Temp procka karty grafiki

wysiald mi dzis wiatraczke od katy graficznej! !!

Proszę

:arrow: SpeedFan 4.17

:arrow: AIDA32 - Enterprise System Information 3.93

bedzie Ci ciezko dokupic oryginalny wiatraczek do GF. No chyba ze masz gwarancje.Mi sie ostatnio spalil (tez mam GF co Ty)i mam zalozony na karte cooler z zasilacza.Nieladnie to wyglada ale to nie ma “wygladac” tylko to ma chlodzic. :smiley: I kosztowal mnie 16 zlotych a wiec nieduzy wydatek.

Naprawde dobrze dmucha i nie mam zadnych obaw (przynajmniej narazie).

Natomiast jesli chodzi i jakikolwiek program to on bedzie tylko Ci pokazywal temperature na karcie ale jak Ci sie ona raz, drugi i trzeci przegrzeje to sie spali. Nie ma co ryzykowac.

a nie wiez jak temp. powina byc na maxa w tej karcie graficzbej zeby mi sie nie spalila?? ajesce jedno moze wiareczke sie ne przeplil!! lae on sietorszke kreci!! tak jak by chcial ale nie mog by! !!

Post1:

niestety tego nie wiem. a te programy co LAZIKAR Ci zaproponowal nie daja odpowiedzi na Twoje pytanie?

ja nie wlaczalem kompa jak nie mialem coolera. Nie chcialem stracic jej bo wiem ze bez wiatraka komp mi sie zawieszal. (za wysoka temp. na karcie)

Post 2:

po pierwsze: czy twoj post jest zaszyfrowany? Pisz wolniej a dokladnie

po drugie: jesli Ci sie wiatraczek ledwo co obraca to mozesz go wykrecic jeszcze raz, wyczyscic i dac mu troszke smarowania - to go troche podreanimuje (np. olej jadalny dwie kropelki do lozyska, masz tam na wiatraku naklejke to odklej ja i tam kapnij 2 krople oleju). powinien zaczac chlodzic i obracac sie.

Duzej zywotnosci nie bedzie mial ale chwile pochodzi - jesli to w ogole pomoze bo jak jest wystrzelone lozysko w powietrze i nic olej nie pomoze


Połączono

Asterisk

Witam.

Miałem taki problem z wiatraczkiem od GF2 MX 400,tyle tylko że jak go rozebrałem na czynniki pierwsze i wyczyściłem to dalej śmigał.Nie wiem jak go czyściłeś ale ważne jest nasmarowanie tulejki ślizgowej.Jak nasmarujesz to powinien kręcić się dalej.

Pozdro.

Wieszak nie wiem czy sie dobrze wyrazilem z tym smarowaniem olejem jadalnym bo pewnie sa specjalne oleje to takiego sprzetu. Ja wrzucilem OLEJ Z PIERWSZEGO TLOCZENIA i nie mialem problemu.

ok dziki pomogl mi olej kucheny! !!