Temp po podkręceniu E2160

Witam,

zabrałem się do podkręcania PDC E2160 (Foxconn P35A, Scythe Infinity, Goodram pro 900, Amacrox Warrior AX450-PNF)

W tej chwili procesor jest przetaktowany na 2250 MHz.

Mam wątpliwości co do temperatury (mierzonej Core Temp).

Otóż w czasie testowania procesora Orthosem, temperatura rdzeni momentami dochodzi do 55*C, co wydaje mi się trochę za dużą wartością zwłaszcza, że zamierzam iść dalej, docelowo do 3GHz. Poza tym temperatura bardzo szybko przybiera na wartości (rzędu 7-8*C/sek.) i osiąga maksimum po kilku sekundach.

Wątpliwości biorą się głównie stąd, że trochę męczyłem się z zamontowaniem Infinity i być może nie jest poprawnie dociśnięty do procesora. Pasty (AS5) na pewno użyłem tyle ile trzeba. Brakuje na razie dodatkowego wentylatora w obudowie, ale zamierzam go niebawem kupić.

Co o tym sądzicie? Temperatura jest w porządku, czy jeszcze raz zamontować Infinity?

Nie wszystkie E2160 da się kręcić do 3 GHZ lub kręcić w ogóle. Po prostu naczytałeś się za dużo informacji, że jak kupisz procek z 200zł i go podkręcisz to będziesz mieć taki co za 1000zł.

Jeśli temperatura ci rośnie w takim tempie, to wiatrak w obudowie pomoże cyrkulacji ale nie obniży temperatury rdzenia. Ja bym na twoim miejscu dał sobie spokój bo już na oko widać, że procek z tej serii nie daje się do podkręcania (najlepsze procki do przetaktowania są z samego środka wafla, ale konia temu kto wie jaki numer seryjny ma taki procek)

Bzdura

Czy w wersji M0 czy w L2, czy z początku seri, czy wyprodukowane 2 dni temu to nie wiadomo jak się będą kręcić

Skoro masz infiity posprawdzaj czy prawidłowo dociska.

Zdejmij i sprawdz na procku czy po całej powierzchni proca była rozporowadzona pasta(można łatwo rozpoznać jak będzie więcej na środku np. to wtedy wiesz że po bokach scythe nie przylegał)

Kręć i patrz na temperatury najlepiej w Smart Guardian / everest / speedfan. Obserwuj temp procesora też, a nie tylko w środku rdzeni.

Spróbuj nie przekraczać 75stopni

Oczywiście wiem, że nie każdy egzemplarz dobrze się podkręca.

Zainstalowałem speedfana, everesta:

tempzc4.th.jpg

Smart Guardian pokazał ujemne temperatury, więc go tu pominąłem.

Na razie zatrzymałem się na 2,4 GHz. Ponownym montażem Infinity zajmę się za kilka dni, wtedy spróbuję kręcić dalej.

Dzięki za odpowiedź.