Telewizor Philips nie czyta dysku zewnętrznego WD 1 TB

Przeszukałem forum i znalazłem podobne tematy ale żadne z odpowiedzi nie pasują do mojego problemu.
Telewizor nie czyta dysku WD 1 TB natomiast czyta 500 GB Logitech.Po podłączeniu WD do tv,odbiornik nie widzi urządzenia ale słychać,że dysk pracuje więc problem zasilania chyba odpada. Filmy na Logitech nagrywane są w identycznych formatach co na WD.Gdzie więc szukać problemu ?

Chyba. Według Ciebie. To, że kręcą się talerze, nie oznacza, że pracuje prawidłowo.
Dysk jest podłączony tylko przez USB i z niego bierze zasilanie? Jeśli masz taką możliwość podepnij do niego zewnętrzne zasilanie.
Jeśli telewizor ma więcej niż jedno gniazdo USB sprawdź też w instrukcji czy czasami, któreś z nich nie posiada większej wydajności prądowej. W jednym z moich Samsungów jedno na trzy z gniazd USB właśnie jest przeznaczone do podłączania zewnętrznych napędów i ma większą wydajność prądową niż pozostałe.
Warto też przy zasilaniu z USB zastosować jak najkrótszy i porządnej jakości przewód aby zmniejszyć spadki napięcia.

2 polubienia

A jak wygląda sytuacja z firmware telewizora ?
Może ma on ograniczenie co do rozpoznawania wielkości dysku zewnętrznego.
Podaj model TV, poszukamy.

Philips 32FL2807H/12 .USB jest jedno.Kabel jest krótki i dobrej jakości.Firmware jest rzeczywiście niewiadomą.
Ale przed chwilą podpinaliśmy 1,8 TB i wszystko jest ok.
Ten WD,którego nie widzi tv normalnie funkcjonuje natomiast na moim laptopie.

System plików sprawdź

Frimware VES11E_0.9.0h

Niestety w opisie nowszej wersji nic nie ma na temat lepszego rozpoznawania dużych dysków.