Telewizor vs. TunerTV

Witam.

Wiem, że jest tu paru sprzętowców, a mam pewien dylemat, więc chciałbym uprzejmie poprosić Was o pomoc.

Sprawa wygląda tak: mam 17 lat i świetnym technikiem sprzętowym to ja nie jestem ;p Rodzice zaproponowali mi kupno telewizora do pokoju, ale za max. 1000/1200 zł. Pomyślałem sobie, że może nie warto ich obciążać finansowo i wystarczyłoby kupić TunerTV do mojego laptopa.

I tu pojawia się moje pytanie: czy tunery tv gwarantują taką samą jakoś jak zwykły telewizor? czy ilość programów jest taka sama? czy da się taki tuner podłączyć dekodera telewizji cyfrowej z UPC?

laptopa mam takiego:

HP Pavilion dv6700 Entertainment PC

Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2370 @1.73GHz @1.73 GHz

Pamięć: 2 GB RAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8400M GS

System operacyjny Win 7 Ultimate, 32-bitowy

Byłem w pobliskim RTV euro AGD i mam do wyboru następujące tunery: Evolve Mars:

Odbierany sygnał TV cyfrowa (DVB-T)

Gniazdo w tunerze antenowe

Obsługiwane funkcje EPG, PVR, TimeShift, teletekst

Oprogramowanie Total Media 3.5

Evolve Venus:

Odbierany sygnał TV cyfrowa (dwa tunery DVB-T)

Gniazdo w tunerze antenowe

Obsługiwane funkcje EPG, PVR, TimeShift, teletekst, jednoczesne nagrywanie jednego kanału i oglądanie innego

Oprogramowanie Total Media 3.5

pctv hybrid pro stick:

Odbierany sygnał TV cyfrowa (DVB-T), TV analogowa, radio FM, inne urządzenia (S-Video, RCA, jack)

Gniazdo w tunerze antenowe

Obsługiwane funkcje EPG, PVR, TimeShift, teletekst

Oprogramowanie TVCenter Pro

Pozostałe obsługa Windows Media Center

Proszę pomóżcie. Mam wielkie wątpliwości czy kupować tuner czy telewizor. A jeśli tuner to wgl który?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

czy ilość programów jest taka sama?

A dlaczego miałaby być inna? Tuner to tuner, znajduje się tak samo w środku telewizora, odbiera to do czego został skonstruowany i co mu z sygnału doprowadzonego z anteny odpowiada.

Ja bym wybrał telewizor, laptop ma mały ekran, z czasem zawsze możesz sobie tuner do niego dokupić.

Tuner w komputerze tylko jako dodatkowy, dużym plusem tunera w komputerze to możliwość nagrywania odbieranego programu TV.

Tu już muszą wypowiedzieć się użytkownicy/posiadacze tego dekodera

Z UPC będziesz miał lipę bo dekoder wymaga karty dostępowej…

dziękuję za opinie, czyli generalnie do UPC tylko i wyłącznie telewizor?

ja mam tunet pod PC i TV nie uzywam… ale to z tego względu że mam normalnej wielkości monitor… a monitor w laptopie jest mały więc oglądanie tv na laptopie może być wkurzające chyba że wielkość nie będzie Ci przeszkadzać

a który z powyższych tunerów byłoby, według Was, najlepiej kupić?

Ja mam co prawda dosyć stary tuner, bo WinFast TV2000 XP, ale niestety muszę przyznać, że obraz jest gorszy niż na TV, dodatkowo mogą wystąpić problemy ze znalezieniem wszystkich kanałów, więc tuner zdecydowanie przegrywa z telewizorem.

tuner hybrydowy (analogowy+cyfrowy) pozwoli Ci na odbiór UPC

ja np używam w domu MT4161 i TV mi nie potrzebny, sam tuner sprawuję się bardzo dobrze