Telewizor Thomson 24FU5253C - do czego służy gniazdo LAN?

Witam.

 

Piszę w tym dziale ponieważ używam tego telewizora jednocześnie jako monitor do komputera.

Jeżeli nieprawidłowy dział to proszę Administrację lub Moderację o przeniesienie do odpowiedniego.

 

Podaję dokładne dane:

W/g tego PDF co podałeś to w specyfikacji ma (-) przy RJ-45. To wskazuje na brak gniazda.

 

Domyślając się, że może być wersja z gniazdem to sugerowałbym, że tak jak w PDF w innym miejscu:

 

Opisów w necie co to DLNA sporo.

 

 

Nie rozumie ?

 

Chodziło mi najpierw o to, o informację:

 

Tylko pendrive w formacie fat32.

 

Wszystko to co pozwala transmitować player DLNA

 

 

Przykładowy soft DLNA

http://www.dobreprogramy.pl/Universal-Media-Server,Program,Windows,49084.html

Wredotka , poczytaj uważniej linkowane przez kolegę informacje o tym modelu.

Według karty produktu złącza RJ-45 nie ma aczkolwiek jedyna wzmianka o tym złączu jest w niej w sekcji złączy bocznych, wśród złączy z tyłu nie ma go w ogóle na liście.

Z kolei na linkowanej polskiej stronie tego TV w specyfikacji jest że ma 1 złącze RJ-45.

Co do DLNA to jest wyraźnie napisane że ten TV nie ma tej funkcji, co więcej nigdzie nie ma żadnej wzmianki o jakiejkolwiek funkcjonalności związanej z siecią - żadnej wzmianki o przeglądaniu sieci, odtwarzaniu multimediów z sieci ani aktualizacji softu online.

Jest możliwe że to złącze jest tam dlatego że inna wersja/model oparty na tej samej płycie ma te funkcjonalności ale moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest że jest to zwyczajnie złącze serwisowe służące jedynie serwisom do aktualizacji softu lub diagnozowania usterek poprzez tryb konsoli.

W różnych modelach TV widziałem montowane złącza RS-232, USB a nawet złącze jack (słuchawkowe) w roli złącza serwisowego i tylko tą funkcję one tam pełniły (nie dało się ich wykorzystać do niczego innego).

Sam miałem kiedyś monitor z tunerem TV który miał złącze USB które służyło w nim jedynie do aktualizacji oprogramowania i jak złącze serwisowe.

Oczywiście zakładam że kolega sprawdził że fizycznie ma to złącze w swoim urządzeniu a nie opiera się jedynie na danych z linkowanych materiałów informacyjnych.

 

W pierwszym poście na samym początku napisałem, że ten z linków niema.

Resztę to odpowiedz, „jeśli by miał" bo może być bliźniaczy model wyposażony w.

Dzięki

 

Czytałem już wcześniej w

Trzeba router albo zwykły switch.

Samo podłączenie netu bezpośrednio nic nieda. DLNA działa tylko w sieci LAN.

 

To działa na zasadzie, że serwer DLNA (zwykły komputer itp) wysyła po LAN strumień danych a TV robi jako wyświetlacz obrazu i dzwięku.

Sprawdzę, jak nie dzisiaj to jutro.

Z Internetu na tym TV raczej nie skorzystasz. Musiałbyś mieć przeglądarkę czy inną aplikację, jak to ma się w SmartTV. Prawdopodobnie można pobrać tylko aktualizację softu lub DLNA (tak samo jest w moim TV), ale skoro koledzy piszą, że nie obsługuje DLNA, to prawdopobnie tylko aktualizacje lub złącze serwisowe. W każdym razie czekamy na Twoją odpowiedź.

Podłączyłem bezpośrednio i z tego co widzę istnieje jedynie możliwość aktualizacji softu ale jej jeszcze nie ma   :frowning:

I prawdopodobnie nigdy nie będzie.

Co na razie to nie śpieszy mi się z rozwiązaniem tego problemu.

Napiszę jeszcze do producenta w tej sprawie.

Jak odpisze to dam znać  :wink: