Telewizor

Czy warto kupować televizor w formacie 16:9 ?? Co o tym sądzicie …

Obraz jest troszkę zniekształcony…

W naszym kraju,to raczej się nie opłaca.

Dlaczego ?? :> :?:

Sam napisałeś

Obraz jest troszkę zniekształcony…

Aby ten rozmiar był właśnicie wykorzystywany,audycje muszą być w nim nadawane,a w polskich stacjach to się rzadko zdarza.

Powiem więcej jeszcze długo zapewne nie bedzie za wiele takich audycji. :smiley: Wiec po kiego się kosztować??

Dokładnie…nie ma sensu kupować takiego telewizora,bo nawet jeśli kupimy go myśląc przyszłościowo,to i tak się raczej nie doczekamy,więc drogi Shark’u : 16:9 NIET. Ale to twoja decyzja.

10-calowy telewizorek 4:3 rulezuje :lol:

W każdym bądź razie zgadzam się z przedmówcami. Nie warto kupować 16:9

Bez przesady…

A jakie telewizje obsługują ten format ??

Mówisz o formacie 16:9 ??

Nie wiem czy są takie polskie stacje. Wiem,że niekiedy puszczane są audycje w formacie 16:9.

Ja uważam, że warto sam mam taki telewizor i czuje się jak w kinie 8)

Na TV Polonia często są puszczane takie audycje, z tego, co mi wiadomo.

Na satelicie wiem, że jest też TVN 16:9 specjalnie dla takich telewizorów.

Czekaj niech pomysle … wszystkie ?? !!

Ale jezeli chodzi o telewizor 16:9 to w przypadku audycji w formacie 4:3 (czyli jakies 99%) zawsze mozna ustawic sobie wlasnie taki tryb wyswietlania i nie bedziesz mial znieksztalcen. co prawda wtedy przekatna obrazu bedzie mniejsza od przekatnej ekranu o jakies 40%.

I postacie rozciągnięte w poziomie :?

A nie wiecie od kiedy mają wpuszczać stację ten format 16:9 ??

:silly:

Od paru lat probują. Wszystko by szybciej szło gdyby rynek tego wymagał i było to popularne, ale niestety tak nie jest. :smiley:

Przeczytaj dokladnie moj post. Napisalem ze na ekranie o formacie 16:9 mozna wlaczyc wyswietlanie w proporcjach 4:3 ale przekatna obrazu maleje. NIE MA ZADNYCH ZNIEKSZTALCEN!! Z boku dodane sa czarne pasy. A zresza idz do pierwszego lepszego marketu i pobaw sie telewizorami jezeli nie posiadasz takowego do testow.

To co za sens mieć telewizor 16:9 ??

Nigdzie nie napisalem ze to ma sens :lol: :smiley: