Telewizja na komputerze

witam

otoz chcialbym moc ogladac telewizje na moim PC

Ma on karte graficzna z vivo i prosze powiedzcie mi jak mam sie za to zabrac zeby moc sciagac tv?

pewnie musze kupic karte telewizyjna do tego? wiem ze sa zwykle - za ok 50zl ktore sciagaja sygnal naziemny (tvp 1 tvp 2 itp)

iraz karty satelitarne zbey moc ogladac cyfrowe kanaly satelitarne

powiedzcie prosze jakie sa potrzebne programy aby moc cokolwiek ogladac i w jaki sposob trzeba wszystko skonfigurowac?

wiem ze w sposob niezbyt legalny mozna ogladac cpakiety np cyfrowego polastu (majac zwykly tuner podpiety do teleewizora) powiedzcie prosze cyz mozna w ten sam sposob ogladac pakiet polsatu na kompie rpzy uzyciu karty telewizji satelitarnej?

w domu mam talerz satelitarny roaz tuner podpiety do telewizora - czy da rade aby z tego samego talerza sciagac sygnal na moj komputer?

prosze o wszelie odpowiedzi:]

Podaj model tego tunera satelitarnego.

Możesz sobie kupić tuner satelitarny do komputera, ponieważ jeśli masz już zestaw satelitarny to nie będzie większego problemu z jego podłączeniem do komputera i oglądania w nim telewizji.

Do telewizji naziemnej to Leadtek WinFast TV2000 XP Expert,do satelitarnej SkyStar 2 Rev 2.8A.Do kart dołączone jest oprogramowanie do oglądania tv więc nic nie potrzebujesz szukać.O nielegalnym odbiorze kanałów to nie na tym forum.Kartę satelitarną możesz podłączyć do posiadanej anteny ale musisz wymienić konwerter na podwójny TWIN.

wiem z enie tutaj - pisze tylko ze slyszalem i tyle:]

mam jakis tuner cyfrowy Fergusona - jakso da rade zrobic u mnie zbey satelita byla kupujac tylko karte?

Zgadza się ale uściślę :

@lukkasz89 posiada już talerz oraz tuner i aby odbierać tv naziemną oraz satelitarną na komputerze

wystarczy karta Leadtek WinFast + antena + konwerter Full Band + podłączenie do tunera :

http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/default.asp

Mam starszą kartę WinFast TV2000XP RM, podłączyłem komputer do tunera satelitarnego - odbieram TV naziemną oraz satelitarną.

Za pomocą karty SkyStar można odbierać bez tunera ale do tego jest potrzebna również antena i konwerter

Full Band - dużo droższa…

Jeżeli chcesz odbierać jak najwięcej kanałów za pomocą jednego konwertera na dwie satelity jednocześnie to musisz mieć tzw. konwerter TWIN - Full Band , na jedną satelitę Full Band.

ale w jaki sposob to podlaczyc? i rozumiem ze wtedy bede mial na komputerze dokladnie to samo co na tunerze mozna ogladac?

I talerz toroidalny

Najpierw musisz mieć zamontowaną w komputerze kartę WinFast lub inną póżniej musisz zainstalować odpowiednie

sterowniki załączone wraz z kartą lub ze strony producenta.

Jak podłączyć ??

  • zależy jakie masz wyjścia z tunera satelitarnego.

Ja podłączyłem za pomocą zwykłego kabla koncentrycznego - można inaczej.

Jeżeli interesujesz się TV Sat to polecam :

http://www.hollex.com.pl/index.php?page=regulamin

http://www.satkurier.pl/

http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?i … =&char_id=

Czym większa antena tym lepsza, ja mam 1.2 m. - aluminium… :slight_smile:

Do podłączenia telewizora oraz tunera jest najlepszy tzw. kabel EURO-EURO - nie EURO.

/ duża różnica /.

Edit : co do anteny ,toroidalnej" - może być również obrotowa.

Inaczej - więcej programów z różnych satelitów.

Toroidalna 8 - obrotowa więcej…

Edit 2 : taka karta ,ciągnie" przeszło 200 MB pamięci z komputera i musisz mieć dobry komputer

a ponadto jeżeli ktoś będzie w tym czasie oglądać np. TVP1 lub Polsat również będziesz odbierać ten sam kanał.

Chyba że masz dekoder tylko dla siebie to wtedy dodatkowo masz w komputerze, możesz robić np. zdjęcia, nagrywać programy, filmy, Video itp.

no wlasnie nei chce zeby bylo tak ze jak obok w pokoju na tunerze ktos bedzie ogladal program X to ja rowniez bede musial w tym czasie ogladac program X…

No to oddzielny tuner satelitarny dla komputera np Twinhan’a AD-SP400 DVB-S2 i do niego puszczasz koncentryk z tunera przy telewizorze.

Albo SkyStar.

Mogą być również inne i dlatego podałem linki do stron na temat TV - Sat.

Należy najpierw przeanalizować co będzie lepsze a przy okazji nieraz dużo tańsze… :slight_smile:

Miałem kilka - obecnie SKYMAX Combo SX 771 ST - podwójna głowica tzn. na TV Sat oraz na naziemną TV Cyfrową która

miała być w Polsce ale jej nie ma… :slight_smile:

http://www.skymax.pl/

  • może kiedyś będzie tak jak wszystko miało być i … :x

/ moja ocena dekodera - 4 /.

A ja mam jeszcze pytanie!!

Chce miec tv na kompie i mam karte televizyjna AVERMEDIA AverTV Studio 303 , i karte graficzna Radeon 1300 Xprio, powiecie , mi czy to wystarczajaca karta , i niewiem czy jest takie cos bo ja mam cyfrowy polsat i niewiem czy sie da go zrozdwoic aby jeden kabel szedl do mojego kompa i zebym mial kanaly z cyfrowego polstatu czy to jest mozliwe ? dzieki za odpowiedzi!!

Jak się domyślam cyfrowy polsat masz odbierany z satelity za pośrednictwem talerza? Musiałbyś mieć drugą kartę CI i tuner satelitarny ze slotem na taką kartę (jest taka wersja wspomnianego wyżej Twinhan’a AD-SP400 DVB-S2). Bez karty CI miałbyś dostęp tylko do kanałów bezpłatnych.