Telewizor do odbioru standardowej telewizji

Stoję przed wyborem telewizora. Do tej pory wiernie służył mi kineskopowy i z tego powodu nigdy nie interesowałem się LCD.

Dlatego zupełnie nie wiem czy wybrać HDReady czy FullHD? Jeśli chodzi o wielkość tv to będę wybierał coś z przedziału 26-32cale.

Wiem, że za dwa lata będzie wchodziła telewizja cyfrowa ale czy rozdzielczość jej będzie na tyle wysoka, że będzie lepsza jakość obrazu na fullhd, czy też wprost przeciwnie tv fullhd będzie musiał skalować obraz?

Dodam, że nie posiadam i nie ma w planach zakupu żadnego pakietu telewizji cyfrowej. Odbieram tylko to co oferuje lokalna kablówka.

Zatem ostateczne pytanie HDReady czy FullHD?

Kupienie telewizora 1080p z pewnością w niczym nie zaszkodzi, a nawet jest wskazane, bo niedługo wejdzie ustawa, że nowy odbiornik będzie musiał posiadać rozdzielczość Full HD i tuner MPEG-4 do odbioru telewizji cyfrowej. W przeciwnym wypadku kupujący będzie musiał potwierdzić, że nabywa telewizor, który za 2 lata będzie praktycznie do niczego. Rok temu zakupiłem Samsunga LE37C650 i jestem zadowolony, a odbieram tylko telewizję naziemną. Od 13 lipca mam możliwość oglądania telewizji cyfrowej (zdecydowana większość kraju na taką możliwość w mniejszym lu większym stopniu) i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Jakość obrazu (zwłaszcza cyfrowego) stoi na bardzo dobrym poziomie. Jeśli chodzi o skalowanie obrazu to będzie to konieczne, ale nie masz się czym przejmować. Do tego telewizora mam również podłączonego Xboxa (gry wyglądają na prawdę super) i Internet. Polecam Ci telewizory z serii C650, bo są na prawdę funkcjonalne i nie rujnują budżetu.

Czytaj :

http://rtv-agd.galerki.pl/html/telewizo … ll.hd.html

Więcej :

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … 72&bih=549

Dodatkowo sprawdź czy ma wbudowany dekoder MPEG4 do odbioru naziemnej TV cyfrowej.

Dobrze jak jeszcze będzie możliwość podłączenia komputera oraz zewnętrznego dysku/pendrive.

Kupiłem pół roku temu na raty FLATRON M2280D 22 cale i nie żałuję.

http://www.ceneo.pl/7722299s

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … 72&bih=549

Tj. monitor z TV, ma MPEG4 , wejście na zewnętrzny dysk/pendrive, wejście na TV kodowaną oraz wiele innych…

Przed Świętami Wielkanocy włączyli mi naziemną TV cyfrową Kalisz - Mikstat kanał 44 /osiem kanałów/ - doskonała jakość odbioru na zwykłej antenie :slight_smile:

HDReady czy FullHD? Nie patrz tylko na to …piszesz że masz tylko kablówkę więc zwróć uwagę żeby tv miał DVB-C wtedy nie będziesz potrzebował dodatkowego urządzenia (i wydatku na nie). Polecam SONY KDL-26EX320

Współpracujący z Internetem telewizor LED, ma co trzeba do odbioru programów z kablówki

66 cm / 26", HD ready, telewizor Edge LED z systemem X-Reality, filmy z Internetu, Skype™ i inteligentne czujniki

http://www.sony.pl/product/tv-66-26-lcd/kdl-26ex320

TEN TV SONY MA DWA DEKODERY WIEC JEST PRZYGOTOWANY TAKŻE NA TELEWIZJE NAZIEMNĄ . Pozdrawiam

Nie patrz tylko na kablówkę.

A co będzie jak nie będziesz mieć kablówki ?

Lepiej trochę dopłacić i w każdej chwili możesz zrezygnować, podłączyć antenkę lub pół metra kabla

  • odbierać kilkadziesiąt kanałów cyfrowej TV naziemnej :wink:

XMen…widziałeś tv LCD tylko z dekoderem do kablówki ? (DVB-C)…Bo ja nie. Pozdrawiam

Tak widziałem taki /42 cale/ u szwagra w Lesznie, ma kablówkę i odbiera ale nie ma MPEG4.

Staroć i musi kupić nowszy :wink:

No tak …ale nie mówimy o zabytkach tylko o nowościach :smiley:

Dzięki wszystkim za opinie. Sporo się dowiedziałem. Mam tylko pytanie do XMana. Czy ten monitor z tunerem nie daje gorszego obrazu od telewizora bo tam mi powiedzieli dziś w sklepie?

jeksel…widzę że nie zauważyłeś że w opisie mam też monitor z tunerem tv …i możesz być pewny że obraz wcale nie jest gorszy , odbiera jak normalny tv . Po za tym , jaki problem żeby przed zakupem sprawdzić w sklepie odbiór. Pozdrawiam

Już są nowsze monitory z TV i więcej “cali”.

Niedawno kupił kolega telewizor również tej samej marki czyli LG 35 cali

i prosił mnie aby jemu zaprogramować programy naziemnej TV cyfrowej.

Zdziwiłem się ponieważ jakość odbioru jest gorsza niż na moim oraz posiada mniej funkcji.

Ważna jest rozdzielczość - czym większa tym lepsza…

Dzięki wielkie, jednak sprzedawcy kłamią, a w najlepszym razie nie mówią całej prawdy :slight_smile:

  • zanim wydasz kasę to proponuję jeszcze poczekać za innymi odpowiedziami.

Nie sugeruj się tym że ktoś ma to lub tamto i jest zadowolony.

Co m-c jest inny sprzęt.

Pozdrawiam,

dawny/stary czołgista z Gliwic Kompleks koszarowy-ul. Gen Andersa (Belojanisa). :wink:

Tym stwierdzeniem, że wyjdzie ustawa, że wszystkie telewizory muszą mieć FullHD oraz MPEG4 tak się ubawiłem, że do teraz nie mogę przestać się śmiać.

Szkoda, że nie planują ustawy o tym żeby baterie w telefonach musiały trzymać co najmniej 3 dni, albo żeby samochody mogły spalać max. 6 litrów paliwa.

CZiPEN weź pod uwagę, że ktoś czyta to co piszesz.

Pozdrawiam.

  • niedługo, za pół roku lub rok przestaniesz się śmiać jak będziesz zmuszony do kupna nowego telewizora z MPEG4 lub odpowiedniego dekodera :frowning:

Kolego XMan, jeżeli już cytujesz moją wypowiedź i się do niej odnosisz to rób to rzetelnie. Elementarne zasady uczciwości obowiązują (chyba że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi).

Napisałem, że śmieję się z tego, że wyjdzie ustawa przymuszająca do sprzedaży telewizorów tylko z dekoderem MPEG4 i w rozdzielczości FullHD.

Trzymając się faktów to nie za pół roku, ani za rok; tylko za 2 lata będzie nadawany tylko sygnał cyfrowy.

Witam. XMan, jakie pół roku ? Przecież już teraz trzeba mieć tv z MPEG-4 żeby oglądać program cyfrowy. A co znaczy odpowiedni dekoder …każdy z obecnych telewizorów LCD ma już potrzebne dekodery , jak to się mówi do koloru do wyboru…DVB-T naziemna, DVB-C kablowa, DVB-S satelitarna. Są telewizory co mają wszystkie trzy dekodery , są co mają dwa , ale chyba najwięcej jest z jednym DVB-T. Pozdrawiam