Telewizor 32" full hd, a hd ready

Cześć wszystkim,

Pytanie bardzo szybkie, jako że kupuję telewizor w sumie na dniach i będąc w Saturnie miły Pan powiedział mi, że przy calarzu rzędu 32" różnica między 1920x1080 a 720p jest niezauważalna.

Telewizorek kosztuje 1299zł, będzie używany do ‘n’ albo dvb-t (tak, ma wbudowany tuner) i odpalenia PS3. To wszystko co mi do szczęscia potrzebne :slight_smile: Firma: Toshiba, model: yyy… zapomniałem (sorry).

Bardzo dziekuję za odpowiedzi :slight_smile:

A jakie jest pytanie?

Full HD = 1920x1080

HD Ready = 1366x768 (mój lapek ma taką rozdzielczość przy 15", a 22" NEC’a 1680x1050…)

Różnica może i niezauważalna, jak się będzie daleko siedzieć, patrząc na -tylko i wyłącznie- dynamiczne sceny…

Osobiście jednak bym się nie pakował w zakup HD Ready.

PS. Zawsze możesz porównać w sklepie, na wystawce powinny znajdować się modele z jednej i drugiej grupy.

Dzięki za odpowiedź. No ogólnie w domu mam wachlarz od 23" Samsunga w 1920x1080 i sonego 40" w tej samej rozdzielczości, sam mam mieszane uczucia co do tego, ogólnie na wystawce w saturnie wszystko wygląda super he he.

Czyli jednak toshibke odrzucę, zastanowię się bo pokazywał mi też sharpa i lg odpowiednio 1700zł i 1500 :slight_smile: ważne żeby miał 100Hz, usb i tuner mpeg 4 :wink: no i oczywiscie hdmi

Za nim w naszym pięknym kraju zaczną nadawać cokolwiek w fullHD to pewnie minie z 10 lat :stuck_out_tongue:

Na razie wszędzie jest 720p, konsola też nie wyciągnie fullHD. Jeżeli nie zamierzasz oglądać filmów blu-ray z metra to jak najbardziej możesz brać telewizor 720p.

BTW Dokładając 100zł powinieneś znaleźć spokojnie panele fullHD (nie zawsze z dvb-t).

akurat na dvb-t mi zależy :slight_smile:

no na fullhd jest mało gier, to akurat wiedziałem, ale z tą tv to nie do końca byłem uświadomiony. No cóż, ewentualnie dołożę 100zł do LG, ma takie same parametry jak Toshiba, chociaż nie mam do LG jakoś zaufania :confused:

a gdzie z metra, z dwóch z hakiem :wink: czyli idealnie w sumie dla 32 cali :slight_smile:

akurat już nadają w FULL HD w bezpłatnym DVB-T :lol: jak nie wiesz to nie gadaj bzdur

nadają 1920x1080 a że bitare w tym TVP jest jakie jest to trudno

No ale TVN HD w Warszawie nadaje jak należy na FULL z bardzo dobrym bitare

Za tyle to już powinno UltraHD być w użyciu, poza tym w FullHD już nadają.

Ja osobiście mam telewizor FullHD 37’’, oglądając film w 720p z większej odległości nie widać różnicy według tego w 1080p ale już z bliska widać. Poza tym większośc telewizorów HDReady posiadających głowicę DVB-T obsługuje kodowanie w MPEG-2 tymczasem w Polsce obowiązuje MPEG-4 więc takie telewizory będą bezużyteczne do cyfrowej telewizji naziemnej. Jeśli nawet konsola nie wykorzysta tej rozdzielczości do gier to do filmów już tak. Ja bym brał bez zastanowienia FullHD i jeśłi już z DVB-T to tylko z MPEG-4.

Nadają w 1080i. W 1080p nikt nie nadaje, i to nie tylko w Polsce. 1080p, czyli FullHD, zabierałoby po prostu za dużo pasma (2 razy tyle co 1080i).

Podaj mi przykład takiego sprzedawanego obecnie w sklepach. Gdyby ktoś chciał sprzedać nowy telewizor bez obsługi MPEG-4, musiałby dać kupującemu do podpisania potwierdzenie, że nie będzie mógł na tym telewizorze oglądać polskiego DVB-T. Inaczej nie wolno mu tego zrobić.

W HD Ready obraz będzie zawsze skalowany, bo tam zwykle stosuje się matryce 1024x768. W FullHD programy nadawane w 1080i skalowane nie będą, o ile tylko wyłączysz w telewizorze overscan.

cześć :wink:

dzięki za odpowiedzi, toshibka ma mpeg4, aczkolwiek skutecznie mnie do niej zniecheciliscie i to akurat bardzo dobrze :wink: jeszcze przekopię w tym tygodniu cały saturn i znajdę coś co ma i 100Hz i full HD :wink:

To może ten Samsung, nie wiem tylko czy i za ile w Saturnie będzie (widzę, że na stronie jest po 1729zł -cena online-).

Skoro w warszawie nadają to wszędzie nadają, w Warszawie mogę mieć za kilkadziesiąt złotych internet 100mb/s więc i w każdym innym miejscu mogę sobie taki internet założyć?

Normalnie nie korzystam z dvb-t, ale czasami podłączam tuner dvb-t do kompa, i jeszcze miesiąc temu wszystko było w max 720p u mnie (nadajnik w Wiśle).

tak też patrzyłem na tego samsunga ale nigdzie praktycznie nie można go dostać :confused:

bardzo fajny model. we Wrocławiu hula od kwietnia jakoś to całe dvb-t osobiście jeszcze z tego nie korzystałem, ale znajomi popodłaczali tunery do laptopow i szaleją :wink:

TVN w Warszawie nadaje jeden kanał w multipleksie, więc nic dziwnego, że mogą mieć porządny bitrate. I do tego takie parametry, że można go odebrać wiele kilometrów od Warszawy pomimo niskiej mocy nadajnika (słyszałem o przypadkach odbioru z odległości ponad 100 km). TVP (w przypadku MUX1) ma do dyspozycji 3/7 multipleksu, gdzie wcisnęli 2 kanały SD i jeden HD. Na więcej po prostu nie mają miejsca. TVP2 w MUX3 ma już znacznie lepszy bitrate, a odbiór możliwy jest nie tylko w okolicach Warszawy.

TVN HD w Warszawie nie nadaje na żadnym muxie :lol:

To jest trochę dziwne bo to w końcu jest TEST i ma swoją częstotliwość ale przeciecz nie jest to MUX 1, 2 , 3 czy 4

TVN HD jest bez muxowy można powiedzieć, nadaje po prostu na tej testowej częstotliwości z PKiN’u

A z ponad grubo 100km możesz odbierać ale jak masz np. ATX91

a czy w saturnie ściagają towar z innych sklepów ich sieci? zależy mi na tym, bo mają promocje raty 0% i po prostu nie chce mi sie zasuwać do Magnolia Park po telewizor ;/

padło na samsunga, którego podał kolega manieKMP - dzięki Ci, bo już spisałem na straty samsunga, bo prawie nigdzie nie był dostępny.

Nie nadaje w żadnym OFICJALNYM, państwowym multipleksie. Nadaje w prywatnym multipleksie testowym TVN-u.