Telewizor i swiatelka

Witam,

 

Nie wiedziałem do jakiego działu wstawić ten temat więc umieszczam go tutaj. Kupiłem ostatnio telewizor Lg, wszystko ładnie pięknie gdyby nie jeden drobny szczegół. Mianowicie mam światełka halogenowe które mogę włączyć pilotem(super bajer) i właśnie tu jest problem, ponieważ jak włączam pilotem tv to automatycznie światełka się również włączają…Możliwe że działają na tej samej częstotliwości, sam już nie wiem… Może ktoś wie co mógłbym zrobić z tym irytującym problemem?

  1. Prawie wszystkie piloty IR sprzętu domowego pracują na tej samej częstotliwości.

  2. Urządzenia są rozróżniane poprzez kodowanie sygnału.

 

Jeśli lampeczki nie mają w sterowniku możliwości zmiany kodowania (99% niema bo to proste i tanie rozwiązania). To nic nie zrobisz.

 

Jedynym sposobem jest tak umieszczenie czujnika IR lapeczek aby nie widział sygnału z pilota TV gdy go używasz.

 

 

Jest jeszcze jedna możliwość, wada fabryczna pilota z TV (bardzo mało prawdopodobne), należałoby sprawdzić czy lampki reagują na piloty od innych urządzeń.

Bo jeśli reagują tylko na tego pilota to jego wina, ale jeśli choć 1 pilot z innego sprzętu spowoduje ich zadziałanie to po prostu wina prostej konstrukcji lampek.

 

Co by nie wyszło zawsze możesz się skontaktowac z przedstawicielem LG, ciekawe co odpowiedzą ?

Wziąłem 2 piloty, jeden od starego telewizora LG, drugi od dekodera do Tv naziemnej, od telewizora nic nie reagowało natomiast od dekodera się włączały. Czyli nie pozostaje mi nic innego ja kupić inny włącznik do światełek? najlepiej nie na pilota?

Tak nowy włącznik.

Ale tutaj trzeba by rozpatrzyć jakiś z wyższej półki. Chodzi o to aby producent stosował własne kody w pilocie do sterowania a nie bazował tylko na wykrywaniu czy coś transmituje w IR.

Tyle, że cena tu może być drastycznie większa od prostych rozwiązań.

A wiesz może który producent stosuje własne kody? Bo chciałem zacząć remont pokoju od poniedziałku a trzyma mnie cały czas ten włącznik…