Telewizor 4k 43 cale Sony kd-43xf7596

Planuję kupić telewizor do małego pokoju.


Czy filmy w formacie 1920x1080 będą gorzej wyglądały na telewizorze 4k? Np. czy obraz będzie rozciągany do 3840x2160? Czy w przypadku filmów w takim formacie lepiej wybrać TV Full HD?
Drugie pytanie. Czy na takim TV można odtwarzać filmy w formacie 4k, z przenośnego dysku twardego? Podłączanego do TV kablem USB.

TV z druta będzie wyglądało nieco gorzej (sygnał masz z przeplotem), o SD nie wpsominam bo w zależności od biterate będzie tak sobie albo tragicznie. Progresywny 1080p z Bluraya będzie wyglądał OK. Dla mnie 4K na takim maleństwie i przy obecnej dostępności materiałów średnio potrzebne. Ja bym jednak nie rozważał niczego na matrycy IPS chyba że nie oglądasz dużo wieczorami bo czerń i kontrast będą kieprawe.

To prawda, na wieczorne seanse najlepiej wypada VA, paręset złotych taniej można dostać Samsunga UE43NU7472UXXH z taką właśnie matrycą, ale z naprawdę świetnymi kolorami.

Dobry świeży model bez 4K, raczej niełatwo już znaleźć.

Dobre telewizory mają super upscallingi. Też miałem te obawy odnośnie rozdzielczości - ja mam Philipsa - i wszystko jest jak w najlepszym porządku. Ja Ci polecam sprawdzić temat przed zakupem - zobaczyć na wystawie czy zapytać posiadaczy tego TV. Podejrzewam, że na 43 calach tym bardziej tej różnicy widać nie będzie.