Telewizor 43" do 2200 zł


(Domcio181) #1

Witam, poszukuję telewizora 43"(nie mniejszego) lub jeśli się coś trafi to może większy do 2200 zł.

Telewizor będzie służył w 98% do oglądania telewizji z dekodera satelitarnego (1080i przez HDMI), czasem pogrania na konsoli.
Co polecacie w tej cenie (do 2200 zł - może być tańszy). 

-Chciałbym aby miał dostęp do youtube, ale może lepiej wziąć coś tańszego bez smarta i dokupić HDMI android TV?
-Czy warto brać 4K skoro obraz idzie z dekodera 1080i, (więc będzie on skalowany i gorszej jakości?)

Sprzedawcy ogólnie polecają SONY:
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-43wd750.bhtml  (ze względu na obraz)

tutaj 48 cali: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-48wd655.bhtml

A++ :http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-48w705c.bhtml

bez smartów: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,przekatna-ekranu-relacje!43-cale,smart-tv_2!nie,od1000do2300.bhtml

Tutaj wszystkie: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,przekatna-ekranu-relacje!43-cale:48-cali:49-cali,od1200do2300.bhtml

Pozdrawiam.


(dark__jedi) #2

Jakościowo wszystkie telewizory są podobne. Można się spierać o detale, ale Samsung, LG, Sharp, Sony, Philips są prawie takie same.

Czy ze smartem, czy bez - musisz sam zadecydować.

 

Co do 4K:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-tani-telewizor-4k.html

 

 


(saunaiukrop) #3

W tej klasie ja bym polecił Philips 6401 - podejrzewam, że ma lepszy lag niż Sony, który w tym roku niestety zawiódł na tym polu.


(aphazel) #4

Hmm… wg mnie to ciekawy temat na bardziej abstrakcyjnym poziomie. Kiedyś było bardzo ważna jaka marka vs cena vs parametry. Obecnie wydaje mi się to mniej istotne. Rynek jest bardzo nasycony, 90% to spekulacja na cenie przy podobnej jakości, przy czym istnieją sprzęty super jakości, ale ich cena jak zwykle jest dla wąskiego grona (na tyle wysoka).
To nie będzie porada, jak kupić coś na już. To coś dla cierpliwych.
Sprzedawcy polecają to, co chcą sprzedać, a prawda jest taka, że aby optymalnie dobrać TV, trzeba klasycznie zrobić rundę kilka miesięcy po gazetkach reklamowych, a potem rundę po marketach. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że najpierw określiłem gabaryt 60 cali +/- kilka, parametry wyjścia/wejścia jakie są mi potrzebne by TV ogarniał to co chcę: puszczanie audio na wieży, odtwarzanie z dekodera kablówki, z kompa, ew. po sieci, aplikacje VOD, itd. Potem przejrzałem aktualne oferty i zastanawiałem się, co da się urwać z wymagań, by sprostać cenie. Równocześnie obserwowałem sezonowe promocje. Przez kilka miesięcy, ignorowałem mniejsze fluktuacje cen, gdy były większe, jeździłem po marketach oglądać towar, bo parametry producenta/na ulotce/na stronie sprzedawcy sobie, a obraz sobie. Ostatecznie rok temu (po 3 latach polowania) kupiłem Samsunga 58" full Hd za 2999 (krótka seria, weekend promocji, wyprzedana na pniu). Regularne ceny w okolicach 60" wynosiły 6k-7.5k PLN. Wtedy nikt nie miał dylematu 4K tylko 3D albo zakrzywiony. Te oczywiście były jeszcze droższe.
Jeżeli materiały, które oglądasz, nie są w większości 4K, to kupowanie takiego TV mija się z celem. Jeśli oglądasz materiały 1080p to telewizor 1080p wyświetli je lepiej, niż taki o większej rozdzielczości - mawiał mój znajomy. Podchodziłem do tego sceptycznie, ale w praktyce wyszło, że miał rację.


(Longhorn2009) #5

Taki model kupiłeś http://m.emag.pl/telewizor-samsung-58-led-58j5200-smart-tv-full-hd-147-cm-ue58j5200awxxh/pd/D6GF4YBBM/?ref=prod_CMP-262_1434_14040#description? Jak na tą cenę wyposażenie słabe, 2hdmi, 1usb, brak tunera sat, Wi-Fi…

Autorowi polecałbym serie DS630E Panasonica, gdyby nie to że chce min 43" a model 50" przekracza budżet. Jeden z lepszych fhd aktualnie w sprzedaży, plusem sporym jest matryca 120Hz. Niestety na przyszły rok producenci planują kontynuować festiwal pseudo 4K w tym segmencie i ten model najpewniej przejdzie do wymarłej serii, bez wsparcia i aktualizacji. Samsung prawdziwie udaną serię modeli fhd miał w 2014.


(mirektopolanek) #6

Dobrego 4k nie uda Ci się kupić w tej cenie. Raczej poszedłbym w standardowe modele.


(Domcio181) #7

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-43uh603v.bhtml

 

Udało mi się ugrać konkurencyjną cenę około 1800 zł za niego w pewnym sklepie. Co myślicie, cena też gra rolę.


(dark__jedi) #8

Nie dość, że można go kupić spokojnie za 1899zł, to na pewno nie jest to 4k

.Nie czytasz co ci podesłałem.


(Domcio181) #9

Artykuł z linka przeczytałem, dlaczego uważasz że nie jest 4K? Oglądałem na żywo, wydaje się całkiem ok. Wiesz ważne jest też to abym mógł obejrzeć w sklepie dany egzemplarz(jego obraz), nie chcę kupować internetowo. Kilkukrotna wycieczka po różnych dużych sklepach i okazało się że w zasięgu 43" są dwa Sony i dwa LG. (Cenowo do ~2200). Przy przeglądarce faktem jest, że zauważyłem ostrzejszy obraz w tym 4K. Porównując parametry nie jest źle w nim.