Temat Na Mature,pomoże ktoś?

Poszukuje jakiś książek które zawierają informacje o “Wizjach Końca Świata”

Najbardziej przydatne były by teksty szeroko znane, kulturowe, które dokładnie opisują nasz katastroficzny koniec. Mogą być także filmy (tytuły), a najlepiej linki do takich filmów w internecie. Szukałem już znalazłem pare, lecz to nadal za mało żeby zrobić z tego coś wystrzałowego :slight_smile:

Z Góry Bardzo dziękuje za pomoc…

Apokalipsa św Jana.

Przygotuj sie z tego dobrze bo mozesz byc pewien o pytanie porownawcze do tej wlasnie “wizji”

http://armageddon.filmweb.pl/

jezeli nie bedzie mial tego wypisanego w swoim konspekcie ktory dostaje komisja (czyli jezeli nie bedzie z tego korzystal przy maturalnej prezentacji) to nie mogli by go z tego zapytac, takze nie mow ze moze byc pewien czegos co wcale nie musi nastapic

Jesli chce dobrze wypasc radzilbym mu tam apokalipse wrzucic… Ona jest zreszta chyba omawiana w szkole…

Spelnia ona wszytskie wymienione przez eXz kryteria…

fragment ;] jest za trudna zeby omawiac calosc ! bez przesady…

a to jest akurat bardzo dobry pomysl, co nie znaczy ze czlowiek nie zda gdyby na sile jej nie chcial brac ;]

Złączono Posta : 26.03.2007 (Pon) 22:28

a wiersze? moga byc… bo przypomina mi sie wiersz o tym z mojej ksiazki od polaka z ktorejs tam klasy… moge poszukac jutro i napisac jesli ten temat wciaz bedzie zyl ;] dzis juz nie mam sily…

Z filmów może jeszcze powiedz o “Wojna Światów”.

Wg mnie bardzo ciekawie i oryginalnie pokazana zagłada świata.

Może to nie jest stricte koniec świata, ale myślę że warto.

A to ja się podepne :smiley:

Mam temat: “wielkie indywidualności w literaturze”

Czy wybranie Józia z Ferdydurke, Wertera oraz Herkulesa to dobre posunięcie?

Jak myślicie?

_ Wielki Las _ Zbigniewa Nienackiego(polecam)- tam wszystkie postacie pierwszoplanowe są wielkimi indywidualnościami.

Przedstaw i omów najpopularniejsze błędy językowe popełniane przez Polaków.

Jaką lekturkę polecacie ?

“Wehikuł czasu”- bohater przenosząc się w czasie omal nie ginie od spadającego księżyca na Ziemię, który to zmienił orbitę.

Można by zajrzeć do Biblii, zapytaj jakiegoś księdza, podpowie dużo.

“Stary człowiek i morze”.

jak dla mnie to bardziej psychol niz indywidualnosc :smiley: a nie myslales moze o Konradzie z Dziadow?

slownik jezyka polskiego albo jakis inny :stuck_out_tongue: heheh, strasznie trudny temat, nie wiadomo o czym mowic, po co tak sie trudzic?

Wydawało mi się że będzie jakiś łatwy do opracowanie, bibliografie mamy oddać do końca tygodnia, a ja nic nie mam :confused:

a wlasnie, uwazacie ze 3 “dziela” do omowienia wystarcza czy to za malo? ja bym miala np jeden obraz i dwie lektury (proza)

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 21:53

no wlasnie trudny bo nie wiadomo gdzie szukac. wez idz do biblioteki i popytaj o jakies specjalistyczne ksiazki jakis specjalistow od gramatyki ktorzy tam mowia o zasadach i najczestszych bledach ludzi czy cos… np Jan Miodek to taki spec ale chyba od ortografii? nie pamietam

mona:

zależy jakich…

Jak mocno rozwiniesz i wyczerpiesz temat to nie za mało

Ale jak zrobisz pobieżnie to za mało…:wink:

kolega wyżej:

Prosty temat, językowe sa najprostsze ;]

Ja miałem scharakteryzuj główne cechy języka internetu;]

Możesz tez wziąć kilka fragmentów z for jakiś. Najlepiej weź z rożnych źródeł. Mowa, pisanie rzecz jasna rozgranicz wyraźnie.

ą - “om”

ę - “em”

wyszedłem - wyszłem

itp. ;]

Ale to chyba wiesz;d

Myślałem… ale mozna dostać zbyt głupie pytania i lektura bardziej złożona.

A Werter to niby indywidualność - postać podobna do Romea.

Jedyna co potrafiła tak bardzo kochać i się jeszcze z tego powodu zabić.

Psychol nie psychol łatwa lektura :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 27.03.2007 (Wto) 22:37

Ciekawe nie powiem… zupełnie zapomniałem o tej książce

Ok to mój temat skończony.

Wybrałem już nieodwołalnie Ferdydurke, Cierpienia Młodego Wertera i Stary Człowiek i Morze.

Teraz tylko coś z tego sensownego spleść i można iść do matury :mrgreen:

dzięki za pomoc :wink:

pzdr