Telewizor nie wykrywa do końca HDMI

Podłączyłem kablem do HDMI komputer i telewizor.

Na komputerze jest linux mint 17.0.

Na telewizorze jedynie jest tapeta którą mam na komputerze, nic po za tym, nie ma ikon, kursora myszy czy paska zadań. System wykrywa podłączony telewizor jako Technical Concept Ltd 26’’.

Ustawiłem telewizor jako podstawowy ekran. NO to na telewizorze pojawił się pasek zadań, zasobnik systemowy, ale brak jest kursora myszy, mogę chodzić po menu start dzięki klawiaturze, a na komputerze z niknął pasek zadań i zasobnik.

W win 7 x64 nie było takiego problemu.

Linux domyślnie po podłączeniu drugiego ekranu włącza tryb DualView czyli daje ci 2 niezależne ekrany, jeden będzie głównym i na nim będą ikony pulpitu, pasek itp. a drugi będzie domyślnie pusty ale na nim też możesz sobie dodać pasek oraz ikony.

Kursor swobodnie można w tym trybie przemieszczać między ekranami przesuwając go poza lewą/prawą krawędź ekranu na którym aktualnie jest i można przeciągać między nimi okna.

W windowsie też jest ten tryb dostępny ale trzeba trochę pokombinować aby go uruchomić bo domyślnie ekrany są tam w trybie klonowania w którym na obu jest dokładnie to samo.

Rozumiem że chcesz aby na linuxie też ekrany były w trybie klonowania, prawdopodobnie da się to w ustawieniach ekranów zrobić ale moim zdaniem wygodniejszy jest tryb DualView i na windowsie zawsze sobie ustawiałem ten tryb.

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę to.

Ale na komputerze mam uruchomioną przeglądarkę i chcę youtuba obejrzeć, i nie chciałby uruchamiać na nowo przeglądarki z filmem na telewizorze, może da się to obejść w trybie DualView. ?

Jeśli nie to coś wymyślę.