Telewizor sony czy philips?

Mam prośbę dotyczącą pomocy w zakupie telewizora.

mam do wyboru Sony 40 ex 525 lub philips 40 pfl 5206 .jeden i drugi 40cali i różnią się tym ,że sony ma tuner sat wbudowany a philips nie.

Ale różnica jest 350 zł i tak się zastanawiam czy to tylko to je różni bo wszystkie parametry mają takie same.

Nie miałem kontaktu z tymi firmami więc szukam doradcy.

Z góry dzieki i pozdr.

Oczywiście że lepszy jest sony z tunerem satelitarnym bedziesz mugł odbierać nasze kanały jak Polska przejdzie na telewuzje cyfrową i nie bedziesz musiła dodatkowo dokupywać skrzyneczki:)Za sony przemawia jeszcze 5 letnia gwarancja

PHILIPS jak producent telewizorów już nie istnieje dlatego lepszym wyborem będzie Chiński SONY :lol:

Dodane 22.02.2012 (Śr) 21:18

Co ma tuner telewizji SAT do naziemnej cyfrowej DVB-T :?:

a to ze nie muisz skrzyneczki dokupywać

Skrzyneczki ?

Masz tuner SAT wbudowany w TV :?:

Ja mam i znam innych którzy też mają i nikt z nich nie korzysta bo to jest namiastka prawdziwego tunera, taki prymitywny gadżet.

Wyobraź sobie, że po każdym skanowaniu satelity układasz sobie listę kanałów co trawa prawie dwie godziny :lol:

HotBird + Astra to układanie trwające ponad dwie godziny.

Telewizja cyfrowa (DVB-T) jest transmitowana przez nadajniki naziemne…

Ja odbieram vectre i mam już tuner za free a ten philips jak i sony ma juz tuner do odbioru tv naziemnej,ten tuner to jest tylko do satelity .

Nie oszukujmy się cena dla mnie 350zł jest troszke przemawiająca za philipsem,ale skoro szajs to wyciu łam te 350zł.

z tych 2 to Sony.

Sam wbudowany dekoder dla tv satelitarnych to bardzo dobry pomysł: odpada Ci kolejne urządzenie (i pilot, zwykle tandetny), gdy zechcesz mieć cyfre+ czy inną tv satelitarną. Większość tv ma tą funkcję ograniczoną do telewizji kablowych tylko (nie wspierają satelit).

Wkładasz tylko kartę od operatora do specjalnej “wkładki” (ona chyba też jest w zestawie już) a tą “wkładkę” do portu w tv…

Jeśli nie jest to dla Ciebie ważna rzecz to zaintersuj się lepiej samsung tv: tańsze i lepsze, szczególnie w tym pułapie cenowym…

Oj ja tam widzę więcej różnic.

  • różne matryce

  • Sony ma funkcję DLNA (warto o niej poczytać)

  • różne systemy

Najlepiej poczytać jakieś recenzje, testy, a na koniec - wybrać się gdzieś do sklepu i porównać.

W zestawie, jasne. A świstak … =D>

Wiesz kolego co to jest moduł CAM :?: Chyba nie, a raczej na pewno nie :!:

A ten port w TV to “gniazdo CI” :slight_smile:

o CAM mi właśnie chodziło (tylko mi nazwa się zapomniała), w zestawie może nie ma ale koszt tego nie jest duży a komfort używania tak :slight_smile:

Ten TV ma CI ale ze wsparciem nie tylko dla kablowych tv a też satelitarnych (n, cyfra+ itd).

Ten model był nawet w sprzedaży wraz z jedną z ofert tv satelitarnych (ta promocja może jeszcze jest), modułem CAM zamiast dekodera i kartą.

Wszyscy są za Sony,ktoś wspominał ,że na Sony jest 5 lat gwarancji ale sklep daje 2 lata na ten sprzęt i nie wiem kto tu ma racje.

Bo gdyby było na 5 lat to nie zastanawiał bym sie nad kupnem.

Ja również nie znalazłem informacji o 5 latach gwarancji.

5 letnia gwarancja jeszcze kilka dni temu była u autoryzowanych partnerów Sony (sklepy SonyCentre/Store ale i internetowe niektóre).

Chwilowo jest po tej promocji chyba.

TNK HD ale promocja “chyba” już się skończyła z końcem ubiegłego roku.

I sklep i producent może udzielać gwarancji. Wtedy przez pierwsze 2 lata masz trzy różne podstawy do wyboru przy ewentualnej reklamacji (niezgodność z umową, gwarancja sprzedawcy, gwarancja producenta).