Telewizor nie wykrywa laptopa przez podpięte HDMI

Witam,

 

Chciałabym korzystać z telewizora jako drugiego monitora, ale moje urządzenia nie chcą ze sobą współpracować :slight_smile: . Telewizor Samsung LE22B650, laptop Asus X53S. Sprawa wygląda tak:

 

Podpinanie Asusa do telewizora kablem HDMI: telewizor jakby wykrywał, polecenie zmienia się z “sprawdź kabel sygnałowy” na “brak sygnału” (albo na odwrót :smiley: ), w laptopie głucho.

 

Podpinanie innego laptopa kablem HDMI: telewizor to samo co powyżej, laptop widzi, nic się dalej nie dzieje.

 

Podpinanie laptopów do telewizora kablem VGA: wszystko działa.

 

Podpinanie playstation do telewizora kablem HDMI: wszystko działa.

 

Podpinanie laptopa do innego telewizora kablem HDMI: jeszcze nie wiem, jutro sprawdzę.

 

Co najśmieszniejsze telewizor jeszcze w zeszłym roku działał z laptopem. Co się od tamtego czasu zmieniło? Pierwsze co pewnie przyjdzie do głowy, to uszkodzone gniazdo HDMI, dlatego sprawdzałam drugim laptopem i wątpię, żeby w aż dwóch to gniazdo było uszkodzone. Wszystko sprawdzane dwoma różnymi kablami HDMI. Pomocy!

 

Który Windows ? 7 czy 8 ?

w sterowniku do grafiki trzeba zmieniać ustawienia wyjścia obrazu po podpięciu telewizora

Windows 7 :slight_smile: i xp na drugim laptopie

Karta graficzna do Nvidia, o ile dobrze pamiętam to coś tam już zmieniałam i nic nie pomogło, ale mogłam zmieniać źle.

Skrót dnia: Win+P

JeyJey: kochany, gdyby to działało, nie pisałabym na tym forum :slight_smile:

 

Po podpięciu telewizora mam tam monitor laptopa oraz (podejrzewam) telewizor, tylko że karta widzi go jako “monitor analogowy”. I nie ma tam nic na temat wyjścia obrazu do tego monitora. Czyli komputer go widzi, tylko z jakiegoś powodu nie chce mu wysłać sygnału.

To może sterowniki nawalają, zasugeruję ich aktualizację

Ściągnij program DDU, przejdź do trybu awaryjnego i za pomocą ów programu usuń sterowniki NVIDII

Zainstaluj świeższe: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/77951/pl

sterowniki nvidii same się świetnie odinstalowują starczy wejść w panelu w dodaj/usuń