Telewizor 40-46 w cenie 1500-1700 zł

Cześć.
Szukam dla kogoś w rodzinie telewizora 40-46 cali w cenie maks. do 1700zł (najlepiej 1500zł). Główne wymagania to:

  • port RJ45,
  • jakiś podstawowy ‘smart’ z Netflix.
    LG, czy Samsung? :wink: Zupełnie się nie znam na telewizorach.

Mówisz, że fajny TV? Ambilight można wyłączyć, czy to przymosowe w takich TV?

Jak to: wyłączyć? :wink:

Włączone - coś działa - lampki z tyłu migają.
Wyłączone - coś nie działa - lampki z tyłu nie migają.
Rozumisz? :wink:

zwykle jest tak, że gaśnie zaraz po tym, kiedy wyłączysz telewizor :wink:

A da się tak zrobić, żeby przestało działać przy włączonym telewizorze? Wkurzają mnie te kolorowe światełka :>

Tutaj masz taki bez światełek:

Ale ja pytam o tamten - wiesz, czasem może mi się odwidzieć i migające lampki spodobać. Może w tamtym da się na około zakleić czarną taśmą? :wink:

W tej chwili nie mam dostępu do telewizora z ambilightem więc nie sprawdzę czy można całkiem wyłączyć światełka. Raczej tak ale na pewno to nie wiem :wink:

Wybaczam… zrobię to, co mój dziadek w '39… ściągnę instrukcję i zobaczę :wink:

Można w ustawieniach skonfigurować Ambilight - wyłączyć również, także spokojnie.

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue43mu6172.bhtml Polecam umnie pracuje jako tv i monitor do pc.

btw. To jeśli ma to być telewizor do telewizji to myślę, że FHD jest lepszym wyborem niż 4k.

A coś więcej? Będzie też Netflix i ogólnie filmy. Brak konsoli. Mówisz, że full HD lepsze?

Telewizja SD kijowo wygląda już na FHD a na 4k to jest tragedia.

Tutaj też weź pod uwagę, że większośc ludzi ma podłączony do TV dekoder satelitarny bądź kablówki, który ma ustawione np 1080i i w sobie konwertuje SD do 1080i i tylko puszcza sygnał do telewizora wymuszając 1080i. Jeżeli masz telewizor i bezpośrednio lecisz przez jego tuner Sat bądź kablówka to on po włączeniu kanału SD przełącza się na 756i rozdzielczość i wtedy należy oceniać jakość, owszem nie jest tu czym się podniecać, ale co innego konwersja do wyższej rozdzielczości urządzenia zewnętrznego, a co innego jak dostajesz obraz w danej rozdzielczości.

Ja na swoim LG 49LH570V odkąd mam moduł nc+ i leci przez wbudowany tuner SAT jakość SD nie powoduje tak przerażającej pikselozy niż konwersja do 1080i na dekoderze nc+

To już zależy od zastosowanej technologii skalowania w danym dekoderze. Podpowiem, że nie każdy dekoder degraduje jakość.

A ja bym wybrał telewizor z matrycą 4K. Materiały na netflixie w 4K mają wyższy bitrate i ich jakość będzie lepsza na takiej samej przekątnej niż FHD.

Jasne, ale trzeba pamiętać, ze Netflix nie wszystko ma w 4k, abonament z 4k jest droższy i wymagania łącza internetowego oraz domowego wifi rosną.