Temeratura

Moja płyta głowna ma temerature 40 stopni a procesor 96 stopni może tak być??

Może tak być choć i tak za wysoko

Szykuj 300 zł na nowego proca ,albo zainwestuj w lepsze chłodznie :stuck_out_tongue:

Tzn to jest tak że mi pokazuje temperature od 26 do 96 stopni i tak się co chwile zmienia ale trzyma się w granicach 50 stopni.

Czy ta temperatura jest odpowiednia:

płyta główna 33 st. C najwięcej koło45

procek 55 najwięcej miałem 75

być może popsuł się czujnik. Odkręć obudowe i sprawdź palcem - jak nie parzy to jest ok. bo 96 stopni to stanowczo za duzo to prawie tak jakbyś wrzucił procesor do gotującej się wody - długo przy takiej temp. nie wytrzyma :slight_smile:

Nie moge odkręcić obudowy bo strace gwarancje, ale jak dotknę obudowy to jest ciepła ale nie gorąca. No i ta temperatura skacze teraz od 26 do 120 stopni nie wiem dlaczego tak jest.

jeżeli skoki są tak duże a komputer pracuje stabilnie, to prawdopodobnie błędne są odczyty - jeżeli byłby prawidłowe to komputer już dawno by się zawiesił. Niemniej to tylko moje domysły i na Twoim miejscu natychmiast wyłączyłbym komputer i sprawdził czy odczyty są prawidłowe. Skoro komputer jest na gwarncji i nie możesz sam zdjąć obudowy pozostaje serwis.

a czy temperatura napewno jest podana w stopniach ???

w stopniach na pewno - tylko, czy to sa celcjusze :smiley:

jak na gwarancji jest to idź do sklepu gdźie kupiłes i niech naprawią albo wymienią :?

Temperatura otoczenia 26 st C

Przed czyszczeniem (komputer nie był czyszczony ze dwa miesiące)

Po gruntownym odkurzeniu wnętrza, wentylatorów, zasilacza wewnątrz:

Wnioski nasuwają się same 8)

że najpier gruntowne porządki i można dodac wiatrak do obudowy wydalający ciepło poza obudowe :wink:

A możecie napisać jakie są pierwsze oznaki przegrzania??

Restarty kompa; bynajmniej u mnie :wink: ; i nie chcenie się włączenie przez godzinke; musi ochłonąć a dopiero potem spowrotem wraca do pracy :stuck_out_tongue:

No to mnie to niedotyczy (mam nadzieje) a ja mam chyba jednak coś z czujnikiem bo przed chwila sprawdzałem i wyskakiwały mi takie temperatury: 98, 122, 23, 17, 1, 58, 156, itd… chory czujnik :twisted:

… albo twój komputer zachorował… :stuck_out_tongue:

w takim razie na pewno zepsuty jest czujnik. Przy 156 stopniach nie napisałbyś już tego posta :smiley: