Telewizor Samsung UE40J5200 i DVB-T2

Samsung twierdzi, że nie, ale skąd Samsung ma to wiedzieć.

Napisałem to ogólnie, co można sprawdzić przed zakupem dekoderka.
W kilku przypadkach można było uzyskać odbiór nowego standardu na odbiornikach, które normalnie tego nie umożliwiały…więc to raczej porada ogólna, jednak dotycząca tematu.
Myślisz, że SAMSUNG nawet jakby była możliwość włączenia głowicy DVB-T2 z poziomu ustawień serwisowych - to dawałby instrukcje jak to zrobić?
Na forum Emitela niektórzy piszą o różnych sytuacjach, kiedy udało się uzyskać odbiór poprzez zmianę ustawień regionu, czy też grzebiąc w ustawieniach menu lub bardziej skomplikowanej operacji grzebania w menu serwisowym.
Niektórzy robili to też poprzez aktualizację firmware jak na przykład MANTA, co wydaje się nietypowe - a jednak.
Oczywiście dotyczy to marginalnej ilości odbiorników dystrybuowanych na naszym rynku.

1 polubienie

Nie, nie myślę, tylko widzę fakt na stronie Samsunga. Koniec, kropka. Nie interesują mnie jakieś inne fora, czy Manty.

Uaktualniłem do wersji 1150 i nici z tego. Konieczny dekoder.

Przecież to było wiadomo od początku. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Spuść powietrze - info o takich możliwościach przecież tylko może pomóc komuś, kto szuka podobnego tematu a ty od razu, że ciebie nie interesuje.
Wszyscy tutaj na forum mają jakąś nerwicę.
Wpadłbyś na pomysł, że tylko zmiana regionu na Niemcy, czy też Czechy pozwala na odbiór w nowym standardzie na niektórych odbiornikach?

To chyba mówisz o sobie. Biorąc pewne słowa dosłownie widać, że nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi.

Jeżeli chodzi o moje zdanie, to nie szukałbym odpowiedzi w tym temacie na takim forum.
Gdybyś spróbował trochę pomyśleć, to nie byłbyś zdziwiony, że w pewnych przypadkach zmiana regionu skutkuje możliwością odbioru sygnału DVB-T2.
Jak chcesz, aby Twój post był pożyteczny dla innych, to może napisz coś więcej na ten temat: których modeli to dotyczy i czy inne źródła (np. producent, sprzedawca) informowały o nieprzystowaniu takiego odbiornika do tego syganału.

Zmieniłem na czeski i nie pomogło. Wersja firmware’u to 1150. Ja bym ten wątek zakończył…

Hejka!
Sprawa załatwiona! Został kupiony tuner Opticum Hydrobox NS+ za 120 PLN i jest gitara. Tylko o co chodzi z tym FTA? Kanały kodoane etc. Jakiś dostęp warunkowy? No i radio… Po zeskanowaniu wszystkiego, tego poza FTA też, znalazło 6 stacji radiowych, ale nie działało… To DAB+ jest?

To trochę przepłaciłeś
Opticum Nytrobox NS H.265 Czarny - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Zapomniałem
Był lupuwaby też kabel HDMI.

To nie jest cyfrowe radio DAB, tylko stacje radiowe nadawane w DVB-T/2, ponieważ jest taka możliwość (na przykład Czesi rozprowadzają tą drogą swoje niekodowane stacje radiowe).
Te stacje radiowe (kodowane), które masz (oraz kodowane programy TV) - to jest MUX4 (mobilny) Polsatu, który wymaga płatnego dostępu do tej oferty i korzystania z ich dedykowanych tunerków.
Obecnie w tym muxie nadawany jest tylko jeden program niekodowany Wydarzenia 24.
Oferta programowa jest wygaszana i Polsat nie prowadzi już jej sprzedaży.
Ruszą chyba niedługo z całkiem nową platformą (kodowaną).

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.