Telewizor LCD na antenie pokojowej?


(Chicken82) #1

Witam

Czy telewizor LCD 32" jest w stanie jakoś normalnie pracować na antenie pokojowej? :slight_smile: Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam


(hevet) #2

Wszystko zależy od siły sygnału ale nie oczekuj rewelacji.Za dobrego obrazu nie uzyskasz.


(Kpc21) #3

Mieszkasz w Psarach w pow.będzińskim czy lublinieckim? Zakładam, że w tych pierwszych.

Najbliższy nadajnik to Kosztowy w Mysłowicach. Czysto raczej nic nie odbierzesz tym bardziej, że telewizor jest LCD. Choć TVP2 ma mocny nadajnik (400 kW) więc ten kanał powinieneś mieć w dobrej jakości z niewielkim śniegiem. TVP1 (200 kW) też nie powinien być bardzo zły (przypuszczam, że oglądać będzie się dało). Gorzej będzie z Polsatem i TVP Info/TVP Katowice, choć raczej też będzie dało się oglądać. Nie liczyłbym jednak na dobry odbiór TVN-u. TVP Info/TVP Kraków na antenie pokojowej raczej w ogóle nie odbierzesz bo nadajnik ma dość małą moc (10 kW), poza tym program nadawany jest kierunkowo w stronę Krakowa, ale nie sądzę, żeby mogłoby Ci zależeć na tym kanale.

Polecam zakup anteny zewnętrznej.

PS. Nie stawiałbym telewizora na antenie :slight_smile: Antenę raczej postawiłbym na telewizorze, choć w przypadku LCD-ka mogłoby to być kłopotliwe (TV jest dość wąski). Proponuję ustawienie anteny obok telewizora.