Temat do zamknięcia

Witam ! Nie dawno zakupiłem laptopa, mianowicie Toshibę L850-11D. Oto parametry:

Procesor: Intel Core i3 2350m (2 rdzenie, 4 wątki, taktowanie 2,3 GHz)

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7670

RAM: 6GB

No i mam takie pytanie czy opłaca się kupować podstawkę chłodzącą pod laptopa. Jeśli się opłaca to prosiłbym o model. Tak do 100zł. Pytam o to ponieważ gdy gram procesor osiąga temperaturę do 60*C, a karta graficzna tak do 55*C. Czy są to normalne temperatury przy graniu w gry ? Proszę o odpowiedzi :slight_smile:

Jak na moje to temperatury masz bardzo w porządku.

Struart dzięki za wypowiedź :wink:

Dodane 24.07.2012 (Wt) 20:00

Czekam na więcej wypowiedzi :wink:

hmmmm… radzę Ci abyś kupił taką podkładkę (osatatnio sam kupiłem i laptop ma niejsze temperatury :smiley: ). Taka podkładka jest przydatna jak pracujesz z laptopem na kolanach, w łóżku czy jakiejś innej niestabilnej powierzchni. Polecam Ci taką oto podkładkę http://trust.com/products/product.aspx?artnr=16813.

Jak dla mnie, to dopóki nie będzie przekraczane 70 stopni, to nie ma się czym przejmować :wink:

Nie ma co nawet na temperatury narzekać. Co ja mam powiedzieć gdy na AMD Turion II Dual-Core N530 2.50 GHz osiąga temperatury 80 stopni, a karta graficzna w spoczynku na dzień dobry ma 60 stopni? I podkładka nawet jest (do dupy plastikowa za 35zł) ale jest.

Jak już tak bardzo chcesz to bierz tą: http://www.coolermaster.com.pl/product. … ct_id=6649 około ~100zł na allegro. Kuzyn poleca :wink:

https://www.cooling.pl/advanced_search_ … er&x=0&y=0

Mieści laptopy do 17,3’’, jakościowo i wydajnościowo bardzo dobrze wypada jak na podkładkę poniżej 100 zł, sam ją wezmę jak tylko swojego laptopa nieco zmodernizuje.

Ja w 90% gram na tym laptopie na biurku. Więc po waszych odpowiedziach nie ma sensu kupować tej podstawki co ?

Jak bym nie kupował skoro masz takie temperatury, ale jak kupisz to zawsze się przyda nawet na biurku. :wink:

ODŚWIEŻAM , ostatnio zakupiłem BF3 i powiem wam, że po godzinie grania procesor osiąga temperaturę do 75*C, a grafika do 65*C więc teraz raczej muszę kupić tą podstawkę. Tylko znowu mam dylemat jaką, a i jeszcze jedno chciałbym, żeby ta podstawka była tańsza niż wcześniej podałem tak ok. 50zł (jak się da) Czekam na propozycje :wink:

Jak dla mnie te temperatury dalej są w normie jak na serie i…

Co do podstawki to szukaj metalowej a nie z plastiku lepiej odprowadza ciepło.

Co do sprawy jeden duży czy kilka małych wiatraczków to ja nie mam zdania. Znajomy ma oba typy i na obu jest mniej więcej tak samo.

Sam się zastanawiam nad tym do swojego laptopa.

@Struart No nie wiem czy temperatury są w normie. Bo dzisiaj gdy grałem w BF’a pokazał mi się komunikat o tym, że jest słabe chłodzenie. A czy podstawka metalowa czy plastikowa to nie mam pojęcia ,(ale metalowa jest pewnie droższa) A z tym wiatrakami to też nie wiem, ale wydaje mi się, że jeden duży byłby lepszy (ale to są tylko moje przypuszczenia) A i Struart jakbyś coś znalazł to prosiłbym o konkretnym model :wink:

Można znaleźć metalowe do 50 zł jest tego od groma w necie.

Co do temperatur jak poczytasz w necie temperatury serii laptopowych i3/i5… oraz testy obciążeniowe laptopów z takimi procesorami zobaczysz, że 75 stopni ww stresie to średnia temperatura niektóre grzeją się jeszcze bardziej wtedy podkładka jest mocno wskazana. Trzeba mieć na uwadze, że procesorów laptopowych pod względem temperatur nie można porównywać z desktopowymi to inna bajka.

@Struart Mógłbyś mi podać jakiegoś linka do temperatur serii laptopowych i3 i testów laptopow obciążonych takimi procesorami :slight_smile: A i mam rozumieć, że karta graficzna ma dobrą temperaturę :slight_smile: A ich chciałem się spytać ciebie jak byś był na moim miejscu kupił byś podstawkę ?

Dawno i nawet bym oto nie pytał wg mnie powinni je dawać w zestawie :stuck_out_tongue:

Temperatury ? wejdź na notebookcheck i poczytaj recenzje.

Grafika ma dobrą moja jak nic nie robi ma 41 jak gram pod 70 i jak czytam w necie to norma.

@Struart To podaj model jaki by był dobry :slight_smile:

Ja Ci nie powiem bo sam jestem na etapie szukania i za bardzo nie mam zdania.

No to ja nie wiem co mam robić bo niektórzy mówią, że przez te podstawki można tylko popsuć swój komputer, a nie mu pomóc. Mówią także, że takie podstawki obciążają za bardzo USB i wtedy można je zepsuć (ale to nie o wszystkich podstawkach) No i mam dylemat jaką wybrać.

Co za bzdury! Kto Ci takich bajek naopowiadał?

@DebeściK_2012 Czytałem na innych forach i ludzie tak pisali.