Tematy prac zaliczeniowych

Witam :slight_smile:

Miałbym do was gorącą prośbę. Mianowicie chciałbym żebyście podali mi jakieś tematy prac (programów) które mógłbym wykonać osobiście. Nie chodzi mi tutaj o jakieś bloki kodu tylko o temat np “Napisz program ktory wylicza pole kwadratu” coś w tym stylu tylko bardziej złożony temat żebym mógł użyć procedur funkcji pętli itd. Nauczyciel kazał nam wymyślić temat i go zrealizować a ja nie mam żadnego pomysłu :frowning: :? Mile widziane jakieś malutkie podpowiedzi jak zrealizować zadany temat :smiley: Z góry dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

Wiesz… to może być od “napisz program, który liczy 2+2” do “napisz grę przebijającą wszystkie Quaki i Crisisy”. Trzeba było zacząć od podania jakiegoś poziomu trudności … nie sądzisz?

Masz racje :slight_smile:

Wiec…

Jezeli to ma znaczenie to chodzi mi o jezyk C++ program Dev C++

Ucze sie programowania od 2 lat w Technikum Informatycznym ale moj poziom programowania nie jest zbyt wysoki :o Czyli jako poziom trudnosci mozna powiedziec “Poczatkujacy”. Mysle ze jestem w stanie napisac kalkulator uzywajac konstrukcji switch i zawierajac tam wszystkie mozliwe obliczenia ale taki program juz jest realizowany :frowning: Najgorsze jest to ze ja dokladnie nie potrafie okreslic poziomu trudnosci poniewaz w ogole mi nie przychodzi do glowy zaden pomysl. Jestem juz po tzw “podstawach jezyka”

Moj kumpel napisal program ktory zamienia slowa na Alfabet Morse’a i odwrotnie to cos w tym stylu. Czy teraz jest ktos w stanie podsunac mi jakis temat? :smiley:

może szyfrowanie tekstu w rot13?

Zapytalem wujka Googla o co kaman i mam :slight_smile:

To cos podobnego do szyfru Cezara ktory omawialismy na lekcji wiec nie wiem czy koles to zaakceptuje ale podam mu taki temat :slight_smile:

Dzieki za pomysl, bardzo pomogles :slight_smile:

Jak by mu cos nie pasowalo to bede musial sie zglosic po inny temat :frowning:

Dodane 17.01.2009 (So) 1:45

Jezeli mozecie to zapodajcie inne tematy moze sobie cos wybiore :slight_smile:

Witaj!

Możesz np. napisać program zamieniający liczby arabskie na rzymskie i vice versa (13 = XIII). To nie jest wcale takie proste jak się wydaje, gdyż jest sporo różnych warunków. Można się łatwo pogubić, ale dobre do ćwiczenia, trzeba trochę pokombinować :wink:.

Ja w szkole pisałem na przykład program, który liczy rozwiązanie podanego układu trzech równań liniowych z trzema niewiadomymi metodą wyznaczników albo taki, który po podaniu liczników i mianowników dwóch ułamków zwykłych doda je, odejmie, pomnoży i podzieli (ewentualnie spotęguje, ale to już dużo trudniejsze), pokazując wyniki oczywiście w najprostszej formie (1/2 + 1/2 = 1, a nie 1/1, ani 2/2, a 5/6 + 1/1 = 1 5/6 lub 11/6). Do drugiego przyda się liczenie NWD i NWW. Jeśli Ci się nudzi, możesz pomyśleć nad atrakcyjnym (jak na możliwości trybu tekstowego) graficznie przedstawieniem wyników, np.:

21 322 319 4

-- - --- = - --- = -45 -

49 7 7 7

Chociaż osobiście nie uważam takiej zabawy za faktyczny problem algorytmiczny, ale dla ćwiczenia ewentualnie można.

to dokładnie to samo :stuck_out_tongue:

może własna implementacja algorytmu liczącego np md5?