Telewizor nie wykrywa TP LINKA

Witam,

Zakupiłem dzisiaj karte sieciową wi -fi TP-Link TL-WN722NC, chciałem podłączyć ja pod USB w telewizorze LG LE8500 42 i pojawił sie komunikat ‘‘Urządzenie nieobsługiwane’’ itd. Okazało sie że pod tym tv pojdzie tylko orginalna karta sieciowa od LG która nie ma antenki i ma parametry 2X gorsze. http://allegro.pl/adapter-wi-fi-lg-an-w … 73070.html . Może da się zrobić aby karta Tp-Linka działała pod moim telewizorem.

Pozdrawiam.

Nitro1 , przykro mi, ale się nie da. Każda karta (i nie tylko), wymaga zainstalowania sterowników. W telewizorze masz “zaprogramowaną” obsługę konkretnej karty, za którą producent TV bierze spore pieniądze. Czasami da się to obejść znajdując inną kartę która jest na tym samym chipsecie. Np w telewizorach Samsunga obsługiwane są niektóre karty D-Linka czy Pentagrama. Być może Twój telewizor obsłuży inną niż zalecana przez producenta kartę, ale jaką, to powinieneś już poszukać informacji przed zakupem.

A teraz służbowo:

proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif