Telewizor LED za około 2500 zł

Cześć,

Poszukuję telewizora LED do około 2500 zł (+/- 200 zł).

Minimum to 40 cali, 3 x HDMI, 1 x USB, 100 Hz, DVB-T i oczywiście FullHD.

Nie zależy mi za bardzo na funkcjach internetowych i 3D, ale z tego co oglądałem, telewizory w tej cenie przynajmniej jedną z tych technologii (?) mają. Raczej przymierzam się do telewizorów 3 producentów: Samsung, LG lub Sony.

Przeglądając ofertę sklepów znalazłem takie telewizory:

  1. Samsung UE40ES5500

Ten ma raczej wszystko co potrzeba. Ma 100 Hz, ale to chyba jest “podbijane” z 50 Hz?

  1. Sony KDL-40EX650

  2. LG 42LS570S

Na koniec kilka jeszcze pytań, może wiecie albo wskażecie jakieś źródło. Czy gdzieś można przeczytać o różnicach między telewizorami, które w nazwie mają np. “DH”, “ES”, “D” (Samsung) itp. albo “LS”, “LV” (LG)? Czy TV LG 42LS570S i LG 42LV570S różnią się tylko odświeżaniem (co w przypadku tego drugiego jest raczej chwytem marketingowym niż prawdą)?

Jeśli już wybierać, to z czym lepiej wziąć TV? z usługami internetowymi czy 3D? W sumie ani na tym ani na tym mi nie za leży, ale jak już brać to co? Do internetu używam lapka bądź PC (czasami smartfona). Czy warto teraz pchać się w 3D?

Na stronie LG jest porównywarka. To inne modele.

Seria D to modele na 2011 rok, seria EH/ES - modele na 2012 rok. EH to modele niższe, ES to modele wyższe.

Zainteresuj się tegorocznymi Philipsami (z 7 na końcu - np. PFL4007H, PFL5007K).

Wadą Samsungów i Sonych jest to, że możesz trafić na egzemplarz z inną matrycą niż ten stojący na półce w sklepie.

Prawdziwe 100 Hz Samsung ma od modelu ES6100/D6100 wzwyż. Sony z ubiegłorocznych modeli od EX720, tegoroczne (z 5 w środku numerka) - nie wiem, trzeba by było sprawdzić.

Jakie masz źródło sygnału?

Te dwa modele Philipsa całkiem fajne. Mają wszystko co potrzeba i cena też całkiem dobra.

Philips 40PFL5007K - 2599 zł

Philips 42PFL4007H - 2399 zł

Przeczytałem o nich opinie i ludzie sobie chwalą, dobry design (choć to kwestia gustu, ale jak dla mnie ok), świetna jakość obrazu itp.

Z tego co widzę to ten 42PFL4007H jest chyba nowszy? Różnica to dwa cale i Perfect Motion Rate. Ale jak to z tym jest tak na prawdę? Czy te 200 Hz to jest prawdziwe czy “podbijane” ze 100 Hz?

Ktoś napisał, że model 42PFL4007H nie ma wbudowanego modułu Wi-Fi? Czy to prawda? Rozumiem, że wtedy trzeba dokupić taki moduł, żeby połączyć się z siecią bezprzewodową?

Tutaj jest ubiegłoroczny KDL-40EX720 z bonusem w postaci filmów Blue Ray HD (w sumie mi to nie potrzebne, ale najwyżej by się sprzedało :D). Czy warto rozważyć zakup tego TV?

Teraz kilka pytań czysto ogólnych.

Czy tylko LG dodaje w zestawie okulary 3D?

Kilka telewizorów ma funkcję odtwarzania i nagrywania USB.

Czy oprócz DiVX’ów można odtworzyć MKV?

W jakim formacie nagrywane są materiały na USB? Czy można je później przenieść np. na PC?

ŹRÓDŁO to będzie naziemna telewizja cyfrowa przez antenę wewnętrzną bądź zewnętrzną w zależności od sygnału. Miejsce TV będzie w Radomiu więc sygnał powinien być dobry.

W formacie specyficznym dla producenta telewizora, nagrania są szyfrowane - nie można odtworzyć na komputerze. Dodatkowo by funkcja nagrywania w Philipsach działała prawidłowo, muszą być, właściwie nie wiedzieć czemu, podłączone do Internetu.

PFL4007H to niższy model niż PFL5007K. Oba to modele tegoroczne, chociaż faktycznie 4007 chyba trochę później wszedł do sprzedaży (łatwiej dostać 5007).

Zobacz na stronie Philipsa, jeśli faktycznie nie ma, to tak.

Rozważyć na pewno warto. Chociaż ja bym wybrał raczej coś np. właśnie z tych Philipsów.

Obraz z TV naziemnej ładnie wygląda na Toshibie TL838. Jest też nowszy model TL933, ale czytałem wątek, gdzie ktoś wymienił TL838 na TL933 w ramach gwarancji i okazało się, że na TL933 obraz był dużo gorszy. Może to kwestia ustawień, ale byłbym raczej za TL838, jeśli ją dostaniesz.

Telewizor oglądasz w pomieszczeniach oświetlonych czy w ciemności?

I tak i tak, ale jeśli chodzi o filmy to zazwyczaj wieczorem, przy zgaszonym świetle. Telewizor będzie wisiał na ścianie, a po drugiej stronie pokoju znajdują się okna balkonowe.

Znalazłem UE40ES6100 w całkiem dobrej cenie - około 2850 zł już z przesyłką.

http://allegro.pl/tv-3d-samsung-ue40es6100-2-pary-okularow-i2365980189.html

Samsung i tak ma gwarancję Door-To-Door więc odsyłać do sklepu bym nie musiał.

Oferują ten model już z dwoma parami okularów. Czy standardowo w pudełku nie ma żadnej pary okularów?

Dodane 29.05.2012 (Wt) 23:02

Dobra Panowie, sytuacja chyba sama się w pewnym stopniu wyjaśniła, za sprawą NEONET’u.

Dzisiaj w gazetce reklamowej natrafiłem na trzy całkiem dobre telewizorki. W nawiasie podałem cenę w Euro.

  1. Samsung UE40ES6100 za 2799 zł (3069 zł)

  2. Sony KDL40EX720 za 2699 zł (2890 zł)

  3. LG 42LM620S za 2899 zł (3490 zł)

Osobiście moim faworytem z tej trójki jest LG. Największa przekątna (niby 2" cale, ale jednak widać różnicę), 4 szt. okularów w zestawie (Samsung daje 2 szt.), 4 x HDMI i 400 Hz. Dodatkowo przy zakupie tego TV za 1 zł dostajemy Adapter WiFi od LG i za drugą złotówkę mamy pilot Magic Remote.

Co o tym myślicie? Bo patrząc na ceny to są bardzo korzystne, szczególnie właśnie w przypadku LG. Oferta jest ważna od 1 czerwca.

aktualnie tez sie zastanawiam miedzy tym lg a samsungiem;) co byscie polecili??? authentic skad masz nowa gazetke z neonet bo ja nie moge znalezc jak mozesz daj linka;)

Gazetka jest papierowa i wyciągnąłem ją ze skrzynki :slight_smile:

Rozpoznasz ją tak, że na pierwszej stronie jest 40" telewizor Samsunga, właśnie ten UE40ES6100 za 2799 zł i niżej laptop Asusa za 1999 zł. Z tego co widzę, na stronie neonetu jest jeszcze stara gazetka z oferta do 31.05. Może zaktualizują ją w piątek.

ktoś mi powie jaka technologia jest zastosowana w tych tv w kwestii obrazu 3D , w samsungu i sony chyba trzeba mieć okulary aktywne a w lg pasywne ale która jest lepsza?

Sam sobie odpowiedziałeś. Co lepsze? Obie technologie mają zwolenników i przeciwników. Jeśli chcesz poczytać o wadach i zaletach obydwu - :google:

Jakbym miał do wyboru Samsunga ES6100 i Sony EX720, brałbym Samsunga.

wlasnie szukalem ale jeszcze stara jest;/ ok dzieki;)

a może coś od Panasia? np. Viera 32 cale, bdb sprzęt