Telewizor 32 cale

Witam , chciała bym kupić sobie telewizor, który by dobrze chodził miał w miarę dobry obraz i dźwięk tak do 1000 zł . Nie znam się na telewizorach może coś doradzicie? Telewizor nie musi mieć bajerów ma służyć do oglądania filmów itp. i być bezawaryjny. ps: Czy do każdego telewizora potrzebne są teraz dekodery, czy można podłączyć zwykły kabel kablówki?

Ten telewizor jest godny rozważenia w kwestii zakupu: Philips 32PFT4132,
Tak cyfrowa kablówka chodzi na nowych telewizorach i nie trzeba mieć osobnego dekodera od dostawcy, wystarczy moduł CAM i karta od operatora.
Osobiście w domu mam taki model Philips 32PFT4131 i nie narzekam, jedyny mankament, to źle skonstruowany pilot, klawisze z cyframi są w dolnej części klawiatury, a nie górnej.

Philips, jedyne co ma dobrego to Ambilight :slight_smile: Dlatego ja wybrałbym Samsunga:

1 polubienie

A ja żeby bitcoin znów kosztował 50zł - w tej cenie to na OLX 2 letnich szukaj.

Ja trzy miesiące temu kupiłęm ten TV chwalę sobie https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-toshiba-32w3733dg

Według mnie fajnym wyborem będzie Samsung UE32M5002. TV z bardzo dobrym ekranem, dużymi kontami widzenia i oczywiście posiada tuner dvb-c. Według mnie jedna z lepszych opcji w tej cenie.

Dlaczego? To według Ciebie jaka powinna być minimalna cena dobrej jakości telewizora?

Ja trzy miesiące temu kupiłęm ten TV chwalę sobie

HD Ready 1366 x 768

Tu trzeba płakać, mogłeś kupić monitor FullHD i odkupić sobie fergusona dekoder.

Nie no 1920 x 1080 musi być LG 32LJ500V trochę taniej ale ma Full HD

Zadałaś kilka pytań więc postaram się odpowiedzieć.
Odnośnie marki . Najlepsze panele produkują dziś firmy : LG ,Samsung,Sharp , i właśnie za telewizorem jednej z tych firm proponuje się rozejrzeć. Koniecznie Full HD czyli rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli.Warto poszukać w sieci ,podaję przykładową stronę https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizory?priceFilter[min]=397&priceFilter[max]=1000&filter[48][0]=808443
Kolejne pytanie dotyczyło podłączenia kablówki. Nowe płaskie telewizory posiadają wbudowane dekodery min DVB-T taki dekoder służy min do odbioru telewizji naziemnej ,wystarczy podpiąć antenę pokojową i odbierzesz programy z poniższej listy za darmo https://telewizja-cyfrowa.com/kanaly-dvb-t/ niestety za jakość odbioru na pokojowej antenie nie ręczę ,jak wiadomo im tańsza antena tym słabsza więc tu nie warto oszczędzać.
Jeśli masz wykupioną w kablówce telewizje DVB-T wtedy odbierzesz ją bez dodatkowego dekodera , natomiast jeśli masz wykupiony jakikolwiek wyższy pakiet to niestety bez dekodera z kablówki się nie obejdzie .Dekodery z sieci kablowych mają na celu nie tylko dostarczanie wysokiej jakości usługi (choć bywa z tym różnie) ,mają tak naprawdę dbać o interesy dostawcy i chronić go przed kradzieżą sygnału . Uprzedzając ewentualne pytanie zakładam że posiadasz już jakiś odbiornik w domu i najprawdopodobniej będzie to po prostu kolejny telewizor "czy wystarczy pociągnąć tam dodatkowy kabel i wszystko będzie odbierać bez dodatkowego dekodera ? " Odpowiedź : Jeśli to telewizja DVB-T to tak jeśli wyższy pakiet to będzie konieczny dekoder twojego operatora kablówki ,taka usługa nazywa się Multiroom , czyli indywidualny dekoder do każdego telewizora ,jeśli chodzi o dodatkowe koszta to moja Mama brała ostatnio coś takiego i koszt miesięcznej opłaty wzrósł zaledwie o 10 zlotych ,choć to pewnie zależy od operatora i ewentualnego pakietu ,Mama ma akurat wszystko telewizja internet telefon i multiroom więc dostała rabat ale tak czy inaczej miesięczne opłaty za dodatkowy dekoder będą niewielkie 10 może 20 złotych extra. Dekoder do płaskiego TV podłączysz za pośrednictwem kabla HDMI taki kabelek dostaniesz od operatora swojej kablówki więc nie musisz nic kupować.
Jeśli w przyszłości zechcesz przekształcić swój TV w SmatTV to wystarczy dokupić stosowną przystawkę jak np Xiaomi Mi Box https://www.x-kom.pl/p/347157-odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-box-4k.html

Dziękuje za dokładną odpowiedź :smiley: Przejdę się do sklepu mniej “zielona” :smiley:

1 polubienie