Telewizor Sencor sle2402m4 a telewizja naziemna Pomocy

Witam

 

Mam telewizor Marki Sencor SLE2402m4 i mam problem jak podłączyć w nim telewizję patrzylem w internecie i niby ma MPEG4 więc teoretycznie powinien odbierać jakieś podstawowe kanały ale gdy biorę automatyczne wyszukiwanie kanałów nic nie odbiera i teraz pytanie czy muszę kupić jakąś antenę do niego czy cały dekoder dbd-t? 

 

 

Tuner ma wbudowany, pozostaje kwestia anteny. Polecam: http://www.dipol.com.pl/dobor_anteny_do_odbioru_naziemnej_telewizji_cyfrowej_dvb-t__bib217.htm

no i kupiłem antenę na allegro uniwersalną do 20km Polskiego producenta sprawdziłem na tej stronie dipol.com.pl odległość odbiorników od mojego kodu pocztowego 05-530 i wskazywało że najbliższe odbiorniki po prostej mam 13-14km więc teoretycznie powinno być wszystko bez problemowo

 

Dzisiaj przyszła antena jednak nic nie łapie ani jednego kanału co teraz?..

Telewizor do serwisu? A już kontakt z serwisem na pewno. ( http://www.sencor.pl/telewizory-lcd-z-podswietleniem-led/sle-2909m4 )

Jaka to jest antena? Kraj produkcji nie ma tu znaczenia, większość anten na polskim rynku jest polskiego producenta, a Allegro to nie jest najlepsze miejsce do kupowania anten. I nie ma takiej klasyfikacji, jak antena do odbioru z iluś kilometrów, to zależy od wielu warunków.

 

Rozumiem, oczywiście, że antena jest na zewnątrz budynku i nakierowana na stację nadawczą.

Jest to antena pokojowa http://allegro.pl/show_item.php?item=5005534360 kupiona na tej aukcji 

Nie bardzo wiem  co przy pomocy tej anteny chcesz odebrać. Najbliższy nadajnik masz chyba w Karczewie. W linku, który podałem masz zestawienie anten. Myślałem, że może soft telewizora wymaga aktualizacji, ale to raczej telewizor wymaga konkretnej anteny kierunkowej , albo logarytmicznej za oknem.

Wykonaj telefon do Dipola coś podpowiedzą. Ja bym stawiał na Raszyn, czyli moc nadajnika pow 50 kW odległość 14-40 km. Ten nadajnik w Karczewie 2 kW to ledwie styka.