Temp procesora 99 - 103 st.C

Moj laptop od kilku dni nieoczekiwanie wyłącza się bez przechodzenia w hibernację lub zamykania systemu, poprostu jakby nagle odłączyć dopływ prądu. Na forum znalazłem Everest i zmierzyłem temperaturę, szok :o 99 st C do 103 st C :o

Nie wiem od czego taka wysoka temp. bo Menedżer zadań Windows pokazuje użycie procesora 0 - 20 %.

Proszę o radę co mam w tej sytuacji robić. :frowning: :o :frowning:

dotknij procesor palcem. jeśli parzy to znaczy że jest źle. mi się wydaje że to przekłamanie everesta

Połowa obudowy klawiatury jest rozgrzana, łącznie z konsola dotykową. Z lewej strony (w lewym boku) jest wylot " chłodnicy" - po ok. 10 sekundach parzy w dłoń :shock:

Sprawdż czy pracuje wentylator. Miałem podobny przypadek - temperatura po kilku minutach dochodziła do 70 - 80 st. Po pierwsze - zainstaluj bardzo dobry program do kontroli “on line” parametrów pracy laptopa - “Notebook Hardware Control”. Po drugie - odkręć parę śrubek od spodniej pokrywy i skontroluj pracę wentylatora. Pozdrawiam.

przczyść chłodzenie,nałuż paste termoprzewodzącą,

i będzie ok

Ściągnąłem

i jak wrócę z pracy to zaraz się do niego zabiorę. A jeśli chodzi o odkręcanie śrubek, to faktycznie może byc zakurzony w środku ale jest na gwarancji.

Mam nadzieję, że gwarancja wystawiona w Polsce będzie wazna w serwisie we Włoszech.

Na razie dzięki, do wieczora. :mrgreen:

Jak nie ma nalepek z napisem GWARANCJA, to śmiało odkręcaj, wystarczy ściągnąć jedną pokrywkę i chłodzenie powinno się pokazać.

http://galeria.purepc.pl/d/9445-1/acer_ … zdj_25.JPG

http://www.purepc.pl/node/957?pageNo=3

Zainstalowałem Notebook Hardware Control i ciągle wyskauje mi alert o temperaturze procesora równej lub wyższej 80 st.C.

Everest wskazuje w tej chwili 89 st. C. Tak czy owak temp. jest za duża, będę otwierał.

Siostro śrubokręt i sete! :shock:

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 22:47

Niestety, żeby dostac się do wiatraka w Satellicie A - 100 trzeba zdiąć całą spodnią obudowę a to trochę skomplikowane. Po odkręceniu wszystkich śrubek i zdjęciu obu pokryw (RAM i twardy dysk) obudowa nie daje się odłlączyć od jej górnej części. Z jednej strony przeszkadza kieszeń CD - Romu a z drugiej gniazdo od zewnętrznego monitora.

Wiatrak się kręci - może za wolno?

Po napisaniu tego postu temp. już przekroczyła 80 st.C ! ( ok.5 min od odpalenia systemu ) :o :o :o

Chyba trzeba się poddać i servisu Toshiby poszukać. Jeśli jednak ktoś ma jakiś pomysł to ja chętnie sprawdzę. Dziękuje :smiley:

Zostaje serwis, posłuchaj czy wentylator się nie włącza w Acerach słychać kiedy pracuje, ale jeżeli mówisz, że cała obudowa, klawa, touche pad jest gorąca to nie jest dobrze. Radzę szybki serwis, póki “jeszcze” działa…

Matko Boska… Może jeszcze spryskać wodą kolońską?

Polecam odnieść laptopa od razu do serwisu…

Przystawiłem odkurzacz do wlotu wiatraka i do rozpraszcza gorącego powietrza. Chyba wyleciało sporo syfu bo od godziny przy włączonych wielu programach temperatura procesora dochodzi do 43 st.C i zaraz spada do 41 st.C.

Wielka radość! A klawa zimna, że aż w pazur zachodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzięki wszystkim, którzy chcieli pomóc.

Proszę bardzo. Cieszy mnie to, że już jest lepiej (może nawet dobrze) :slight_smile:

Noooo to niezły sposób!! Człowiek zdobywa doświadczenie przez całe życie… :wink: