Temp. procesora - ponad 70-80*C

Witam! mam athlona 2800+ XP barthon i mam z nim duży problem, a mianowicie osiąga on bardzo dużą temperaturę (nawet do 82-85*C!). Temperature sprawdzałem programami speed fan i everest home. temperaturę pokazują taką samą. poza tym w biosie jest to samo (po zrestartowaniu ok. 65-70*C). i to wszystko przy normalnym użytkowaniu. komp mi tak chodzi ok. 2 miesięcy przy zdjętej obudowie! Boje się włączyć jakąś wymagającą gre, bo mam obawy prze jeszcze większym przegrzaniem. Mam 256 DDR, a zasilacz 450. poza tym za wentylator tez dałem dużo kasy (ok 80zł) - mam miedziano-aluminiowy i to nic nie pomaga. płyta główna 7VT600P-RZ(-C) VIA KT600 chipset. a zaczeło się wszystko od tego że siadła mi płyta głowna (miałem wtedy athlona 1600 XP) więc znajomy kupił mi tą. okazało się, że procesor też siad i kupiłem ten, no i mi się tak nagrzewa. gdy komp chodzi dłużej jak 4-5 h to temp podchodzi po 80* (zaznaczam przy zdjętej obudowie). POMÓŻCIE, co robić?

z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi!

pozdrawiam

=

===============================================

Proszę tytułować tematy konkretnie i umieszczać w odpowiednich działach

zmieniono, przeniesiono

monczkin

Może źle założony radiator, brak pasty, albo wiatrak odwrotnie założony (widziałem już takie numery)

albo BIOS przeklamuje :slight_smile:

uszkodzona czujka, lub juz nawet niedzilajaca przy takich temp. oraz w/w przyczyny moga byc problemem :wink:

dotknij radaiatora, przy 80*C powinien byc wrecz gorący!

radiator i wiatrak są dobrze założone (na wiatraku mam jakieś pokrętło do regulowania prędkości, jest ustawiony na max), pasta też jest …

radiator jest letni (na pewno nie gorący)

poza tym to czy przy temp. ok 85*C przez ok 2 h (był na kompie mój mały brat, nie było mnie w domu więc nie kontrolowałem jej) to czy procesor nadal by mi dobrze chodził? jaka jest dla niego odpowiednia temperatura? moje jednak ta czujka jest uszkodzona? wiecie może jak ją wymienić? teraz mam włączoną tylko jedną strone internetową (nic poza tym) i wyświetla mi 70 st.

dzięki za odp.

Złączono Posta : 06.02.2006 (Pon) 14:01

dodam jeszcze, że płyta, procesor, wiatrak i zasilacz są na gwarancji… może oddać do serwisiu, żeby oni sprawdzili, co z nim…

Max temperature dla twojego procka możesz sprawdzić np tu http://users.erols.com/chare/elec.htm

Zrób tak, prawdopodobnie to będzie uszkodzony czujnik

A jeśli czujnik jest sprawny to może radiator jest już zapchany kurzem ?

Ja tak miałem po roku. Wszystko dobrze chodziło ale nagre grałem w gre i komputer zaczoł sie wieszać i resetować, sprawdzlem temp i bylo ponad 90stopni. Odrazu go wyłączylem. Chcialem kupic nowe chlodzenie, ale zciagnołem wiatrak i radiator i go przeczyściłem, było tam ‘tona’ kurzy :smiley: temperatura spadła do 40-60 stopni