Temp kompa

Witam mam procesor amd pgenom II x6 1055t 2,8ghz karta graficzna ge force gtx 460 1024mb gainword plyta glowna msi 770 g45 obudowa CoolerMaster - CENTURION 590. I o to moje pytania jaka jest bezpieczna temperatura procesora i karty graficznej bo gdy przekracza 45 C wtedy wiatrak na procesorze przyspiesza i komputer bardzo szumi a boje sie zmnieszac obroty speed fanem zeby czegos nie spalic? A drugie pytanie czy moge zmieniac jakos obroty wiatrakow na obudowie bo w speed fanie moge tylko na procesorze?

a ile masz wiatraków/jakie wielkości w obudowie i gdzie? jak są umieszczone - kierunek nawiewu.

  1. wlasnie po to przyspiesza, by zachowac jak najnizsza temperature przy minimalnym halasie… u AMD nazywa sie ‘toto’ cool’n’quiet,

  2. moze wystarczy je podlaczyc pod plyte i w biosie ustawic zasady dla c’n’q?

to tak mam wiatrak z przodu na dole 120mm z tylu u gory 120mm w karcie graficznej i w zasilaczu pytam sie jaka jest bezpieczna temp procesora poniewaz halas komputera jest nie mozliwy jakby ktos suszarke mial wlaczona obok.Wiec prosze o podanie do jakiej temp komputer moze sie bezpiecznie nagrzac

Dodane 15.08.2010 (N) 16:39

  1. moze wystarczy je podlaczyc pod plyte i w biosie ustawic zasady dla c’n’q?