Telewizor automatycznie nie przełacza się na złaczu HDMI

Mam nadzieje ze może dobrze trafiłem jeżeli nie to z góry przepraszam może dostane pomoc a jeżeli już nie to szanownych moderatorów przepraszam i proszę w tedy o usuniecie tematu.

Jeżeli da rade to moze powiem o co mi chodzi. Mam taki ładny telewizor podąłczyłęm dzisiaj dekoder do niego przez kabel HDMI. Lecz gdy włączam dekoder nie przełącza się on automatycznie na złącze HDMI tylko muszę to ręcznie robić. I tu jest moje pytanie co zrobić by przełączało się to osobno ?

Czy aktualizacja firmware coś da ? w telewizorze widziałem ze jest ona z 2011 roku a na stronie samsunga jest z tego roku: http://www.samsung.com/pl/support/model … -downloads

do tego jest ono po angielsku i tez pytanie czy jeżeli byście doradzili zaktualizować to czy w menu będę miał język polski ?

telewizor to Samsung LE40D503F7W

Kolejna sprawa mam tam 2 wejścia HDMI lecz jedno wejście pisze HDMI1/DVI i nie wiem o co za bardzo w tym biega jezeli ktos by mógł mi to serdecznie wytłumaczyć był bym zadowolony.

Z góry dziekuje za odpowiedź jak i przepraszam jeżeli źle trafiłem z tematem. pozdrawiam.

Możesz uaktualnić firmware, będzie język polski.

Co do automatycznego przełączania HDMI to czy w tym TV jest tryb hotel :?: lub coś w tym stylu :?:

to moze zrobię tą aktualizacje tego firmware jezeli polecasz.

powiem tak nie wiem bo nie za bardzo się aż tak znam dlatego też pisze ale dla ułatwienia moge powiedzieć że gdzy miałem podłaćzone DVD czy poprzedni dekoder przez Eurozłacze po właczeniu jednego z urzadzenia samo zmieniało się odrazu. Czyli z TV dajmy na to odrazu po właćzeniu DVD szło DVD na obraz i Fonie :slight_smile:

dolar444 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Za automatyczne przełączanie tv odpowiada urządzenie podłączone do niego, w twoim przypadku dekoder, ale jest możliwe że dekoder nie obsługuje tej funkcji.

czyli to nie winna telewizora tylko winna dekodera ?

Czyli nie ma sensu w takim razie sensu ściągać ze strony samsunga firmware i go aktualizować ?

czyli mogę dokonać małego testu podłączyć ten dekoder przez eurozłacze i zobaczyć czy samo będzie startowało jeżeli nie tow inna dekodera jeżeli będzie startować to gdzie w tedy leży błąd ?

Nie ma sensu to co piszesz.

Jeśli wyszło nowe firmware to po to żeby wprowadziło poprawki i usunęło błędy poprzedniego firmware.

Wina może być np. w kablu HDMI, możesz mieć stary tym. Przyczyn może być kilka.