Telewizor + DVD+5.1 + Dekoder

Wiec. Wczoraj zakupilem telewizor samsung 37 cali` mam dekoder polsatu i dvd lg + 5.1. I takie pytanie czy da rade jakoś tak podlaczyc to wszystko by dzwiek z dekodera polsatu szedl przez to 5.1 z DVD. W dvd jest wzmacniacz pasywny czyli wszystkie glosniki sa podlaczone pod dvd nie moge tego podlaczyc np. pod dekoder polsatu bo nie ma wzmacniacza aktywnego ktory moglby jackiem podlaczyc pod tv czy dekoder polsatu. I czy mozna jakos nie wiem pokombinowac zeby dekoder polsatu podlaczyc pod dvd, dvd pod tv i zebym dzwiek z dekodera polsatu mogl leciec przez te glosniki 5.1 z DVD ?

mam nadzieje ze ktos zrozumial =D?

Hej.

Jak to nowy eLCeDek samsunga to nie bedzie klopotu wiekszego.

jakie kino domowe konkretnie? model producent.

Pamietaj ze 5.1 bedzie jak program ktory bedzie szedl bedzie takowy dzwiek nadawac.

A do rzeczy.

potrzebne bedzie: Kabel Czincz, 2x Kabel Euro Scart.

Odwracasz kino domowe znajdujesz wejscie AUX IN

W dekoderze AUX OUT albo AUDIO OUT. podlaczasz.

EuroScart z dekodera do TV w Euro 1

i drugie Euroscart z kina domowego do Euro 2.

W kinie wybierasz na pilociku AUX aby odtwarzal dzwiek ze zrodel zew. W TV w ustawieniach dzwieku wlaczasz wyciszenie i po sprawie.

Pozdrawiam

w razie co pisze konraz@gmail.com

Kurde… i ■■■■ chyba bez nowego kina domowego bedzie lipa… booo to ‘kino domowe’ nie ma zadnego euro!1 model lh-t255 jakis ■■■■ ze tak powiem. Ma tylko czincze…

No zobacz, ja posiadm takie samo :slight_smile: hehe Masz fart.

A wiec modyfikuje swoja wypowiedz.

To co potrzebujesz teraz to:

1xKabel czincz dwu-kanalowy (bialo, czerwony), tzn dwa oddzielne przewody - to bedzie kabel dzwieku; Podlaczysz to do dekodera polsatu w AUDIO OUT lub AUX OUT, gniazdka biale i czerwone. Natomiast druga strone do kina AUX IN.

1xKabel czincz jedno-kanalowy (zolty), jeden przewod - to bedzie Twoj obraz z kina na LCD, kup lepszej klasy, warto kilka zlotych poswiecic.

1xPrzesciowke SCART na Czincz zolty (obraz), podlaczysz ta przejsciowke do LCD (gniazdo EURO 2) a w kinie czincz zolty do VIDEO OUT.

1xKabel SCART EURO. Najlepiej cos drozszego aby ladniejszy obraz wysylal dekoder na LCD (gniazdo dekodera do gniazda EURO 2 w LCD)

Chyba to tyle poki co

W menu dekodera ustawisz jeszcze na dźwięk Dolby 5.1, w Echostarach jest to w dziale menu ustawienia użytkowe.