Telewizor 50 calowy do PC/GIER do 2000-2500 zł

Witam potrzebuję kupić telewizor 50 calowy który podłączone do komputera oraz konsoli. Potrzebuję żeby telewizor miał niski input lag porównywalny z tym co jest w monitorach komputerowych oraz żeby miał rozdzielczość 4K, HDR i wejście typu jack żeby podłączyć do niego słuchawki jak zajdzie taka potrzeba. Przeglądam oferty telewizorów od wczoraj i nie mogę się zdecydować… jak już wydaje się że telewizor spełnia moje oczekiwania to nie ma wejścia słuchawkowego typu jack co jest dla mnie istotne. Są wejścia typu optical ale do takich słuchawek nie podłącze o ile się nie mylę.

Proszę o jakieś propozycję oraz pozdrawiam.

Samsung UE50RU7172
Samsung UE49RU8002
Panasonic TX-50GX830E
Co do wejścia jack na słuchawki - musisz sprawdzić sam w specyfikacji czy je mają.

Nie mają wejścia na słuchawki oprócz Panasonic. Właśnie większość firm od telewizorów nie ma tego wejścia. Te firmy oferują tylko telewizory z wejściami na słuchawki: Philips, TLC, Panasonic.

Nie wiem czy nie było by lepszy rozwiązaniem kupienie telewizora z Bluetooth wszystkie te nowsze telewizory mają teraz Bluetooth i kupić słuchawki bezprzewodowe jakieś porządne do 500zł żeby nie było opóźnień dźwięku względem obrazu w grach i filmach i łączyć je z telewizorem i komputerem przy użyciu Bluetooth. Ktoś korzysta z takich słuchawek i może się podzielić informacjami jak to jest z tymi słuchawkami?

… ale wiesz jak wygląda FHD na 50 calowym TV 4 K. :slight_smile: ?
Zanim kupisz zobacz w sklepie, bo raczej w FHD będziesz grał, to zaś dla niektórych może być “lekka pikseloza”.

1 polubienie

Przecież wyżej wskazana Toshiba UA4B63 posiada wejście słuchawkowe, dobry telewizor, za śmiesznie niskie pieniądze, plus Android TV, Dolby Vision /kłania się Netflix/, na wypadek gdyby ci się “znudziło” granie…

Szczerze to słuchawki przewodowe do TV to już lekki anachronizm - to nie jest sprzęt HiFi gdzie kabel jest pożądany. Korzystałem z jakichś Panasów BT za 160zł do oglądania TV - nie wiem jak w grach, ale do oglądania TV/filmów były jak najbardziej OK.
Dla gier dobrze by było, gdyby słuchawki i TV wspierały jakiś niskoopóźnieniowy kodek, np. aptX LL. Ale możesz poszukać opinii o zastosowaniu do gier choćby Edifier W820BT.

Kupuję nowy komputer do 6000 tysięcy złotych i będzie służył do grania w 4k. Pikseloza? Full HD wygląda dobrze na tym telewizorze co mam Samsung 40 cali, mam rozumieć że lepszy telewizor i większy 50 calowy będzie miał gorszy obraz w Full HD? Ten stary mam wystawiony na olx za 500zł i myślę że się sprzeda. Kupuję nowy telewizor z 4k żeby wykorzystać możliwości nowego komputera w pełni. Jakby chciał grać w Full HD to bym nie kupował tak drogiego komputera. Jeśli chodzi o odświeżanie ekranu 60hz wystarczy mi w pełni.

Właśnie wiem że ma to wejście słuchawkowe. Zapomniałem bo wczoraj czytałem test o tym telewizorze.
Tak sobie pomyślałem że i tak w nowym komputerze będę miał Bluetooth a ja cały czas korzystam z komputera przy użyciu telewizora i mam przedłużacz Jack wpięty do komputera a do przedłużacza słuchawki i ciągnie się ten kabel przez pół pokoju. Wygodniej by mi było jakbym sobie kupił słuchawki Bluetooth tylko żeby nie było opóźnień dźwięku względem obrazu w grach i filmach. Nigdy nie kupowałem takich słuchawek więc się waham czy je kupić.

https://www.x-kom.pl/p/454163-sluchawki-bezprzewodowe-edifier-w830bt.html te wydają się dobrym wyborem i bateria trzyma na jednym ładowaniu 95 godzin.

Te https://www.x-kom.pl/p/454163-sluchawki-bezprzewodowe-edifier-w830bt.html są na x kom w dziale: słuchawki dla graczy także powinny być dobre. Poszukam jakiś recenzji na youtube albo na audiofanatyku.

Cena nie ma znaczenia, ale do gry w 4K, płynnej i na bardzo wysokich detalach, nie wystarczy 2060S. Nawet 2080S ma problem z max ustawieniami i utrzymaniem 60 FPS w 4K. :wink:

Oznacza to, ze będziesz musiał zjechać w dół z ustawieniami, moze nie teraz, ale za rok, dwa…, szczególnie dla wyższego FPS, gdyby strzelanki doszły.
A to oznacza, że TV 50 cali, długość około 110 cm przy FHD, 1920 punktów, da Ci 0,06 cm, przy 2K 0,04.
Przy monitorze 24 cale, szerokość około 55 cm, wielkość plamki 0,03.
… o laptopach 15,6 nie piszę, bo by wynik pogrążył TV. :wink:

Oczywiście nie będziesz siedział w odległości pół metra od TV, co powinno zrekompensować mniej ostry obraz, jednak warto żebyś zobaczył to na żywo. :wink:

Kupuję 3070 albo 3080 ale te karty są słabo dostępne. 3070 ma mieć takie same osiągi jak najlepsza karta do tej pory do gry w 4k 2080TI i ma kosztować 2500zł. Nie dawno wyszły 3080 ale są słabo dostępne i jakieś problemy z kondensatorami mają.

Jak mi się nie uda kupić 3070 albo 3080 to kupię taki zestaw:

  1. Intel Core i5-10600KF

  2. MSI MPG Z490 GAMING PLUS

  3. Patriot 16GB (2x8GB) 4000MHz CL19 Viper Steel

  4. KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX Gamer Black Ed 8GB GDDR6

  5. SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB

  6. Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold

  7. SilentiumPC Grandis 3 120/140mm

  8. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Wątpię żeby mi się udało kupić 3070 albo 3080 chyba że teraz zamówię 3070 ale nie była jeszcze testowana i nie jest dostępna w sklepach pod koniec października będzie a nie mam też zamiaru kupować karty w ciemno póki jej nie przetestuję bo potem wyjdzie że coś jest z nią nie tak a na gwarancje mi tego nie przyjmą bo powiedzą że działa.

Zawsze pozostaje rozdzielczość 2k jeśli by komputer rzeczywiście nie dawał radę w danej grze w 4k to i tak lepiej niż full hd od telewizora siedzę 2 metry.

Znaczy nie wiem czy dokładnie taki zestaw zawsze pod koniec miesiąca TechLipton i Black and White publikują zestawy na dany miesiąc także kupie taki który będzie najlepszy na listopad albo się wstrzymam i kupię w grudniu bo pod koniec listopada jest black friday i wtedy są duże promocje to może udało by się coś jeszcze bardziej potężnego kupić w miarę przystępnej cenie.

A z taka kartą, owszem 4K w obecnych grach i wysokich powinno to ładnie pójść. :wink:

Trochę za słaby. Przynajmniej dla mnie. Sama karta, zależnie od wersji, bierze lekko ponad 300W. Dodaj ze 150 na procek i resztę i wyjdzie, że będzie w granicach 75-80%. Niby ok, ale wybrałbym 600 lub 650, jeżeli cena niewiele wyższa.

Panie - napisałem Edifier W820BT. Zaoszczędzone pieniądze możesz pan przesłać na moje konto :stuck_out_tongue:

W jakiej odległości będziesz siedział od TV?
Możesz podać dokładny model Samsunga, którego sprzedajesz (bom ciekaw :wink: ).

Oglądałem recenzję w830bt ale podobno za wiele się nie różnią od w820bt więc dlaczego są o ponad stówkę droższe?

Telewizor:

Mierzyłem teraz to od telewizora do fotela na którym siedzę jest 2m i 20cm.

Tylko że jak te karty nie będą dostępne to ich nie kupię a tak jak pisałem nie mam zamiaru zamawiać przed premierą zanim tej karty nie przetestują bo zawsze może mieć jakiś defekt.

Na moje rozumowanie jeśli karta 3070 ma kosztować 2500zł a ma takie osiągi jak 2080TI która kosztuje ponad 5000zł to doprowadzi to do jakiegoś znacznego spadku kwoty którą trzeba obecnie dać za 2080TI a ta raczej będę dostępna do kupienia. Tylko że będzie pewnie tak że karta 3070 wyprzeda się w pierwszy dzień w który wyjdzie i trzeba będzie czekać do grudnia albo nawet przyszłego roku żeby kupić chociaż wtedy też nie jest pewne czy się uda.

Kupię lepszy zasilacz zobaczę jakie będą zestawy na TechLipton i Black and White podane na listopad. Myślę na zasilaczem lepszym oraz o dysku SSD 1000gb a w starym kompie mam system postawiony na dysku SSD Crucial 240gb to sobie przełożę do nowego komputera gdyż jest to oryginalny system windows 10.

Nie wnikaj - kup 820 i prześlij mi zaoszczędzoną stówkę :wink:

Przy tej odległości nie zobaczysz żadnej pikselozy, chyba, że w grach usilnie się przyglądasz detalom.

PS. Dobry TV (w kategorii 40’’) sprzedajesz.

Wiem że dobry ale nie ma niestety rozdzielczości większej niż FULL HD.