Telewizor dla starszego człowieka

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego TV około 30" dla dziadka. Jedyne na czym mi zależy to DVB-T.
Wybrałem 3 modele, lecz nie wiem w co celować. Blaupunkt kojarzę ze sprzętem audio, ale jak sprawują się ich telewizory? Manta to chyba firma, która robi wszystko, więc jak z jakością i trwałością? No i 3 propozycja, polski twór i nic nie wiem na temat tej firmy.

  1. Blaupunkt BLA-32/148I
  2. MANTA 32" LED3204 HD
  3. Technika 32-278-AW15

Doradzicie coś? :slight_smile: Pozdrawiam

Zwróć uwagę na pilota by był czytelny i miał duże przyciski oraz menu. Dla starszego człowieka nic nie ujmując dziadkowi to cechy najważniejsze, obraz itd schodzi na dalszy plan.

1 polubienie

manta to masówka na wszystkie sklepy auchan promuje syf po roku bedzie psikuj. Pilot z daleka nie łapie a uniwersalne się jakoś programuje nwm. Blaupunkt zawsze klasa wyżej celuj w to ! A jeslh masz wiecej gotówki niż 499 to zabieraj staruszka do sklepu eurortv lub media obejrzy telefunken lg sony stestujesz pilot i menu !

W pracy mam 4 egzemplarze Blaupunkta, co prawda większe ale to bez różnicy. Działają bezproblemowo od prawie roku i nie ma z nimi najmniejszego problemu.

Blaupunkt od lat robi telewizory i ma całkiem niezłe opinie zaś Manta też jest to chińszczyzna składana w Polsce.
Stawiał bym na “niemieckiego” Blaupunkta.

1 polubienie

Tak naprawdę dzisiaj wszystko ma chińszczyznę,tylko jeden producent wkłada lepszą,drugi gorszą.

Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej sprawdziłby się telewizor, który miał wyjście na słuchawki z przodu lub takie, które automatycznie po podłączeniu wtyczki nie wyłącza głośników. Chodzi o to, że dziadek stosował inny poziom minimalnej głośności niż reszta domowników.

Nawet pracownicy Auchan po cichu odradzają Mantę!
Uważam, że im mniej niepotrzebnych dupereli w TV tym lepiej dla dziadka!
Czyli bez internetu, WiFi itp.
Oglądanie zdjęć i filmików z USB już chyba każdy ma…
Warto obejrzeć kilka sztuk w różnych sklepach,
podpytać fachowców…

Ok dziękuję za porady, jeszcze się porozglądam i popytam :slight_smile:

A czy pracownicy Auchan to jacyś wybitni fachowcy z dziedziny RTV czy ludzie z łapanki za najniższą średnią krajową, handlujący tym co im sieć każe?

Jeśli jakiś sprzęt często wraca do naprawy lub osoby, które go zakupiły narzekają, to nie trzeba być wielkim fachowcem, aby odradzać taki produkt!

Wiesz co, bardzo pomocną stroną w poszukiwaniu dobrego telewizora w dobrej cenie jest http://www.homebook.pl/produkty/telewizory. Ja dzięki temu znalazłam idealny telewizor dla mojej babci, która nie wstaje z łóżka od 3 lat i taki telewizor, to jej jedyne okno na świat. Ma też już kłopoty ze wzrokiem ale udało mi się znaleźć taki średniej wielkości, którego obraz nie byłby zbyt jaskrawy. Sprawdź, może uda Ci się znaleźć coś odpowiedniego.

MANTA 32" LED3204 HD ten telewizor mają moi rodzice, też niedawno siostra im kupiła i dla osób które nie wymagają nie wiadomo czego jest bardzo spoko :slight_smile:

Też bym brał tego Blaupunkta, ew. coś z LG. LG 32LH500D można złapać za 850zł. Pamiętaj, że to nie są telewizory HD.

Padło na Mantę :wink: Dzięki za wypowiedzi :slight_smile:

Ten niemiecki Blaupunkt nawet w latach świetności sam mało produkował.
Ich wzmacniacze często robili Japończycy co akurat wyszło na dobre.
Obecnie to tylko znaczek, jak Manta, Romet, Unitra, i wiele innych.
Produkcja odbywa się u Chinoli i zapewne większość ich sprzętów kupisz też pod innymi markami.

Nie dość że odkop sprzed 11 miesięcy to jeszcze brak zauważenia tego że niemieckiego zostało napisane w cudzysłowie.

Pomimo tego nadal obstawiam Blaupunkta.

Dlaczego ten odkop mi wyświetliło wśród ostatnich na głównej?
Cudzysłów zrozumiały, nie widzę natomiast lepszości nad Mantą.
Rozumiem że że tanie sprzęty mają mało do zaoferowania ale wszelkie produkty Manty z jakimi miałem coś wspólnego były niezwykle żywotne.
Leży jeszcze gdzieś u rodziców DVD Manty - jedno z pierwszych - ciągle sprawne, pilot już dawno się rozpadł.

A to pytanie już nie do mnie tylko do WIELKIEGO RANDOMA który zna wszelakie tajniki silnika Disourse, ewentualnie do @tomekb który twierdzi że nad wszystkim panuje :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Duży pilot i dobry dzwięk w przypadku telewizora dla seniora do podstawa :). Na plus to łatwa obsługa i proste menu, koniecznie z obsługą MPEG4.
Osobiście rozgladnałbym się za Samusngiem w tej cenie np. UE22K5000 (ok. 700 złotych np. z sferisu). Dobre ekrany, wsparcie serwisowe - ogólnie wiadomo czego się spodziewać.