Temat zbiorczy Wybór Karty Graficznej w Hardware/Sterowniki

Witam,

zauważyłem, że w dziale hardware/sterowniki co piąty temat dotyczy wyboru karty graficznej. Proponuję na wzór wyboru tableta, czy laptopa zrobić teamt wyboru karty graficznej. Dzięki temu dział hardware będzie bardziej przejrzysty.

Cześć,

To samo można powiedzieć o pytaniach dotyczących wyboru procesora, zasilacza etc.

Moim zdaniem przyklejonych tematów w dziale Hardware, Sterowniki jest już wystarczająca ilość i kolejny nie jest potrzeby.

Można stworzyć zbiorczy wątek “Tematy ważne dla korzystających z tego działu”, podobnie jak w innych działach. Choć to niezbyt wygodne rozwiązanie.

 

Z drugiej strony 3 przyklejone tematy to nie jest wcale dużo.

Tak sobie myślę - jakby tak stworzyć jeden temat, tak jak pisze Kpc21 , tylko nazwać go np. “Wybór komputera, laptopa, tableta, karty graficznej itp.” - w nim wrzucić linki do poszczególnych tematów i tylko jego przykleić?

A może rozdzielić dział Hardware na dwa - dobór sprzętu i problemy? Niby należałoby tego unikać, bo to mimo wszystko portal o oprogramowaniu, a nie o sprzęcie, ale skoro jest takie zapotrzebowanie…

 

Wydzielenie takiego tematu, gdy pytania o podzespoły pojawiają się cały czas, skończyłoby się zapewne sporym bałaganem wewnątrz.

Cześć,

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Przyklejony byłby jeden temat, zamknięty, a w nim linki do tematów z wyborem konkretnego sprzętu.

Cześć,

Faktycznie, źle złapałem twój pomysł. Twoja propozycja też jest warta rozważenia. Nie wiem co byłoby lepsze jeden temat z linkami do tematów z wyborem sprzętu, czy osobny dział. Może warto byłoby to rozważyć w szerszym gronie?

Areh , ceny podzespołów co jakiś czas się zmieniają a taki temat zamyka drogę do jakichkolwiek nowości (nie wiem czy dobrze to ująłem). Niby można co kilka dni to edytować, ale to by była monotonna praca.

Propozycja Kpc21  wydaje się być ciekawa.

Nie chodzi mi o podanie z góry propozycji sprzętu, tylko o to żeby userzy w jednym miejscu o to pytali, tak jak teraz jest z komputerami, czy laptopami.

Hej,

Jakiś czas temu poruszaliśmy już ten temat w stosownym dziale - wtedy stanęliśmy na tym, że za dużo przyklejonych tematów. Czyżbyśmy zmienili zdanie? :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , chyba nie doczytałeś. Chodzi o to żeby odkleić wszystkie tematy które są teraz, a przykleić jeden zbiorczy, w którym będą linki do tych aktualnie przyklejonych.

Hej,

Oki, teraz już wszystko jasne. :slight_smile: Dzięki!

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć,

 

Skoro propozycje zmian już są, to może w gronie moderatorskim ustalmy, którą wersję wybieramy i przejdźmy do działań?

Co prawda temat dotyczy wyboru konkretnego podzespołu, ale można zalecić, aby użytkownik pytał o takie rzeczy w temacie, dotyczącym wyboru zestawu komputerowego.

Jak dla mnie - zrobiłby się bałagan.

 

Sam jestem za opcją z wydzielonym działem.