Telewizor 50 cali plus kino domowe do 3000 zł

Witam, koleżanka prosiła mnie żeby doradzić jej w sprawie zakupu telewizora i zestawu do niego. Jako że sam niewiele wiem, postanowiłem zapytać mądrzejszych. :smiley: Wymagania ma następujące: telewizor powinien mieć ok pięćdziesiat cali, być w miarę energooszczędny i ładnie się prezentować. Odtwarzacz powinien standardowo obsługiwać CD/DVD/Blue Ray i dobrze żeby jeszcze miał wejście na kości usb z których można by odtwarzać muzykę i filmy i jeśli to możliwe to żeby obok avi obsługiwał też rmvb. Co do głośników podejrzewam, że nie ma specjalnych życzeń, powinny być tylko przyzwoite i ładnie wyglądać. Zestaw musi się mieścić w granicach 3000 zł, ale o ile możliwe byłyby dużo tańsze alternatywy, także byłyby mile widziane. Jeśli ktoś ma chwilę, byłbym wdzięczny za pomoc.

Koleżanka staje przed wyborem poniższych opcji:

 

Opcja 1 : przeciętnej jakości tv + średniej jakości kino domowe

Opcja 2 : dobrej jakości tv + najtańszy blu-ray (opcja bez głośników)

 

 

 

Myślałem, że ten format dawno umarł… Ogólnie to mało jest sprzętów, które odtwarzają ten format. Jednak oglądanie czegoś takiego na 50’’ TV to zbrodnia. Rozdzielczość TV to zazwyczaj 1920 x 1080, a filmu rmvb 320 x 240 lub 576x432. Przy takim rozmiarze TV nawet filmy avi w rozdzielczości 720 x 390 (~800 MB) będą ciężkie do oglądania.

Zobacz w marketach plazmy LG. 50 cali powinno kosztować koło 2k. Dla normalnego człowieka świat i ludzie na nim. Obraz super szczególnie HD. Wady plazmy (powidoki) widać tylko po wyłączeniu telewizora więc nic nie przeszkadza w oglądaniu. Dla panienek co im pół tonu w kolorze robi różnicę może to jest kiepska opcja, ale dla normalnego człowieka to jest naprawdę dobry wybór. Wielkość jest tak zachwycająca, że nawet fabrycznych ustawień nie trzeba zmieniać.

OK. Dzięki :slight_smile: