Telewizor 49"-50" z dobrą matrycą

Witam. Poszukuję telewizora 49"-50". To na czym mi najbardziej zależy to dobra jakość obrazu + 4k + HDR i inne podstawowe feature’y ( jakies 120Hz itp).
Myślę że max co chiałbym wydać to ok 3500zł.
Co najlepszego można w tym przedziale kupić?
Obecnie na oku mam:
Philips 49PUS7503 - 3000zł - 7 seria
Philips 49PUS8303 - 3600zł - 8 seria troche gorszy model, nie wiem czy warto dopłacać
LG 49UK7550 - 2700zł - seria K, wysoki model i chyba z tej marki bym coś wolał?

Przypuszczam że żaden z nich nie ma 120Hz i pewnie mają RGBW, ale cieżko troche znaleźć specyfikacje do każdego modelu w necie
Nie podążałem ostatnio za nowinkami więc nie jestem pewny czym różnią się od siebie te serie . Byłbym wdzięczny jakby ktoś coś polecił
Ewentualnie jakieś linki do porównań modeli/serii/numeracji?

W jakiej odległości od ekranu będziesz głównie korzystać z telewizora?

Bez pieprzenia o odległości…zdecydowanie polecam TELEWIZOR PHILIPS 49PUS7502
Przekątna: 49 cali, Rozdzielczość: 4K UHD, HDR, Matryca: LED, Odświeżanie: 120 Hz, Wi-Fi, Tuner: DVB-C, DVB-S, DVB-T, DVB-S2, Rodzaj ekranu: Prosty

Chociaż nie jest to mój główny odbiornik, to złego słowa nie napiszę…obraz, dźwięk brzytwa, aktualizacje oprogramowania “co chwilę”, bez problemowa kultura użytkowania…o “cudzie” w postaci Ambilight nie trzeba dodawać…Kodi śmiga aż miło…

W swoim segmencie, klasa!!

Pytam, bo też szukam telewizora i nie chcę kupić za dużego :wink:

Ten model o którym piszę, nikogo nie zawiedzie…nawet design ma w porzo…dźwięk w postaci wbudowanego z przodu (ważne) głośnika SoundBar z głośnikiem niskotonowym też czyni “różnicę” na jego korzyść…reasumując, obejrzeć gdzieś w placówce handlowej i kupować bez zwłoki…

Polecam Panasonic 50 EX700, świetna matryca VA, czarny jest czarny, a biały - biały. Dźwięk taki sobie, nie za dobry, zły też nie.

Ok, wezme pod uwagę
Philips niestety troche mnie odrzuca ze względu na Androida, wiadomo jak to bedzie wygladalo za 2-3 lata. Wolałbym coś raczej jak LG ale oni nie mają Ambilighta i ich 4k są w RGBW…

W sumie to nie wiem czy w ogóle w tej kwocie da się kupić prawdziwe 4k, HDR i 120Hz?

Odrzuca? Android?

Tak, wiadomo, dobrze będzie wyglądało

Czyli jakie?

Okay, pośmialiśmy się…wracając do meritum, weź nie “wydziwiaj”, za wspomniany przez Ciebie na wstępie budżet, raczej nie kupisz lepszego modelu niż PHILIPS 49PUS7502…“mucha nie siada”…

Z mojej strony, to by było na tyle…“rób jak uważasz, uważaj co kupujesz”…

Czyli np nie RGBW
Mysle ze 49PUS8303 jest lepszy od tego ktory proponujesz?
Android mnie odrzuca bo jest cieżki, po kilku latach i paru aktualizacjach zacznie mulić
Może ktoś jeszcze się wypowie

Matryce od 55" dopiero, np. Samsung UE55NU8002 za 3870zł następca serii MU8xxx - mniejsze 49" mają matryce 60Hz dopiero od 55" wchodzą świetne z 120Hz.

@FXJ No ale z innych marek są przecież 120 w wielości 49-50"

Model który podałeś akurat nie jest już w sprzedaży. Taką samą specyfikację ma 8303 ( jest tegorocznym następcą 7502) .
Może wypowie się jeszcze ktoś to jest w temacie a nie ktoś kto kupił jakiś konkretny model i go zachwala? :slight_smile:

“Fakt”, nie jest już w sprzedaży…

Specyfikacja ciut lepsza, oprócz dźwięku, wybór więc, wydaje się prawie oczywisty…

No tak, “lepiej” teoretyzować o przedmiotowym zagadnieniu, niż opierać się o autopsję…

No są ludzie którzy na bierząco śledzą telewizyjne nowinki czy pracują w branży i znają parametry pojedynczych modeli czy chociaż serii.

Na bieżąco, z takimi parametrami można zapoznać się samodzielnie, czy też posiłkując się całymi “tonami” dostępnych w sieci testów, a na opiniach nabywców kończąc…żadna 'filozofia", zwłaszcza w odniesieniu do sprzętu, za “tylko” około 3500 tysiąca złotych.

Powodzenia w wyborze, napisz kiedyś w wolnej chwili, jaki model miał wreszcie “zaszczyt” spełnić Twoje “wymagania”…