Telewizor 32" ostateczna decyzja

Witam,

Im bliżej świąt tym temat powraca… chciałem kupić szybciej nie wyszło, wtedy padło na Samsunga 32EH5300.

Teraz przeglądając sobie gazetki z Saturnów, MediaExpertów, NeoNetów natknąłem się na takie dwa modele:

http://www.neonet.pl/?p=lg_32ls5600

http://www.neonet.pl/?p=samsung_ue_32_eh_5300

Samsung oczywiście dalej w grze, aczkolwiek te 100Hz to taki ‘chwyt marketingowy’, bo to CMR jest, czyli troszkę przekłamanie, aczkolwiek za tą cenę…

Chciałem też Philipsa, ale opinie miał cienkie. Zależy mi na tym, żeby w USB czytał dużo formatów (łącznie z .mkv).

Jeszcze mam pytanie, w LG jest RJ-45, da się oglądać na nim np. ipla, albo tvnplayer? W sumie, po co by inaczej był slot?

Pozdrawiam!

Złącze ethernet w tym LG służy jedynie do DLNA. Ja mam trzy telewizory firmy Samsung i tylko raz zdarzyło mi się, że film nie chciał się uruchomić.

jak posiadam ten model jestem zadowolony LG 32LS5600

Zgadza się ten LG posiada jedynie DLNA, nie jest to smarttv.

Nie mniej jednak całkiem fajny wybór - parę miesięcy temu (dzięki temu forum) kupiłem rodzicom wersję 37’ (internet w tv był im zbędny)

Jeśli chodzi o obsługę USB to jest wygodniejsza niż w Samsungach Bobej a - bo menadżer plików nie ma potrzeby włączania filtrowania (Wideo, Muzyka, Zdjęcia)

Hej,

Posiadam TV SAMSUNG UE32EH5300. Generalnie sprawuje się bardzo, bardzo dobrze.

Na razie nie udało mi się TV zagiąć jakimkolwiek formatem, którego nie umiałby odtworzyć.

W Samsungu to najzwyklejsza karta sieciowa, która umożliwia pełny dostęp do zasobów internetowych - YT, Ipla i masa aplikacji Samsunga. Do tego bez problemu możesz podłączyć do TV myszkę i klawiaturę, by łatwiej poruszać się po zasobach sieciowych.

To akurat niestety prawda. Wydaje mi się, że nieco to przekombinowali…

PS. W Neo24.pl kupisz go jeszcze taniej - klik. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem dlaczego ostatnio są tendencje do kupowanie tv koreańskich skoro japońskie są o niebo lepsze i nie zawsze droższe Orion,Sharp i droższe Sony,Panasonic co japoniec to japoniec i nikt mi nie powie że koreański jest lepszy bardziej toporna stylistyka,menu,oprogramowanie itp.

no dokładnie, ja wychodzę z tego samego założenia i raczej wybieram sprzęty panasonica. jednak japońska precyzja to japońska precyzja :slight_smile:

Hej,

A no argumenty pewnie jakieś są - szczególnie te cenowe. Co zaś tyczy się stylistyki, to już kwestia gustu. Kłóciłbym się więc z takim wnioskiem, ale że o gustach się nie dyskutuje, to tego nie zrobię. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Oczywiście że LG jest o wiele lepsza decyzją. Posiadam w domu sprzęt LG i jestem bardzo zadowolony. Niejednokrotnie przekonałem się że inne firmy nie dorastają LG do pięt.

Japończycy jadą na opinii, dlatego tak się gada, że oni to mają najlepsze sprzęty. W dzisiejszych czasach trzeba patrzeć, kto jest innowyacyjny i dynamicznie się rozwija m.in. taki skok zaliczyła firma LG. A wracając do konkretów, to proponuję rozważyć poważnie 32LS5600, jest dekododwanie mpeg4 i funkcje poprawy jakości obrazu takie jak MCI i PWII. Poza tym jest dobra cena: http://www.ceneo.pl/16353103#tab=spec

ta, japońce… z matrycami samsunga robione w Chinach albo w jednym z krajów europejskich…

Oprogramowanie: Sony tv vs Samsung tv:

sony nie czyta po usb nośników NTFS, plików mkv,

samsung: czyta wszystko co mu podasz a kosztuje mniej.

Choc lubie Sony (i inne firmy z Japonii) to jednak prawda jest taka, że nie ma co przepłacać za “japońską” elektronikę skoro lepsze i tańsze jest od Samsunga- a trzeba sobie powiedzieć- czasy, że tv grały po 10-20lat minęły więc nie ma co przepłacać bo po gwarancji jak padnie to się okazuje, że naprawa np 500zł…

Hej,

XXMarko , etter , teter123 , tvav

Generalnie każda pliszka swój ogonek chwali. Przywiązanie do posiadanego sprzętu robi swoje - no bo jak tu nie powiedzieć, że się kupiło coś nie do końca udanego, nawet jeśli tak jest… A z drugiej strony wolny wybór - po to piszemy swoje opinie, by pomóc w wyborze, a nie narzucić go! Aż przypomina to polecanie antywirusów…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Koreańce mają lepiej rozwinięte multimedia, w tym serwisy Smart TV, których to Samsung ma chyba najwięcej jeśli chodzi o serwisy polskie. Stąd pewnie ich popularność. Kupiłem w tym roku Panasonica i jestem z niego zadowolony, choć do Internetu go nie podłączałem.

Hej,

Trzeba to zmienić - to bardzo rozszerza możliwości sprzętu - serwisy, filmy, aplikacje. Jednym słowem - a może i dwoma - morze możliwości. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus