Telewizory Funai , firma Funai - czy są warte polecenia?

(Banach89) #1

Hej,

chciałam zapytać czy znacie firmę Funai, co o niej sądzicie i wszystko w tym temacie. Pytanie wynika z tego, że planuję zakupić pierwszy w życiu telewizor (dodam, że ma być to mój pierwszy tak duży wydatek z własnej kieszeni) stąd odrobina stresu :wink:

(Grzesiek1) #2

http://www.frazpc.pl/b/189266

(Vins) #3

Mniemam że chodzi o HD :stuck_out_tongue:

to odrazu spytam do czego będzie wykorzystywany ten telewizor :?:

i jaka kwota wchodzi w grę :?:

(Banach89) #4

tak, HD :slight_smile: myślałam o jakiejś 32'' tak w okolicach 1500 zł (zakładam oczywiście większy margines). Do czego? Głównie do filmów, wszyscy w domu to zapaleni kinomaniacy...

(Wiktor 1996 96) #5

32 cale to w media markt jest LG za niecałe 1100zł LCD

(Banach89) #6

wiesz, ale mi też nie zależy, żeby koniecznie kupować coś najtańszego... ważne, żeby było dobre...

(Maciejboss) #7

no mam telewizorek i dvd i działa mi to juz ponad 3 lata wiec chyba solidna firma,miałem sharpa telewizor i mi się kineskop zepsuł miesiąc po gwarancji no i zapłaciłem 300zl za naprawę i po pol roku już nie działał

(Vins) #8

to z mojej strony mogę polecić LG 32LG3000 Oferty

sam posiadam taki i używam go do filmów, grania na konsoli, a nawet był podłączony do niego komuter,

i jak dlamnie obraz jest super :slight_smile:

ewentualnie moge jeszcze polecić Sharp Aquos LC-32D44E Oferty

jeżeli nie będą wymaganie jakieś cuda to oba powinny wystarczyc :slight_smile:

a i jak masz możliwość przejść sie do marketu czy sklepu i zobaczyć jaką jakość obrazu wyświetlają, czy będzie ci pasować, przy 32calach dobrze stanąć koło 2m od Tv i zobaczyć się prezentuje jakośc wyświetlanego obrazu,

jak będzie pasować to brac :stuck_out_tongue: i się cieszyć :smiley:

(Kempesk) #9

Ale miałeś LCD? I na ile była ta gwarancja? Z tego co wiem masz prawo jeszcze 3 miesiące po skończeniu okresu gwarancji na reklamację. I powinni ją uznać. Zazwyczaj po jakim czasie psują się takie TV?

(Maciejboss) #10

no tego sharpa to był kineskopowy ale plaski 32 cale, no i po 2 latach kaszana,a do dzisiaj LG 21 cali plaski kineskopowy dalej działa wiec polecam również LG i Funai

(pakeroso) #11

Moim pierwszym wielokanałowym, kolorowym TV z pilotem i telegazetą był właśnie Funai.

Służył mi przez dłuuugie lata i tylko raz był w naprawie (wysiadł mikroproc). Mam dziś sentyment do tej marki, chociaż nie wiem czy kupiłbym drugi taki TV. Chociaż może... kto wie, sporo zależy od tego jak urzekłaby mnie jakość obrazu :wink:

Bazyliszek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(niezDarek) #13

ja coś dodam od siebie,

na wakacje pracowałem w fabryce funai, naskładałem się tysiące 32 calowych telewizorów, na tej samej taśmie i z tymi samymi podzespołami leciały przez niektórych mega cenione telewizorki JVC, inny był tylko wgrywany interfejs i zakładany przedni panel, co do awaryjności to jak w ciągu miesiąca schodziło ok 150tys wszystkich telewizorów to wracało do fabryki jakieś 100 więc wynik dość dobry, chyba...

aha, jak dla mnie niczym nie ustępują telewizorom innych "dobrych" marek

(Banach89) #14

Areh już poprawione :oops:

devil - słyszałam właśnie, że Funai robi części dla JVC, Philipsa i pewnie jeszcze innych firm. A wynik faktycznie niezły. Rozumiem, że te telewizory wracały po jakichś testach, czy tak?

Jakkolwiek ciężko porównywać telewizory kineskopowe z LCD, to jakiś pogląd na markę dają te telewizory działające po 15 lat :slight_smile:

(niezDarek) #15

te telewizory wracały od klientów w ciągu miesiąca z całego okresu gwarancyjnego było tyle zwrotów

(Kempesk) #16

Na 150 tysięcy 100 zwrotów, to znaczy, że wraca niecała dziesiąta procenta wyprodukowanych. To bardzo dobry wynik.

Wszedłem na ich polską stronę i okazuje się, że dają 5 lat gwarancji na telewizory :o O czymś takim jeszcze nie słyszałem.

(Banach89) #17

nie mam specjalnie wielkiego porównania, ale ja osobiście się do tej porty tylko tutaj spotkałam z taką gwarancją. Mogę się mylić, bo nie sprawdzałam każdej marki, ale zwykle gwarancja oscylowała coś koło 2 lat...

(niezDarek) #18

http://funai.pl/Aktualnosci/article_id,22

(Kempesk) #19

Prócz 5 lat gwarancji jest jeszcze akcja "Zero martwych pikseli"- można wymienić tv na nowy, jeśli stwierdzi się chociaż jeden martwy pixel. Muszę powiedzieć, że to dość mocne i odważne posunięcie firmy Funai i dobre poręczenie jakości.

(Onimusza666) #20

Ja mam 15lat magnetowid Funai-więc myślę że firma jest dobra-faktem jest że magnetowidu nie używa się tak często jak telewizora.Też mam zamiar kupić telewizor LCD od 32' w górę , myślałem o Samsungu #-o