Temeratura procesora P4

Witam

chciałbym się dowiedzieć czy wskazana temperatura w biosie dla tego procesora nie jest zbyt duża

procesor to pentium 4 3,0 Ghz, a temperaturę jaką wskazuje bios to 85-87 stopni

komputer jest kolegi ostanio coś go wzięlo zaczął grzebać odkrecił radiator z wentylatorem i niedokrecił śrub wtedy zaczął komputer sam się wyłączał okazlo sie ze bios wskazywal ok 100-105 stopni, dokreciłem wszystkie 4 śruby i temperatura spadła do 85-87 co jeszcze można zrobić zeby obniżyć temerature

Ponownie zdjąć radiator, dobrze nasmarować dobra pastą termoprzewodzącą i założyć. Tyle, że trzeba to zrobić umiejętnie.

Proc podkręcany???Chyba rekord świata :slight_smile: jeżeli taka temp. by się utrzymywała, to byś sobie mógł herbatkę zaparzyć :slight_smile: W takie temp. to procek może się spalić, radzę uważać. To temp. niedopuszczalna!!

Warto dodać że jeżeli jest to procesor na s775 wystarczy “kapnąć” pastą na środek procesora i założyć radiator. Ciśnienie powinno tę pastę równo rozsmarować po całym procku.

oki dzięki za wszelki info postaram się sciagnać jeszcze raz radiator kapnać pastą i zobaczymy co wtedy, mam nadzieje ze obniży sie jeszcze bardziej

Ja mam P4 3GHz s478 i przy dzisiejszym upale (30st. za oknem) procesor łapie góra 75st. przy największym obciążeniu (sprawdzam pod Windowsem, nie w BIOSie).

Aż dziwne, że ten komputer się nie wyłącza po przekroczeniu 85st. (mój P4 2,4GHz sie wyłączał).

rozebralme wszystko przesmarowalem pasta i temperatura naprocesorze w biosie pokazuje raptem 60stopni po prawie godzinnej pracy systemu

dzieki wszystkim za wszelka pomoc

Mój Prescott(nie wiem czy też go masz czy No coś tam) na boxowym chłodzeniu bez żadnych wentylów z boku na przodzie i z tyłu obudowy w stresie rozgrzewa się do maksymalnie 64 stopnie. Jego dopuszczalna granica to 70 lub 75 stopnie