Telewizja N

Witam, mamy remoncik na chacie i nie wiemy co z tv zrobić. Załatwić sobie Telewizje N czy dalej na cyfrze+ jechać? Co polecacie? A może cyfrowy polsat? Pozdr! Aha musi być TVN a w cyfrowym polsacie nie ma chyba:/ Pozdr!

a masz tv hd ready ?

pozatym co do za pytanie ?

to ty / twoja rodzina będzie to oglądać więc wysil umysł i sam zobacz co będzie dla ciebie lepsze ! :?

niedługo bedą pytania skarpetki w kropki czy paski ? :?

N nadaje niektóre kanały w HDMI a w przyszłości wszystkie będą w HDMI jeżeli masz porządny TV to N’ka zostawia konkurencje w tyle :stuck_out_tongue:

Tyle jeżeli chodzi o jakość, co do oferty programowo/cenowej to do końca nie wiem, poszukaj w google :wink:

już wiesz ;]

http://www.n.pl/

Tzn. chodzi czy jest co w n nie tak czy są jakieś problemy itp. Bo co do kanałów to wiem a tv mam HDready :smiley:

Exar-Kun troche myli pojecia HDMI a HDTV, ale ma racje że jeśli tylko masz odpowiedni TV to jak najbardziej “n”. Pozatym z różnych testów nowej platformy wszyscy zachwalają że nawet programy SDTV mają lepszy obraz. Pamiętaj też że dekoder “n” to odbiornik DVB-S2 i wygląda nato że zaniedługo stanie się ten system standardem.

Chciałeś napisać w HD. HDMI to rodzaj złącza od tv do np. DVD

Nie, nie mylę pojęć :wink:

HDMI w skrócie to nie skompresowany obraz i dźwięk( N to posiada)

HDTV to tylko obraz podawany w wyższej rozdzielczości

:mrgreen: :mrgreen:

Złączono Posta : 17.11.2006 (Pią) 17:42

bartekvip HDMI to nazwa technologii a nie złoncza :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

W Cyfrze też niedługo ma być HDTV.

Oj jednak mylisz, “n” nadaje obraz HDTV a za pomocą HDMI łączysz dekoder z TV. HDMI to faktycznie nieskompresowany sygnał(obraz, dzwięk) ale “n” go niewysyła robi to dekoder przesyłając sygnał do urządzenia odbiorczego(TV).

Ale sygnał podawany do dekodera musi posiadać nie tylko obraz ale i dźwięk.

Dekoder sam nie dorobi do programu dzwięku przestrzennego :wink:

No i jest dostarczany za pośrednictwem DVB-S2.

Zrozum że HDMI to sposób w jaki dane (obraz z dzwiekiem) jest przesyłany z tunera(DVD) do TV(DVDRec.).

Co ty gadasz że nie ma TVNu w polsacie? Jest 7 TVNów! !!

Witam.

Mam pytanie do osob posiadajacych tv n, jak u Was z jakością obrazu?

Mam telewizor samsung 32" i obraz nie jest rewelacyjny, czasami robi sie wrecz “siwy” albo sniezy. moze to wina kabla hdmi (dalem za niego niecale 100zl, a widzialem ze byly i po 200-300zl) ? podlaczylem do tv, kablem euro, dekoder polsatu i obraz byl idealny. ktos ma pomysl czy to wina kabla czy moze jeszcze czegos innego? :slight_smile:

Ja mam N i jesteśmy w domu zadowoleni.A jedyny problem z tą telewizja jest taki ze brakuje dekoderów z twardym dyskiem :frowning: ja czekam na wymiane ze zwykłego na ten z dyskiem za jakiś tydzień mam zadzwonic do punktu N gdzie podpisywałem umowe.

Witam

A ja uderzę troszkę w inny ton bo gwiżdżę na to w jakiej technologii karmiony jestem płynącymi z eteru bzdurami :stuck_out_tongue:

Chodzi mi o jakieś porównanie merytoryczne czyli który operator daje najwięcej kanałów za najniższą cenę (i nie mówię tu o “Birma TV”, programach o dywanach itp. tylko o solidnych, znanych kanałach).

Jak widzę " enka" oferuje swe pakiety w dość atrakcyjnej cenie ale czy czasem nie kosztem ilości kanałów?

Na stronce “n” nie widze niczego nt. talerza - ta aktywacja 99zł to sam dekoder czy dają do niego cały gotowy zestaw do odbioru?

Pytanie dodatkowe.

Mając " cyfrę" przy nieco gorszej pogodzie całość potrafiła się zwiesić lub nie “odtwarzać” niektórych kanałów.

czy w przypadku " enki" zdarzają się podobne problemy czy może jest lepiej?

N daje 50 programów po polsku

abonament za 68 zł

te 99 zł to aktywacja oraz opłata za dekoder który otrzymujemy na własność

najlepsze talerze do obioru to te od cyfry+ i te zwykłe nawet podpowiedział mi to gościu w salonie zeby załatwić sobie inny talerz niż ten od nich a co do pogody to występują lekkie zaniki sygnału podczas padania deszczu ale są one niezauważalne ogólnie ta telewizja jest ok no i jeden naprawde dobry kanał Comedy Central

ja bym na Twoim miejscu brał N-ke lub polsat…

w jednym domu (wies) mam polsat, a w drugim (wieksze miasto) N-ke, chociaz porównując pakiety, N-ka wypada strasznie drogo w porównaniu do polastu… :frowning: :frowning: w jakosci obrazy (mam dobry kabel) nie widze róznicy (porównując do polsatu na EURO), jedyny minus jak juz ramirez1 pisał to dekodery z dyskiem, bo sie na nie strasznie długo czeka… :frowning: :frowning: :frowning:

Na tę kwotę składają się jak rozumiem konkretne, wybrane pakiety?

Przejrzałem oferty " n", " polsatu cyfrowego" oraz " cyfry+" i jedno co już mogę powiedzieć, że obecnie " cyfra+" ma nieco droższą ofertę niż pozostali operatorzy.

Ciekawie wygląda “pakiet familijny” Polsatu - za 35zł znajdzie się zarówno coś dla dzieciaków, jest komplecik DISCOVERY no i defaultowo jest Polsat :slight_smile:

Jeśli o " n" chodzi to wypada to jeszcze lepiej gdy okroimy nasz abonamencik o pakiet “dzieci” (no bo na co to komu jeśli ktoś ich nie ma).

Osobiście decydując się na “style, moda, muzyka” + “sport i motoryzacja” dostałbym o ile się nie mylę “informacje i rozrywkę” gratis a to w sumie kosztowałoby mnie zaledwie 26zł.

Minusem są 2 rzeczy - brak MTV Polska (z tego co widze tylko MTV ) i seria “discovery” w osobnym pakiecie za 16zł (a więc tak jak w C+ )

Na fimy nie mam czasu, rzadko je oglądam a więc pakiety tego typu raczej mnie nie interesują.

bralbym ‘n’ bez wahania

inwestycja w przyszłość moim zdaniem :slight_smile: