Telewizor 32" ostateczna decyzja


(Marek Lubin) #1

Witam,

Im bliżej świąt tym temat powraca… chciałem kupić szybciej nie wyszło, wtedy padło na Samsunga 32EH5300.

Teraz przeglądając sobie gazetki z Saturnów, MediaExpertów, NeoNetów natknąłem się na takie dwa modele:

http://www.neonet.pl/?p=lg_32ls5600

http://www.neonet.pl/?p=samsung_ue_32_eh_5300

Samsung oczywiście dalej w grze, aczkolwiek te 100Hz to taki ‘chwyt marketingowy’, bo to CMR jest, czyli troszkę przekłamanie, aczkolwiek za tą cenę…

Chciałem też Philipsa, ale opinie miał cienkie. Zależy mi na tym, żeby w USB czytał dużo formatów (łącznie z .mkv).

Jeszcze mam pytanie, w LG jest RJ-45, da się oglądać na nim np. ipla, albo tvnplayer? W sumie, po co by inaczej był slot?

Pozdrawiam!


(Bobej) #2

Złącze ethernet w tym LG służy jedynie do DLNA. Ja mam trzy telewizory firmy Samsung i tylko raz zdarzyło mi się, że film nie chciał się uruchomić.


#3

jak posiadam ten model jestem zadowolony LG 32LS5600


(skrzek) #4

Zgadza się ten LG posiada jedynie DLNA, nie jest to smarttv.

Nie mniej jednak całkiem fajny wybór - parę miesięcy temu (dzięki temu forum) kupiłem rodzicom wersję 37’ (internet w tv był im zbędny)

Jeśli chodzi o obsługę USB to jest wygodniejsza niż w Samsungach Bobej a - bo menadżer plików nie ma potrzeby włączania filtrowania (Wideo, Muzyka, Zdjęcia)


(Dimatheus) #5

Hej,

Posiadam TV SAMSUNG UE32EH5300. Generalnie sprawuje się bardzo, bardzo dobrze.

Na razie nie udało mi się TV zagiąć jakimkolwiek formatem, którego nie umiałby odtworzyć.

W Samsungu to najzwyklejsza karta sieciowa, która umożliwia pełny dostęp do zasobów internetowych - YT, Ipla i masa aplikacji Samsunga. Do tego bez problemu możesz podłączyć do TV myszkę i klawiaturę, by łatwiej poruszać się po zasobach sieciowych.

To akurat niestety prawda. Wydaje mi się, że nieco to przekombinowali…

PS. W Neo24.pl kupisz go jeszcze taniej - klik. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Rupertm) #6

Nie wiem dlaczego ostatnio są tendencje do kupowanie tv koreańskich skoro japońskie są o niebo lepsze i nie zawsze droższe Orion,Sharp i droższe Sony,Panasonic co japoniec to japoniec i nikt mi nie powie że koreański jest lepszy bardziej toporna stylistyka,menu,oprogramowanie itp.


(Kroolik899) #7

no dokładnie, ja wychodzę z tego samego założenia i raczej wybieram sprzęty panasonica. jednak japońska precyzja to japońska precyzja :slight_smile:


(Dimatheus) #8

Hej,

A no argumenty pewnie jakieś są - szczególnie te cenowe. Co zaś tyczy się stylistyki, to już kwestia gustu. Kłóciłbym się więc z takim wnioskiem, ale że o gustach się nie dyskutuje, to tego nie zrobię. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Gumti) #9

Oczywiście że LG jest o wiele lepsza decyzją. Posiadam w domu sprzęt LG i jestem bardzo zadowolony. Niejednokrotnie przekonałem się że inne firmy nie dorastają LG do pięt.


(Korepet Matma) #10

Japończycy jadą na opinii, dlatego tak się gada, że oni to mają najlepsze sprzęty. W dzisiejszych czasach trzeba patrzeć, kto jest innowyacyjny i dynamicznie się rozwija m.in. taki skok zaliczyła firma LG. A wracając do konkretów, to proponuję rozważyć poważnie 32LS5600, jest dekododwanie mpeg4 i funkcje poprawy jakości obrazu takie jak MCI i PWII. Poza tym jest dobra cena: http://www.ceneo.pl/16353103#tab=spec


(xomo_pl) #11

ta, japońce… z matrycami samsunga robione w Chinach albo w jednym z krajów europejskich…

Oprogramowanie: Sony tv vs Samsung tv:

sony nie czyta po usb nośników NTFS, plików mkv,

samsung: czyta wszystko co mu podasz a kosztuje mniej.

Choc lubie Sony (i inne firmy z Japonii) to jednak prawda jest taka, że nie ma co przepłacać za “japońską” elektronikę skoro lepsze i tańsze jest od Samsunga- a trzeba sobie powiedzieć- czasy, że tv grały po 10-20lat minęły więc nie ma co przepłacać bo po gwarancji jak padnie to się okazuje, że naprawa np 500zł…


(Dimatheus) #12

Hej,

XXMarko , etter , teter123 , tvav

Generalnie każda pliszka swój ogonek chwali. Przywiązanie do posiadanego sprzętu robi swoje - no bo jak tu nie powiedzieć, że się kupiło coś nie do końca udanego, nawet jeśli tak jest… A z drugiej strony wolny wybór - po to piszemy swoje opinie, by pomóc w wyborze, a nie narzucić go! Aż przypomina to polecanie antywirusów…

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kpc21) #13

Koreańce mają lepiej rozwinięte multimedia, w tym serwisy Smart TV, których to Samsung ma chyba najwięcej jeśli chodzi o serwisy polskie. Stąd pewnie ich popularność. Kupiłem w tym roku Panasonica i jestem z niego zadowolony, choć do Internetu go nie podłączałem.


(Dimatheus) #14

Hej,

Trzeba to zmienić - to bardzo rozszerza możliwości sprzętu - serwisy, filmy, aplikacje. Jednym słowem - a może i dwoma - morze możliwości. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus