Telewizor do 3000 zł

Potrzebuje kupić jakiś maks do 3000 zł. Zupełnie się na tym nie znam, wymagań raczej nie mam dużych. Obecnie telewizor jakiś LCD fullHD 32 cale który ma już grubo ponad 10 lat. Wymagane:

  • 4K,
  • Android (zebym mogł instalować aplikacje ze sklepu google play Netflix, Canal+, jakies TVP VOD).
  • min 50 Cali
  • I tak żeby dało się odbierać cyfrową telewizje naziemną. Czyli musi mieć DVB-T ale zupełnie nie ogarniam czemu jest T, T2, S2?
  • trwały, czyli np. może być też jakiś siermiężny LCD, bo ja i tak nie zobacze różnicy miedzy LCD, QLED, PZPN, ■■■■■ czy co tam jeszcze są za systemy :slight_smile:

Jak dużym musem jest akurat Android TV?

Tzn? Bo własnie nie do końca kumam. Czym się różni taki android w telefonie od Androida TV? Tak naprawde to potrzebuje aplikacji Canal+ napewno. Wiec to musi dzialac

Zaprezentowany przez @m4s Samsung nie ma konkretnie Android TV, ale Tizen OS, na którym jednak także zainstalujesz Canal+. Więc pytanie brzmiało: czy Android jest celem samym w sobie, czy nie. Ale teraz wszystko jasne.

no właśnie ja aż tak się na tym nie znam. Znam Androida samego dlatego myslem o nim. Ale równie dobrze moge też kupić przystawke Xiaomi TV czy jakoś tak

Mam już trochę lat i monitor to tylko wyższe wersje HP, DELL, AOC. Telewizory - najdłużej u mnie żył Sony i Philips. LG , Samsung umierały. No i jeszcze mam taką stara Toshibę LCD awaryjną, która nie chce przestać działać./ z 15 lat?/

1 polubienie

Jeśli chodzi o C+ czy Netflix itp to tak jak wspomniał @gtxxor ten Samsung da radę, natomiast jeśli to ma być konkretnie Android to w sporo niższej cenie jest Xiaomi. Ma całkiem niezłe opinie, no i cena jest bardzo przystępna. Jak na tę półkę cenową, myślę, że bardzo fajnie się prezentuje

No obecny LCD to też philips. Ja do firmy Samsung zaufania mam 0. Wszystkie sprzęty z którymi miałem styczność zawsze sie rozwalały. Dlatego własnie myślałem o philipsie lub sony

Ale zauważacie, że wy dyskutujecie tutaj w 80% o firmach, której ile TV przetrwał i innych pierdołach polecając na przykład Xaomi, Philipsa - nie pamiętając przy tym, że te dwie firmy to zwykłe LEDy, gdy wybierając Samsunga albo LG można dostać w przystępnej cenie panel QLED lub NanoCell czyli tak zwane “ledy na sterydach” przewyższające panele w takich telewizorach jak Philips, Xaomi. Właściwie z tymi panelami może równać się Sony ze swoją serią Bravia ale tam często cena dochodzi do poziomu OLEDów więc też trochę bez sensu.

Ale ja własnie nie chce niczego na sterydach. Ja wole coś bardziej trwałego. Ja i tak nie zauważę różnicy między LED a QLED czy NanoCell to jest dla mnie tylko telewizor a nie aż telewizor :slight_smile: Wiec pytanie jest czy LED jest bardziej trwaly niz QLED lub Nanocell?

QLED i NanoCell jest tak samo trwały jak LED. To jest ta sama technologia tylko ulepszona by lepiej odwzorowała kolory. Różnica QLED/NanoCell między zwykłymi LEDami polega na tym, że jak podjaśniasz obraz to w zwykłych LEDach podjaśnieniu ulegają też kolory (stają się wyprane) w QLED i NanoCell ten efekt nie zachodzi i w jasnych scenach kolory zachowują swoją naturalną żywą barwę. A ponieważ QLED i NanoCell korzysta z tych samych LEDów co zwykłe TV to żywotność ich jest taka sama. Inna żywotność jest w panelach OLED, które są doskonalsze ale i droższe oraz mniej żywotne.

Nie wiem czy bez sensu. Mam akurat Bravie/ z 5 lat już/

Żeby było jasne i żebym źle nie został zrozumiany. Bravia to jedne z lepszych TV. Tutaj nie ma co do tego zastrzeżeń. Z tym, że nowe modele Bravii oparte o LCD potrafią kosztować tyle co OLED. I tutaj trzeba się zastanowić czy warto płacić 7-8k za Bravię z LCD czy lepiej w tej samej cenie kupić doskonalszy panel OLED (mając na uwadze jego krótką żywotność ale przewyższającą jakość).