Telewizory Funai , firma Funai - czy są warte polecenia?

Hej,

chciałam zapytać czy znacie firmę Funai, co o niej sądzicie i wszystko w tym temacie. Pytanie wynika z tego, że planuję zakupić pierwszy w życiu telewizor (dodam, że ma być to mój pierwszy tak duży wydatek z własnej kieszeni) stąd odrobina stresu :wink:

http://www.frazpc.pl/b/189266

Mniemam że chodzi o HD :stuck_out_tongue:

to odrazu spytam do czego będzie wykorzystywany ten telewizor :?:

i jaka kwota wchodzi w grę :?:

tak, HD :slight_smile: myślałam o jakiejś 32’’ tak w okolicach 1500 zł (zakładam oczywiście większy margines). Do czego? Głównie do filmów, wszyscy w domu to zapaleni kinomaniacy…

32 cale to w media markt jest LG za niecałe 1100zł LCD

wiesz, ale mi też nie zależy, żeby koniecznie kupować coś najtańszego… ważne, żeby było dobre…

no mam telewizorek i dvd i działa mi to juz ponad 3 lata wiec chyba solidna firma,miałem sharpa telewizor i mi się kineskop zepsuł miesiąc po gwarancji no i zapłaciłem 300zl za naprawę i po pol roku już nie działał

to z mojej strony mogę polecić LG 32LG3000 Oferty

sam posiadam taki i używam go do filmów, grania na konsoli, a nawet był podłączony do niego komuter,

i jak dlamnie obraz jest super :slight_smile:

ewentualnie moge jeszcze polecić Sharp Aquos LC-32D44E Oferty

jeżeli nie będą wymaganie jakieś cuda to oba powinny wystarczyc :slight_smile:

a i jak masz możliwość przejść sie do marketu czy sklepu i zobaczyć jaką jakość obrazu wyświetlają, czy będzie ci pasować, przy 32calach dobrze stanąć koło 2m od Tv i zobaczyć się prezentuje jakośc wyświetlanego obrazu,

jak będzie pasować to brac :stuck_out_tongue: i się cieszyć :smiley:

Ale miałeś LCD? I na ile była ta gwarancja? Z tego co wiem masz prawo jeszcze 3 miesiące po skończeniu okresu gwarancji na reklamację. I powinni ją uznać. Zazwyczaj po jakim czasie psują się takie TV?

no tego sharpa to był kineskopowy ale plaski 32 cale, no i po 2 latach kaszana,a do dzisiaj LG 21 cali plaski kineskopowy dalej działa wiec polecam również LG i Funai

Moim pierwszym wielokanałowym, kolorowym TV z pilotem i telegazetą był właśnie Funai.

Służył mi przez dłuuugie lata i tylko raz był w naprawie (wysiadł mikroproc). Mam dziś sentyment do tej marki, chociaż nie wiem czy kupiłbym drugi taki TV. Chociaż może… kto wie, sporo zależy od tego jak urzekłaby mnie jakość obrazu :wink:

Bazyliszek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

ja coś dodam od siebie,

na wakacje pracowałem w fabryce funai, naskładałem się tysiące 32 calowych telewizorów, na tej samej taśmie i z tymi samymi podzespołami leciały przez niektórych mega cenione telewizorki JVC, inny był tylko wgrywany interfejs i zakładany przedni panel, co do awaryjności to jak w ciągu miesiąca schodziło ok 150tys wszystkich telewizorów to wracało do fabryki jakieś 100 więc wynik dość dobry, chyba…

aha, jak dla mnie niczym nie ustępują telewizorom innych “dobrych” marek

Areh już poprawione :oops:

devil - słyszałam właśnie, że Funai robi części dla JVC, Philipsa i pewnie jeszcze innych firm. A wynik faktycznie niezły. Rozumiem, że te telewizory wracały po jakichś testach, czy tak?

Jakkolwiek ciężko porównywać telewizory kineskopowe z LCD, to jakiś pogląd na markę dają te telewizory działające po 15 lat :slight_smile:

te telewizory wracały od klientów w ciągu miesiąca z całego okresu gwarancyjnego było tyle zwrotów

Na 150 tysięcy 100 zwrotów, to znaczy, że wraca niecała dziesiąta procenta wyprodukowanych. To bardzo dobry wynik.

Wszedłem na ich polską stronę i okazuje się, że dają 5 lat gwarancji na telewizory :o O czymś takim jeszcze nie słyszałem.

nie mam specjalnie wielkiego porównania, ale ja osobiście się do tej porty tylko tutaj spotkałam z taką gwarancją. Mogę się mylić, bo nie sprawdzałam każdej marki, ale zwykle gwarancja oscylowała coś koło 2 lat…

http://funai.pl/Aktualnosci/article_id,22

Prócz 5 lat gwarancji jest jeszcze akcja “Zero martwych pikseli”- można wymienić tv na nowy, jeśli stwierdzi się chociaż jeden martwy pixel. Muszę powiedzieć, że to dość mocne i odważne posunięcie firmy Funai i dobre poręczenie jakości.

Ja mam 15lat magnetowid Funai-więc myślę że firma jest dobra-faktem jest że magnetowidu nie używa się tak często jak telewizora.Też mam zamiar kupić telewizor LCD od 32’ w górę , myślałem o Samsungu #-o