Telewizor z Androidem

witajcie … czy taki tv jest bezpieczny pod względem ataków wirusów ? lub hakerów

Nie jest :slight_smile:

Nie bój się człowieku zhakowania :laughing:
Kto będzie polował na Twój telewizor? :rofl:

Prawdopodobnie producent telewizora. Przecież po to wyposażył go w Androida aby zbierać a potem sprzedawać je na rynku danych :wink:

czy taki tv jest bezpieczny pod względem ataków wirusów ? lub hakerów

W takim samym zakresie jak każdy inny telefon czy tablet z Androidem. A jeśli masz manię aktualizacji systemu, to Android jest najgorszym możliwym wyborem, szczególnie na TV których nikt nie aktualizuje dłużej niż rok/dwa (nie tylko Androida, tak samo jest z Tizenem i WebOS).

Możesz sobie wgrać spyware na życzenie, wprost ze sklepu Google Play, Samsung Apps etc. Jeśli będziesz mieć pecha lub będziesz zwyczajnie nierozważny.

Mam model Samsunga Smart TV 55 cali z 2019 roku. Otrzymał aktualizacji, chyba ósma się ukazała na początku grudnia 2021 roku, wcześniejszą była w wakacje 2021. Więc jak czegoś nie wiesz to nie pisz, chyba, ze to ocena na podstawie starego modelu to tak jak z telefonami, nawet Apple wiecznie nie aktualizuje bo by nic z tego nie miał.

Też jesteś analfabetą? Czy rozumiesz poniższe zdanie?

szczególnie na TV których nikt nie aktualizuje dłużej niż rok/dwa (nie tylko Androida, tak samo jest z Tizenem i WebOS).

A jeśli to będą dwa lata i jeden dzień? Albo trzy lata? Sens jest taki, że OSy w telewizorach każdy producent ma głęboko w dupie, a aktualizacje dotyczą wyłącznie oprogramowania jak Netflix, YouTube etc.

Czy MS wydając aktualizacje opisuje z najdrobniejszymi szczegółami co w tej aktualizacji jest czy tylko to co większość oczekuje?

Tak samo telefony, smartfony itp, nigdy wszystkich zmian i poprawek się w info o aktualizacji nie wymienia, a czy ona zajmuje tyle czy tyle to nie ważne bo i tak nigdy nie wiesz wszystkiego co wnosi lub nie.

Z pewnością producenci telewizorów inwestują w utrzymanie systemu operacyjnego przez lata do pierdyliona swoich modeli. Dbają nie tylko o gówno-apki, ale i łatają dziury. Jesteś bezpieczny. :smiley:

Każdy wie, ze Android to najrzadziej aktualizowany system. Tez nigdy nie wiadomo czy jakieś poprawki bezpieczeństwa coś dają jak wgramy aple, która nas okrada z prywatności. To samo w TV, ale nie ważne co poprawia Samsung w TIZEN bo i tak nie mam jak tego sprawdzić, ale samo to, ze wydaje te aktualizacje o czymś świadczy. Może mój model był popularny i dlatego aktualizuje.

Świadczy o tym, że aktualizuje klucze do serwisów VOD i aplikacje, jeśli twórcy je aktualizują. Z tego co pamiętam to LG też walczy by ich devmode był bezpieczny (czyt. aby wymagał połączenia z internetem i serwerami LG…).