np. podczas burzy z obfitymi opadami deszczu. Poza tym nieco łatwiej jest ją ustawić.


(XMan) #10

nooo... a kto to ogląda z satelity podczas burzy ?

Ja nigdy przez 15 lat, sąsiad był tak samo mądry i pozbył się trzech dekoderów :frowning:

Powtarzam że czym większa średnica anteny tym lepszy odbiór, mam antenę 1.20 m. w ofercie 0.7 m.

,,obfite opady deszczu" wpływają dodatnio na urodzaj w moim ogródku :slight_smile:


(tadeusz242) #11

Proszę o radę co wybrać Telewizję N czy Polsat Cyfrowy. Nie chodzi mi o programy tylko o Platformę Cyfrową która jest lepsza. Za sugestie i odpowiedzi Bardzo DZIĘKUJĘ.Pakiet Familijny w Polsacie Cyfrowym kosztuje 37,90 zł. i umowa jest na 29 miesięcy, a w Telewizji ,, N ,, na 13 miesięcy po 48 zł.miesięcznie jest super oferta + Telewizja na kartę z dekoderem. Proszę o doradzenie co mam wybrać i co WY byście wybrali z tej oferty jak byście mieli te dwie platformy do wyboru. Dziękuję Bardzo za odpowiedzi.


(krzysiekx) #12

Ja wybrałbym N, osobiście teraz z niego kożystam i jestem bardzo zadowolony.Płacę 83 złote a mam pakiety: informacja i rozrywka, kultura nauka świat, HBO i Cinemax, Sport i Motoryzacja, Dzieci.Z tego najdroższe jest HBO i Cinemax, 35zł, ale warto tyle zapłacić i zobaczyć jakiś ciekawy film lub serial produkcji home box office.A oglądanie w jakości w HD na HBO i Discovery HD to czysta przyjemność.


(Kpc21) #13

No jak piorunów nie ma, tylko ulewa duża albo grad, to elektronice (o ile znajduje się pod dachem) raczej nic nie grozi :slight_smile:


(krzysiekx) #14

Oglądanie podczas dużych deszczów, burzy nie sprawia żadnego problemu.


(tadeusz242) #15

Ja się nie pytam czy oglądanie programów w czasie burzy i deszczu jest szkodliwe.

Proszę o radę co wybrać Telewizję N czy Polsat Cyfrowy. Nie chodzi mi o programy tylko o Platformę Cyfrową która jest lepsza. Za sugestie i odpowiedzi Bardzo DZIĘKUJĘ.Pakiet Familijny w Polsacie Cyfrowym kosztuje 37,90 zł. i umowa jest na 29 miesięcy, a w Telewizji ,, N ,, na 13 miesięcy po 48 zł.miesięcznie jest super oferta + Telewizja na kartę z dekoderem. Proszę o doradzenie co mam wybrać i co WY byście wybrali z tej oferty jak byście mieli te dwie platformy do wyboru. Dziękuję Bardzo za odpowiedzi.


(krzysiekx) #16

Nie jest szkodliwe.

Podaj na jakich programach najbardziej Ci zależy, wtedy mógłbym lepiej Ci doradzić.


(tadeusz242) #17

Bardzo Wszystkim Dziękuję za sugestie i odpowiedzi. Już wybrałem , wziąłem Telewizje ,,N,, Miłego dalszego dnia WAM życzę.


(Kpc21) #18

Dobrze, ja tylko wyjaśniałem że większy talerz, który zapewni co prawda silniejszy sygnał, nie spowoduje polepszenia jakości obrazu.

To, która platforma jest lepsza, zależy przede wszystkim od tego, jakie programy chcesz oglądać****!

Bo taka sama oferta, jak w n (dekoder TNK gratis), jest również w Polsacie. Abonament w Polsacie jest niższy. Dziwi mnie jednak to, że nie jesteś zainteresowany Cyfrą+. Dlaczego?