Telewizory Funai , firma Funai - czy są warte polecenia?

podobno, tak mi ojciec mówi że za komuny sprzęt Funai był marzeniem prawie każdego :slight_smile:

jeśli chodzi o TV samsung sam w domu mam LCD Samsung’a i sprawuje się ok, przez ponad rok jeszcze się nie zepsuł :lol:

to “zero martwych pikseli” to coś pięknego - pamiętam jak wkurzałam się jak mi na monitorze od kompa umarło kilka pikseli a firma mi nie chciała uznać gwarancji bo zabrakło jednego martwego więcej… (nie pamiętam już marki).

devil33 - za komuny to każdy sprzęt był marzeniem :slight_smile:

Za komuny nic nie było, dopiero na początku lat 90-tych miałem magnetowid :slight_smile: I większość sprzętu to i tak były jakieś składaki. A teraz? 5 lat gwarancji, czy LCD bez martwych pikseli…Coraz bardziej zaczyna się dbać o klienta. Współczesny sprzęt mimo wszystko bywa bardzo krótkodystansowy, i to się tyczy i samochodów, i rtv/agd. 5 lat gwarancji na Funai to świetne warunki zakupu. I jeszcze zwroty, jeśli na mopnitorze pojawią się jakieś martwe punkty- bajka :wink:

Jak na mój gust - składaków to więcej jest dziś niż za komuny…

W składakach chodziło mi raczej o to, że np. majsterkowicze z minizakładów naprawiających sprzęt brali kilka zepsutych np. magnetowidów i wyjmowali z nich działające części. I w taki sposób składali sprawny sprzęt, ale składający się z wielu przeszczepionych części z różnych sprzętów :wink:

Teraz często różne części produkują różne firmy, ale jest to składane na taśmie fabrycznej, a nie, jak kiedyś, na strole w jakim punkcie napraw. Zresztą, kiedyś nie dawano 5 lat gwarancji, jak to teraz robi Funai :slight_smile:

no z takimi składakami to miałam do czynienia jedynie w przypadku odkurzacza :wink:

o ile pamiętam funai… to strasznie kiepski składak był… miałem jeden badziew ;p ale na części do zabawy ;p siostra kiedyś u siebie miała ;p były przygody ;p ogólnie ta firma nie cieszy się raczej dobrą sławą… co do gwarancji to radziłbym się przyjrzeć ;] kiedyś kupiłem (daaawno temu) sprzęt grający 3-ligowej firmy za grosze ;p nie dość że to brzmiało jak… to się popsuło… poszedłem zanieść do hipermarketu a tam mi mówią że części mechaniczne nie są objęte gwarancją xD wróciłem z zepsutym gruchotem ;p co do telewizorów to tu luka może być w tzw. usterkach eksploatacyjnych… czyli wciśniesz guzik i jak odpadnie to twoja wina ;p

jeśli jest tak jak dawniej to na pewno się nie opłaca ;p moja mama myślała kiedyś aby kupić ten śmieć ;p odradziłem ;p

co do zwrotów to często sprzęt idzie na serwis i wraca ;p ja tak kiedyś kupiłem dvd w media markt ;p znajomy komputer… ;p i ogólnie było zabawnie ;p

a kupił byś ponad 20lat temu japońskie auto ?? albo parę lat temu koreański sprzęt ?? chyba nie a teraz…

auta nie ale sprzęt i owszem ;]

według mnie to dobry wybór ,kupiłem telewizor funai lcd LC5-D32BB ,jak porównywałem w sklepie jakość obrazu z telewizorami innej firmy ,to ku zdziwieniu według .mnie obraz był lepszy niż na telewizorze firmy panasonik viera i jakiegoś tam samsunga ,dokładnie nie pamiętam jaki model ,dodam tylko ze kosztował 700zl więcej od funai  i ma 3-y cale mniej od funai 32 calowego… a gwarancja na ten telewizor jest 5-o letnia …nie mam zamiaru płacić za telewizor 700zl wiecej dlatego ze nazywa sie panasonik dlatego zdecydowałem się na funai …xd ,telewizor mam w domu 4 miesiące i sprawuje się jak na razie bd …

Pamietam jak ojciec na początku lat 90tych kupił magnetowid Samsunga. Wszyscy mu odradzali że to “jakieś koreańskie dziadostwo”, że lepiej by zrobił kupując zwykły odtwarzacz Otake. Sprzęt chodził bez zażutu aż do momentu kiedy kupił DVD i Samsung poleciał na strych.

Wracając do tematu to na róznych forach zajmujących się sprzętem RTV chwalą sobie te telewizory więc jeśli tylko nie jesteś jakimś fanboyem markowego znaczka to jak najbardziej można polecić.

decyzja podjęta, telewizor kupiony :slight_smile: póki co jestem zadowolona :slight_smile: nie narzekam ani na kolory, ani na dźwięk… no w sumie to na nic nie narzekam. Oby tak pozostało. No a jak nie to… jest te 5 lat gwarancji o których tu się wspominało :stuck_out_tongue:

Funai odpowiada obecnie za produkcję sprzętu Philipsa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest sprzedawany także pod innymi markami (np. Sylvania). W Polsce jest dopiero od niedawna z telewizorami LCD. Moim zdaniem robi solidny sprzęt. Nie jest to Pioneer, ale Funai wcale nie aspiruje do konkurowania z najlepszymi. Telewizory tej marki są tanie i prezentują bardzo dobrą jakość przy swojej cenie. Dla kogoś, kto nie ma zaufania do marki, czynnikiem przemawiającym za Funai powinna być 5-letnia gwarancja.

dodam tylko tyle, że o ile jakieś 15-20lat temu można było kupić telewizor który chodził 12lat bez awaryjnie,

to dzisiaj jest już bardzo trudno znaleźć model który byłby bez awaryjny przez tak długi okres,

i to jaki jest znaczek lub napis firmowy, nie ma większego znaczenia, dlatego bardziej bym

zwracał uwagę na warunki gwarancyjne…

Zgoda, ale nie można całkowicie lekceważyć znaczenia marki. Przeważnie jest tak, że produkty danej firmy reprezentują jakiś tam określony poziom jakościowy. Są oczywiście wyjątki i u każdego producenta zdarzają się wpadki jak i perełki :wink: Funai na polskim rynku nie zyskał jeszcze zaufania, więc musi przekonać klientów np. długą gwarancją.

Witam,

Miał ktoś z Was do czynienia z nowymi telewizorami tej marki? Konkretnie chodzi mi o model LH7-m32bb. Poszukuję niedrogiego telewizora o przekątnej 32" i natrafiłem na Funai. Przemawia za nim niska cena, długa gwarancja i dość dobre opinie. Co o nim myślicie?

dexterm , no niestety w przypadku tego modelu ci nie pomoge, ale poczytaj opinie w necie o nim:

http://www.ceneo.pl/;0152487791-10.htm

IMO sa dość pozytywne, długa zmiana kanałów jest chyba obecnie w większości telewizorów LCD

Poczytałem trochę, poszedłem do marketu, zobaczyłem i kupiłem :smiley:

Sygnał z cyfry wygląda bardzo ładnie. Zaskakująca szczegółowość jak na tą cenę, polecam.

Nie kupuj Funai. Niby 5 lat gwarancji, Japońska marka i takie tam, ale na zrazie nie kupuj. Ja ci polecam Panasoniki, Sharpy, Philipsy, Samsungi, Toshiby.

Dodane 23.11.2009 (Pn) 14:47

http://www.allegro.pl/item821612514_tel … 2c10p.html

Sam mam taki, kupiłem w Media.