Telewizor LG 3d

Witam.
Możecie mi polecić jakiś telewizor 3d ?
Wymagania:
LG
46-49 cali
oczywiście 3d :wink:
dostępny w sprzedaży

Polecam serwis Allegro.
W zakładkach dobierasz parametry;)

@oggi21
nie bierz czasem LG z matrycą IPS : efekt - “brudny” obraz - widoczne bardzo na zielonym kolorze, szarym i błękitnym do tego jak masz jasne i ciemne przestrzenie barw na obrazie to podświetlanie jasne “placki” tworzy.

Najlepiej jest znaleźć z matrycą VA / MVA - nieco mniejsze kąty widoczności, ale obraz nieporównywanie lepiej się prezentuje.
Tak w ogóle to nie polecam LG z 3D. Starsze wersje WebOS są nieźle zlagowane.
Wersja WebOS 2.0 ma częściowe wsparcie akceleracji hardware dla tylko niektórych transformacji CSS, a pełne i OpenGL ES 2 ma dopiero WebOS 3.0, czyli w telewizorach, które już 3D na pokładzie nie mają.

Nie chcę się wtrącać, ale korzystałeś z telewizorów 3D? To jest fajne na chwilę, potem się człowiek męczy.

@bachus A miałeś kiedyś żonę której się ubzdurał telewizor 3d a Ty stanowczo odmówiłeś? To działa na chwilę, potem człowiek jest męczony :wink::joy::joy::joy:

1 polubienie

To mogę polecić tylko LG 49UF8507. Ciekawe jak się szybko żonce znudzi 3D na TV :slight_smile:

Jasne, rozumiem :slight_smile: Tak z własnego doświadczenia - olać 3D (nie będziecie tego używać), olać przyglądanie się funkcjom ‘smart’ - skupić się na przekątnej (jaka dla Was odpowiednia), głośnikach (jak nie masz zestawu audio) i dodatkowo dokupić boksa, np. Xiaomi, czy Apple. To wnosi dużo więcej, niż 3D :wink:

1 polubienie

Powiem Ci, że można to olać, ale szybkość reakcji funkcji powiązanych ze sterowaniem w starszych systemach WebOS ma wiele do życzenia - na dłuższą metę to zaczyna przeszkadzać mimo iż z funkcji smart mało się korzysta to przykładowo okienko input pojawiające się po 4 sekundach o naciśnięcia na pilocie (lub menu ustawień po 10 sekundach) zaczyna zwyczajnie wkurzać nie mówiąc już o innych elementach interfejsu.
Oczywiście po wyjęciu z pudełka działa ok, ale po aktualizacjach firmware już nie jest tak kolorowo.

Rodzicom doradziłem Panasonica i powiem, że LG może się schować, przy tym samym przedziale cenowym.

Z tego też powodu właśnie mówię - jak najprostszy OS w telewizorze a reszta via HDMI z boksa zewnętrznego :wink:

47LK950 - mam taki w domu> 3D jakoś tam działa, 47 cali, niestety nie smart, ale jaki TV 3D jest smart?

Mogę zapytać dlaczego koniecznie LG?
Telewizory tej marki z którymi się spotkałem miały bardzo kiepski obraz w porównaniu z nawet najtańszymi Samsungami.

Dobre pytanie :wink: Kiedyś słyszałem, że LG robi matryce min. dla Samsunga. Więc uznałem, że najlepiej wybrać “realnego” producenta - zakładając, że dobrze słyszałem.
Czytając wasze komentarze chyba jednak postawię na swoim i żadnego 3d nie będzie a zainwestuję w 4K

Zgadza się, matryce produkuje LG i Samsung.
Celuj w Samsunga raczej.
3D miał kumpel, nie obejrzeli na tym ani jednego filmu mimo iż w zwstawie dostali 5 par bryli.
Niedawno przesiedli się na 4k.

No ja bym polecił Philipsa. Jak chcesz tylko LG, a masz najpewniej określony budżet i wielkość ekranu to znajdziesz jeden, max dwa modele. Nie chce Ci się po prostu szukać. :wink:

A że nie wiem jaki masz ten budżet to oczywiście polecę coś z górnej pólki, czyli 7502 Philips/

Ups, nie ma 3D :confused: