Telewizor LCD Samsung jako monitor do komputera - zła jakość

Witam

Mam problem. Posiadam laptopa z wyjściem DVI-D i kabel DVI->HDMI. Zastanawiam się co kupić czy monitor LCD czy telewizor. Wybór padł na monitory i telewizory Samsunga. Wybrałem jednak telewizor bo jest tańszy i ma więcej cali a chodzi mi o taki 32 calowy.

I tu zaczyna się problem. Jeszcze nie kupiłem nic ale poszedłem do sklepu z laptopem żeby sprawdzić jaki będzie obraz na telewizorze. Dzięki uprzejmości sprzedawcy podłączyłem laptopa do telewizora Samsung 32 calowego full HD poprzez ten mój kabel i lipa! Rozdzielczość na laptopie jest ustawiona na 1920 × 1080 ale obraz jest ale jest fatalnej jakości. Nie dość, że kolory do kitu (dużo czerwonego) to jeszcze są “odbicia”, w dodatku boki oraz góra i dół ekranu są tak jakby “obcięte” tak jakby obraz z komputera się nie mieścił na ekranie telewizora.

Poszedłem do sklepu komputerowego i tam mieli telewizor Philipsa full HD. Podłączyłem do niego laptopa poprzez mój kabel, ustawiłem w laptopie rodzielczość 1920 × 1080 i jest OK! Kolory super i piksel do piksela tak dopasowany jak nie wiem co.

O co chodzi? Czy na telewizorach Samsung nie da rady uzyskać dobrej jakości obrazu?

jaki masz symbol tego samsunga ?

Nie pamiętam symbolu, wiem że to była jakaś 32-calówka z niższej półki oraz 37 calówka - też z niższej. Jakiego by Samsunga nie podłączył jest źle.

Prawdopodobnie te telewizory nie obsługują sygnału cyfrowego z komputera.

a może w tym samsungu trzeba ustawić odpowiednio kolory i obraz? bo nie napisałeś czy były sprawdzane ustawienia telewizora

Nie sądzę. Do cyfrowego sygnału telewizor powinien sam się dopasować, piksel w piksel. Warunkiem jest to, że musi obsługiwać cyfrowy sygnał z komputera. W instrukcjach do telewizorów czasami można znaleźć takie zdanie: “DVI/HDMI does not support PC Function”. Oznacza to, że telewizor nie obsługuje cyfrowego sygnału z komputera. Oczywiście można podłączyć ale wyjdzie lipa z obrazem.

Zresztą próbowaliśmy coś tam ustawiać i nic to nie dało. Natomiast na telewizorze Philips obraz był idealny, piksel w piksel.

Witam

Może spróbuj na innym modelu telewizora Samsung LCD. Jeżeli zdecydujesz się jednak na telewizor zachęcam do skorzystania z oferty sklepu zadowolenie.pl. Poniżej link:

http://rtv-agd-online.pl/?ct=NGM5MzQwYTAzOGZhNAAAAAA%3D

Pozdrawiam

Paweł