Tematy typu "Który lepszy....."

Ostatnio forum zalewane jest tematami typu “który antywirus/firewall jest lepszy”. Wiadomo, że każdy odpisujący zachwala ten, którego aktualnie używa. Przy czym nie ma jednoznacznej opinii który program tego typu jest najlepszy. Wiadomo, że jest to zależne od wielu czynników, ale także od oceny subiektywnej.

Autorzy takich tematów i tak nie otrzymują jednoznacznej odpowiedzi (bo nie ma szans na to), a tematy powstają w zastraszającym tempie (choć jest już ich naprawdę dużo).

Równie dobrze można by dyskutować co lepsze Pepsi czy Coca lub Wielkanoc czy Boże Narodzenie :?

Propozycja -> zamykać takie tematy w momencie ich powstania z odesłaniem do szukajki.

Pozdrawiam DOA.

DeadOrAlive , pozwól, że moderatorzy będą podejmować decyzje odnośnie takich tematów. Każdy temat rozpatrywany jest indywidualnie. Te, które są dublowane od dawna lądują w śmietniku. Zawsze tak było.

Jeżeli ktoś uważa, że temat kwalifikuje się do moderacji, to proszę to zgłosić. Macie narzędzie do zgłaszania postów/tematów. Wystarczy kliknąć.

Nie mam zamiaru wkraczać w kompetencje moderacji, chodzi mi o globalne podejście do takich tematów, które niczego nie rozwiązują, nie wyjaśniają i nie dają odpowiedzi na zadane pytanie.

Nie chodzi mi o dublowanie tylko o merytoryczną zasadność powstawania takich tematów.

Dlatego, jak pisałem, każdy temat jest rozpatrywany indywidualnie i wtedy podejmowana decyzja. Nie możemy z definicji uznać, że wszystkie te tematy automatycznie skazane są na śmietnik :slight_smile:

Podobnie rzecz ma się np. z tematami o programach do obróbki etc.